| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Zasiłki zagraniczne > Co z Working Tax Credit, gdy moja sytuacja uległa zmianie?

Co z Working Tax Credit, gdy moja sytuacja uległa zmianie?

Informowanie brytyjskiego urzędu podatkowego o wszelkich zmianach, mogących mieć wpływ na wypłatę zasiłku jest obowiązkiem świadczeniobiorcy. Zaniedbanie w tym względzie naraża nas m. in. na grzywnę.

Pobierając zasiłek Working Tax Credit jesteś zobowiązany natychmiast poinformować brytyjski urząd podatkowy o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość – takich jak m.in. zmiana wysokości rocznych dochodów, utrata pracy lub zmniejszenie wymiaru zatrudnienia, zmiana stanu cywilnego, wyjazd poza Wielką Brytanię na więcej niż 8 tygodni (12 tygodni, jeśli Twoja nieobecność wiąże sie z chorobą lub śmiercią kogoś bliskiego) itp.

Jeśli nie poinformujesz o zmianach, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie kwoty zasiłku, będziesz zmuszony do zwrotu nadpłaty i dodatkowo do zapłaty nawet 300 funtów kary. Jeśli będziesz zwlekał z poinformowaniem o zmianach, dzięki którym przysługiwałyby Ci wyższe zasiłki, dostaniesz refundację tylko za trzy miesiące wstecz.

Informację o zmianie okoliczności można przekazać telefonicznie za pomocą Tax Credit Helpline: 0845 300 39 00 (7 dni w tygodniu oprócz świąt od 8:00 do 20:00). Z zagranicy należy dzwonić na numer + 44 0289 053 81 92.

Zobacz również serwis: Pomoc społeczna

Dalsze informacje i porady

Po dalszą pomoc i porady dotyczące zasiłku Working Tax Credit najlepiej zwrócić się bezpośrednio do urzędu podatkowego HM Revenue & Customs (www.hmrc.gov.uk). Skorzystaj z infolinii Tax Credit Helpline: 0845 300 39 00, czynnej codziennie (oprócz świąt) od 8:00 do 20:00. Dla osób mających problemy ze słuchem lub mową funkcjonuje telefon tekstowy: 0845 300 39 09.

Zobacz również: Jaki zasiłek dla osób o niskich dochodach w UK?

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli będziesz zwlekał z poinformowaniem o zmianach, dzięki którym przysługiwałyby Ci wyższe zasiłki, dostaniesz refundację tylko za trzy miesiące wstecz.
Jeśli będziesz zwlekał z poinformowaniem o zmianach, dzięki którym przysługiwałyby Ci wyższe zasiłki, dostaniesz refundację tylko za trzy miesiące wstecz.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

PrawoSocjalne.pl

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »