| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument w sieci > Zakupy w Internecie - opinie o sklepach i sprzedających

Zakupy w Internecie - opinie o sklepach i sprzedających

Przed zakupami u prywatnych sprzedawców, a nawet w sklepach internetowych warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników, szczególnie jeśli planujemy zakupy na wyższą kwotę. Gdzie można szukać opinii o sklepach i sprzedających?

Opinie o sprzedających drogowskazem podczas zakupów w Internecie

Opinie można znaleźć w wielu miejscach, na Allegro jest to zawsze strona użytkownika/sklepu. Pamiętajmy, że lepiej unikać zakupów u kogoś, kto ma sporą liczbę komentarzy negatywnych. Jeśli jednak stosunek komentarzy pozytywnych do negatywnych kształtuje się jak 1000 do 1, nie zrażajmy się tym jednym negatywem. Każdemu może zdarzyć się pomyłka lub nawet nieuczciwy kupujący. Warto również przeanalizować opinie na temat sklepów internetowych, rezygnując od razu z tych, które nie cieszą się dobrym zdaniem wśród kupujących. 

Zobacz również: Komputer/Foto - Triki i Podstawowe narzędzia

Opinii na temat konkretnych sklepów możemy szukać na forach internetowych lub w specjalnych serwisach internetowych, które gromadzą spisy sklepów i tworzą swego rodzaju rankingi. Czy w przypadku oszustwa, sprzedający może ponieść karę? O tym dowiemy się z następnej części poradnika.

Zobacz: Prawa konsumenta

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »