Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu kara porządkowa. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące kara porządkowa.
Pracownik pod wpływem alkoholu - zwolnienie z pracy
Aktualizacja: 26.11.2019
Co pracodawca może zrobić, gdy pracownik stawia się w pracy, będąc pod wpływem alkoholu lub spożywa alkohol w miejscu pracy? Z jakimi konsekwencjami powinien liczyć się nietrzeźwy pracownik? Czy może zostać zwolniony z pracy? »
Kary porządkowe dla pracownika i wysokość kary pieniężnej
Aktualizacja: 10.12.2018
Kodeks pracy wyróżnia 3 kary porządkowe dla pracownika: kara pieniężna, nagana i upomnienie. Kiedy wymierza się naganę i upomnienie? Jaka może być wysokość kary pieniężnej? Od czego zależy jej kwota? »
Wysokość kar porządkowych w 2018 r.
Aktualizacja: 23.08.2017
Minister Rozwoju i Finansów ogłosił wysokość kary porządkowej, o której mowa w art. 262 § 1 Ordynacji podatkowej. W 2018 r. organ podatkowy będzie mógł nałożyć na stronę, pełnomocnika strony, świadka lub biegłego w określonych sytuacjach, karę porządkową w wysokości nawet do 2800 zł. »
Jak odwołać się od kary nagany?
Aktualizacja: 13.03.2015
Pracownik, który został ukarany naganą, upomnieniem czy też karą pieniężną może się od niej odwołać. »
W jakim terminie pracodawca może zastosować karę porządkową?
Aktualizacja: 19.08.2013
Pracodawca może nałożyć na pracownika karę porządkową za nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonej organizacji i porządku pracy czy przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w terminie dwóch tygodni od powzięcia przez pracodawcę wiadomości o naruszeniu obowiązku pracowniczego i po upływie 3 miesięcy od dopuszczenia się tego naruszenia. »
Aktualizacja: 14.10.2011
Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Pracownik w zamian za świadczoną na rzecz pracodawcy zyskuje wynagrodzenie. »
Upomnienie pracownika w niemieckim prawie pracy
Aktualizacja: 02.05.2011
Naruszenie obowiązku pracowniczego z reguły nie może prowadzić do wymówienia stosunku pracy. Pracodawca musi dać szansę pracownikowi do zmiany swojego zachowania. »
Co mi grozi w razie nieodpowiedniego zachowania w sądzie?
Aktualizacja: 28.03.2011
Jeżeli będziesz naruszał powagę, spokój lub porządek czynności sądowych, przykładowo poprzez obrażanie sądu lub przeciwnika, sędzia przewodniczący może udzielić Ci upomnienia. Jeżeli upomnienie okaże się bezskuteczne i dalej będziesz się nieodpowiednio zachowywał, sędzia może uprzedzić Cię o skutkach prawnych Twojej nieobecności podczas rozprawy lub posiedzenia, zaś dalsze niewłaściwe zachowanie może doprowadzić do wydalenia Cię z Sali rozpraw »
Czy pokrzywdzony może zostać ukarany za niestawiennictwo?
Aktualizacja: 12.07.2011
Złożenie przez pokrzywdzonego zawiadomienia o przestępstwie wiąże się z obowiązkiem jego uczestniczenia w czynnościach procesowych zmierzających do wyjaśnienia sprawy. W przypadku nieusprawiedliwionego niestawiennictwa na wezwanie organu grozi mu pieniężna kara porządkowa. »
Można bezkarnie deptać trawniki
Aktualizacja: 10.10.2011
Leżysz na trawie w parku, słońce przyjemnie grzeje, czytasz ciekawą książkę i… popełniasz wykroczenie. Wielu z nas nawet nie miało świadomości, że ten „pamiętający jeszcze czasy PRL-u” przepis o zakazie deptania trawników na terenach przeznaczonych do użytku publicznego nadal obowiązuje. »
Kiedy kara porządkowa zostanie usunięta z naszych akt osobowych
Aktualizacja: 28.02.2010
Oczywiste jest, że jeżeli dany pracownik ma w aktach osobowych informację, iż został ukarany przez pracodawcę za naruszenie obowiązków pracowniczych, nie jest to dla niego korzystnie. »
Aktualizacja: 25.02.2010
Ostatnio często spóźniam się do pracy. Szef pouczył mnie, że jeśli dalej będzie się to powtarzać to zastosuje odpowiednią karę porządkową. Jakie są możliwie kary? »
Jakimi karami można ukarać pracownika?
Aktualizacja: 10.08.2011
Pracownik może od pracodawcy uzyskać nagrody, premię. Musi jednak liczyć się z możliwością nałożenia na niego kary. Pracodawca może ukarać swojego pracownika określonymi karami. Sprawdź jakie kary grożą pracownikom. »
Aktualizacja: 25.02.2010
Pracodawca postanowił ukarać mnie karą porządkową za spóźnianie się do pracy. W związku z tym wymierzył mi karę w postaci: sprzątania przez godzinę, w ciągu najbliższego miesiąca zakładu pracy, bez wynagrodzenia Czy miał ma prawo zastosować taką karę? »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie
Adwokat, doktor nauk prawnych, absolwent prawa i historii na Uniwersytecie Warszawskim
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »