| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Zasiłki zagraniczne > Co z Working Tax Credit, gdy moja sytuacja uległa zmianie?

Co z Working Tax Credit, gdy moja sytuacja uległa zmianie?

Informowanie brytyjskiego urzędu podatkowego o wszelkich zmianach, mogących mieć wpływ na wypłatę zasiłku jest obowiązkiem świadczeniobiorcy. Zaniedbanie w tym względzie naraża nas m. in. na grzywnę.

Pobierając zasiłek Working Tax Credit jesteś zobowiązany natychmiast poinformować brytyjski urząd podatkowy o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość – takich jak m.in. zmiana wysokości rocznych dochodów, utrata pracy lub zmniejszenie wymiaru zatrudnienia, zmiana stanu cywilnego, wyjazd poza Wielką Brytanię na więcej niż 8 tygodni (12 tygodni, jeśli Twoja nieobecność wiąże sie z chorobą lub śmiercią kogoś bliskiego) itp.

Jeśli nie poinformujesz o zmianach, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie kwoty zasiłku, będziesz zmuszony do zwrotu nadpłaty i dodatkowo do zapłaty nawet 300 funtów kary. Jeśli będziesz zwlekał z poinformowaniem o zmianach, dzięki którym przysługiwałyby Ci wyższe zasiłki, dostaniesz refundację tylko za trzy miesiące wstecz.

Informację o zmianie okoliczności można przekazać telefonicznie za pomocą Tax Credit Helpline: 0845 300 39 00 (7 dni w tygodniu oprócz świąt od 8:00 do 20:00). Z zagranicy należy dzwonić na numer + 44 0289 053 81 92.

Zobacz również serwis: Pomoc społeczna

Dalsze informacje i porady

Po dalszą pomoc i porady dotyczące zasiłku Working Tax Credit najlepiej zwrócić się bezpośrednio do urzędu podatkowego HM Revenue & Customs (www.hmrc.gov.uk). Skorzystaj z infolinii Tax Credit Helpline: 0845 300 39 00, czynnej codziennie (oprócz świąt) od 8:00 do 20:00. Dla osób mających problemy ze słuchem lub mową funkcjonuje telefon tekstowy: 0845 300 39 09.

Zobacz również: Jaki zasiłek dla osób o niskich dochodach w UK?

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli będziesz zwlekał z poinformowaniem o zmianach, dzięki którym przysługiwałyby Ci wyższe zasiłki, dostaniesz refundację tylko za trzy miesiące wstecz.
Jeśli będziesz zwlekał z poinformowaniem o zmianach, dzięki którym przysługiwałyby Ci wyższe zasiłki, dostaniesz refundację tylko za trzy miesiące wstecz.

PKWiU - Nowa matryca stawek VAT – Usługi178.00 zł

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziobrowski

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »