REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 APRIL Polska Service sp. z o.o.
Multiagencja ubezpieczeniowa
Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie
Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Planujesz wyjazd na wakacje do krajów arabskich? Przeczytajcie kilka wskazówek, o czym warto pamiętać decydując się na wyjazd do Egiptu czy Turcji. Należy pamiętać o standardach tam panujących i wybrać odpowiednie ubezpieczenie przed wyjazdem.

Kraje arabskie przyciągają coraz więcej turystów z Polski. Warto jednak pamiętać, że zwyczaje i kultura europejska bardzo różni się od tej, której obwiązuje w krajach arabskich. Jedynym miejscem „europejskim”, gdzie nie musimy zwracać uwagi na lokalne obyczaje jest hotel, w którym się zatrzymamy. Tu możemy czuć się bezpiecznie i co więcej nie poczujemy żadnej różnicy mentalnej. W hotelu możemy napić się alkoholu, choć oficjalnie w krajach muzułmańskich obowiązuje prohibicja. Wyjątkiem jest Turcja.

REKLAMA

Jak należy się ubierać?

REKLAMA

Egipskie kurorty, takie jak Hugarda, czy Sousse nie różnią się niczym od europejskich, czy azjatyckich ośrodków turystycznych. Miejscowa ludność jest przyzwyczajona do obecności turystów i odmienności kulturowej, co więcej turyści skąpo ubrani nie muszą martwić się o bezpieczeństwo. Sytuacja zmienia się po opuszczeniu turystycznych ośrodków. Dotyczy to zwłaszcza osób, które decydują się na wizyty w muzułmańskich świątyniach.

Przed wyprawą do arabskiej świątyni warto pamiętać, że przed wejściem do meczetu należy bezwzględnie zdjąć obuwie. Co więcej kobiety i mężczyźni wchodzą osobnymi wejściami do świątyni. Arabowie niezależnie od tego, że mają świadomość iż często utrzymują się z turystów potrafią być bezwzględni dla osób nie przestrzegających zasad kultury, w której zostali wychowani.

Tradycja i silne przywiązanie do religii nie pozwala im być obojętnymi na wszelkie przejawy bezczeszczenia miejsc kultu religijnego. Meczety to świętość dla każdego wyznawcy islamu. Nieważne, czy w życiu prywatnym jest „zeuropeizowanym” sprzedawcą pamiątek czy wojującym radykałem. Ubranie musi zasłaniać nogi, ramiona i dekolt , a kobietom włosy. Wycieczka do Kairu lub Marrakeszu w nieodpowiednim ubraniu może skończyć się brakiem zgody lokalnego przewodnika albo kustosza muzeum na zwiedzanie obiektu.

Czego oni ode mnie chcą?

REKLAMA

Nie należy brać od razu towaru do rąk. Arabowie doskonale wiedzą, co może nam się podobać choćby po kierunku, w którym jesteśmy zwróceni w sklepie. Nasz gest naprowadza sprzedawców na przedmiot, który nas zainteresował. Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji oraz „wciskania” przedmiotów, które niekoniecznie chcemy kupić, najpierw obejrzyjmy towar z daleka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zaproponowana na początku przez sklepikarza cena może przyprawić nas o ból głowy. Nasza propozycja powinna być mniejsza o połowę – inaczej nici z targowania, bowiem ostateczna cena będzie niewiele niższa.

Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Religia jest święta

W krajach arabskich nie można żartować z symboli religijnych. Żarty z Mahometa, czy innych symboli religijnych mogą skończyć się dla nas nawet karą więzienia. Dlatego warto pamiętać o tym, że w krajach arabskich symbole religijne są przedmiotem wyznania, a także bardzo poważnie traktowane.


Wybierz ubezpieczenie przed wyjazdem

Wybierając się w podroż warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Najlepszym rozwiązaniem może być Karta Podróże Classic. Jest to najlepsza forma ubezpieczenie z pakietem assistance bez względu na to czy wyjeżdżacie sami, z rodziną czy z przyjaciółmi. Karta może okazać się doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, ale również w celach związanych z wykonywaniem pracy fizycznej i umysłowej.

Ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę także podczas delegacji służbowej. Karta ważna jest przez 365 dni. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia do 260 000 PLN, od następstwa nieszczęśliwych wypadków - 15 000 PLN, odpowiedzialność cywilna - 100 000 PLN i koszty rehabilitacji po powrocie do Polski - 500 PLN

Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego z miejsca wypadku lub zakwaterowania do ambulatorium lub szpitala. Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania na terenie kraju lub placówki medycznej w RP. Organizacja i pokrycie kosztu transportu zwłok ubezpieczonego do miejsca pochówku na terenie RP. Co więcej karta daje możliwość ubezpieczenia osób w wieku od 29 do 60 roku życia.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po jakim czasie nie można odwołać darowizny?

Termin na odwołanie przekazanej darowizny jest dość krótki. Od czego zależy? Kiedy jest możliwe odwołanie darowizny?

Kiedy złożenie przysięgi przez nowo wybranego prezydenta RP? [WYBORY 2025]

Zgodnie z art. 128 Konstytucji, kadencja prezydenta RP rozpoczyna się w dniu objęcia przez niego urzędu. Pytanie brzmi: co to dokładnie oznacza i kiedy ten moment następuje? Kto stwierdza ważność wyborów na prezydenta RP?

Tusk obiecuje: Kwota wolna wzrośnie do 60 tys. zł, ale nie w tym roku

Premier Donald Tusk nie owija w bawełnę: podniesienie kwoty wolnej od podatku to jego priorytet, ale w 2025 roku Polacy nie mają na co liczyć. „To moja twarda obietnica – zrealizuję ją w tej kadencji” – zapowiada. Warunek? Deficyt musi trzymać się w ryzach, bo inaczej grozi nam utrata miliardów z UE.

Tydzień, maksymalnie dwa. Wielu pracowników nie czeka dłużej na wynik rekrutacji

6 na 10 badanych pracowników fizycznych deklaruje, iż maksymalny czas rekrutacji, jakiego oczekują od potencjalnego pracodawcy, to dwa tygodnie. Tak wynika z badania „Rynek pracowników fizycznych”, przeprowadzonego na zlecenie serwisu Pracuj.pl.

REKLAMA

Obniżenie wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej już w 2026 r.? Resort pracy daje minus Senatorom [PROJEKT]

Trwają prace nad obniżeniem wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej. Chodzi o projekt nowelizacji o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o emeryturach pomostowych wniesiony przez senatorów 18 grudnia 2024 r. Projekt trafił do sejmu na początku maja 2025 r.

Specjalny dodatek z ZUS trafił do 133,6 tys. osób w Polsce. Sprawdź konto

Specjalny dodatek z ZUS trafił do 133,6 tys. osób w Polsce. Warto zweryfikować swoje konto, ponieważ w wielu przypadkach ZUS wypłacił świadczenie automatycznie, bez składania wniosku. Wielu osobom należą się bowiem z urzędu dodatkowe pieniądze i to nie miało, bo z wyrównaniem od stycznia i z uwzględnieniem marcowej waloryzacji.

Zmiany w e-ZLA już od 15 czerwca 2025 r. Zwolnienia lekarskie będą wyłącznie akceptowane w protokole HTTP/1.1

Od 15 czerwca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wymusi korzystanie wyłącznie z protokołu HTTP/1.1 przy przesyłaniu elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). O co chodzi z tą zmianą techniczną? ZUS odpowiada: Pacjenci mogą czuć się spokojnie.

Niemcy ujawnili ilu mają migrantów. To już ponad jedna czwarta mieszkańców

Ilu migrantów jest u naszego zachodniego sąsiada? Z danych ujawnionych przez Federalny Urząd Statystyczny wynika, że ubiegłym roku w Niemczech mieszkało około 21,2 miliona osób z historią migracji. A zatem jest to już ponad jedna czwarta mieszkańców Niemiec.

REKLAMA

Pokaźne zyski z PPK: 135-181 % przez ponad 5 lat. Jak sprawdzić stan rachunku PPK? Wypłacić można zawsze ale przed 60 urodzinami są potrącenia

Zysk statystycznego uczestnika PPK od grudnia 2019 roku do kwietnia 2025 r. wyniósł 135-181 proc. - biorąc pod uwagę kwoty, które uczestnik sam wpłacił. Taka informacja została podana w opublikowanym 21 maja 2025 r. nr 5 (43) biuletynu miesięcznego Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Debata Trzaskowski – Nawrocki [RELACJA NA ŻYWO]

Debata między kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. Relacja na żywo.

REKLAMA