reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Karty ubezpieczeniowe > Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie

Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie

Planujesz wyjazd na wakacje do krajów arabskich? Przeczytajcie kilka wskazówek, o czym warto pamiętać decydując się na wyjazd do Egiptu czy Turcji. Należy pamiętać o standardach tam panujących i wybrać odpowiednie ubezpieczenie przed wyjazdem.

Kraje arabskie przyciągają coraz więcej turystów z Polski. Warto jednak pamiętać, że zwyczaje i kultura europejska bardzo różni się od tej, której obwiązuje w krajach arabskich. Jedynym miejscem „europejskim”, gdzie nie musimy zwracać uwagi na lokalne obyczaje jest hotel, w którym się zatrzymamy. Tu możemy czuć się bezpiecznie i co więcej nie poczujemy żadnej różnicy mentalnej. W hotelu możemy napić się alkoholu, choć oficjalnie w krajach muzułmańskich obowiązuje prohibicja. Wyjątkiem jest Turcja.

Jak należy się ubierać?

Egipskie kurorty, takie jak Hugarda, czy Sousse nie różnią się niczym od europejskich, czy azjatyckich ośrodków turystycznych. Miejscowa ludność jest przyzwyczajona do obecności turystów i odmienności kulturowej, co więcej turyści skąpo ubrani nie muszą martwić się o bezpieczeństwo. Sytuacja zmienia się po opuszczeniu turystycznych ośrodków. Dotyczy to zwłaszcza osób, które decydują się na wizyty w muzułmańskich świątyniach.

Przed wyprawą do arabskiej świątyni warto pamiętać, że przed wejściem do meczetu należy bezwzględnie zdjąć obuwie. Co więcej kobiety i mężczyźni wchodzą osobnymi wejściami do świątyni. Arabowie niezależnie od tego, że mają świadomość iż często utrzymują się z turystów potrafią być bezwzględni dla osób nie przestrzegających zasad kultury, w której zostali wychowani.

Tradycja i silne przywiązanie do religii nie pozwala im być obojętnymi na wszelkie przejawy bezczeszczenia miejsc kultu religijnego. Meczety to świętość dla każdego wyznawcy islamu. Nieważne, czy w życiu prywatnym jest „zeuropeizowanym” sprzedawcą pamiątek czy wojującym radykałem. Ubranie musi zasłaniać nogi, ramiona i dekolt , a kobietom włosy. Wycieczka do Kairu lub Marrakeszu w nieodpowiednim ubraniu może skończyć się brakiem zgody lokalnego przewodnika albo kustosza muzeum na zwiedzanie obiektu.

Czego oni ode mnie chcą?

Nie należy brać od razu towaru do rąk. Arabowie doskonale wiedzą, co może nam się podobać choćby po kierunku, w którym jesteśmy zwróceni w sklepie. Nasz gest naprowadza sprzedawców na przedmiot, który nas zainteresował. Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji oraz „wciskania” przedmiotów, które niekoniecznie chcemy kupić, najpierw obejrzyjmy towar z daleka.

Zaproponowana na początku przez sklepikarza cena może przyprawić nas o ból głowy. Nasza propozycja powinna być mniejsza o połowę – inaczej nici z targowania, bowiem ostateczna cena będzie niewiele niższa.

Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Religia jest święta

W krajach arabskich nie można żartować z symboli religijnych. Żarty z Mahometa, czy innych symboli religijnych mogą skończyć się dla nas nawet karą więzienia. Dlatego warto pamiętać o tym, że w krajach arabskich symbole religijne są przedmiotem wyznania, a także bardzo poważnie traktowane.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama