reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Prawa seniora > Sanatorium > Gdzie rolnik skorzysta z leczenia uzdrowiskowego

Gdzie rolnik skorzysta z leczenia uzdrowiskowego

Turnusy rehabilitacyjne dla rolników trwają 21 dni. Odbywają się w Centrach lub Ośrodkach Rehabilitacji Rolników KRUS oraz zakładach rehabilitacji leczniczej, z którymi współpracuje KRUS.

Poniżej wykaz Centrów Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz ze specjalizacjami:

1. Centrum Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Iwoniczu Zdroju

Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji leczniczej osób ze zwyrodnieniami kręgosłupa i stawów obwodowych oraz ze zmianami dyskopatycznymi kręgosłupa.

Wskazaniami do rehabilitacji w centrum są również schorzenia narządów układu ruchu z zakresu ortopedii, reumatologii i neurologii. W leczenia sanatoryjnego mogą też korzystać osoby po przebytych urazach mięśni, kości i stawów, osoby po operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych kręgosłupa.

Centrum zajmuje się również rehabilitacją dzieci i młodzieży w zakresie wad postawy.

2. Centrum Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Horyńcu Zdroju

Sanatorium specjalizuje się w rehabilitacji osób ze schorzeniami narządów układu ruchu z zakresu ortopedii, reumatologii i neurologii.

3. Centrum Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Szklarskiej Porębie

Wskazaniami do leczenia sanatoryjnego w centrum są głównie choroby narządów układu ruchu z zakresu ortopedii, reumatologii i neurologii.

Zobacz również: Jak działają tężnie

4. Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS NIWA w Kołobrzegu

Z rehabilitacji w ośrodku mogą korzystać głównie osoby z chorobami narządów układu ruchu z zakresu ortopedii, reumatologii i neurologii oraz z chorobami układu krążenia.

5. Centrum Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jedlcu

Centrum zajmuje się leczeniem sanatoryjnym osób ze schorzeniami narządów układu ruchu z zakresu ortopedii, reumatologii i neurologii.

W szczególności wskazaniami do rehabilitacji w tym ośrodku są: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe innych stawów, stany pourazowe kości, stawów i tkanek miękkich, stany po operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych, wady postawy i skrzywienia kręgosłupa z przewlekłym zespołem bólowym, stany po udarach mózgu (co najmniej po upływie 6 miesięcy od wystąpienia udaru przy zachowanej możliwości samoobsługi), choroby i następstwa urazów układu nerwowego z uszkodzeniem neuronu obwodowego z zespołami bólowymi oraz upośledzeniem czynności ruchowych, stwardnienie rozsiane w okresie remisji.

Centrum zajmuje się również usprawnianiem osób po amputacjach. Wskazaniami do leczenia sanatoryjnego są również przewlekły nieżyt dróg oddechowych, nawracające infekcje gardła, stan po przebytym zapaleniu płuc i opłucnej, przewlekłe choroby układu oddechowego.

Zobacz również serwis: Senior i zdrowie

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Turnusy rehabilitacyjne odbywają się w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS.
Turnusy rehabilitacyjne odbywają się w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama