| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Karty ubezpieczeniowe > Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Najważniejsze przy planowaniu podróży zagranicznej jest określenie czasu, miejsca, osób. Bardzo ważna jest zapobiegliwość i zadbanie o bezpieczeństwo w podróży. Bez odpowiedniego ubezpieczenia nie będziemy bezpieczni w obcym kraju.

Zanim wybierzesz miejsce podróży

Kiedy już ustalisz czas podróży, pomyśl o miejscu. Oglądaj, czytaj, śledź przewodniki, mapy i opisy. Kieruj się także intuicją. Może miejsce, o którym marzysz od dzieciństwa, wcale nie jest poza twoim zasięgiem? Pomagają także rozmowy z osobami, które bardzo często podróżują za granicę. Ich rady mogą być bezcenne!  Wystarczy zawrzeć znajomość wirtualną z pasjonatami podróży, którzy często prowadzą własne blogi lub są dostępni na portalach społecznościowych.

Podróż w towarzystwie czy solo?

Najlepiej podróżuje się w towarzystwie – to zdanie, prawdopodobnie, większości populacji. Niektórzy wolą podróżować z rodziną, przyjaciółmi, inni z nowymi znajomymi. Są także pasjonaci podróży samotnych. Jeśli nie jesteś doświadczonym podróżnikiem, a do tego twoja znajomość angielskiego pozostawia wiele do życzenia, radzimy wybrać się w podróż z towarzystwem.

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Transport

Koniecznie wybierz wcześniej sposób dotarcia do swego celu.  Przy rezerwacji samolotu czas ma istotne znaczenie! Jeśli zarezerwujesz lot kilka miesięcy wcześniej, masz spore szanse na skorzystanie z niższej ceny. Jeśli wybierasz się samochodem, musisz zaplanować noclegi, sprawdzić cenę benzyny czy stan dróg.  Powinieneś także naszkicować trasę przejazdu, sprawdzić, czy nie ma na niej zabytków i miejsc, które koniecznie chciałbyś zobaczyć.

Lista rzeczy do zabrania

Wybierasz się do hotelu lub przyjaciół z walizką na kółkach? A może w podróż z plecakiem? To warunkuje, ile rzeczy możesz zabrać. Pięć par butów,  pięć sukienek, wielkie kosmetyczki z lekami i kosmetykami?  Nawet jeśli masz wielką torbę na kółkach, a z lotniska odbierze cię wujek, to proponujemy zabrać najpotrzebniejsze rzeczy.  Choćby po to, by oszczędzić na wielkości bagażu w samolocie. Poza tym z wielkim bagażem nie podróżuje się wygodnie. Nie zapomnij o laptopie lub tablecie, a także mapach i przewodnikach. Jeśli nie jesteś bibliofilem, nie polecamy zabierania książek, ponieważ i tak prawdopodobnie nie będziesz mieć czasu na lekturę. Chyba, że podróżujesz samotnie. Czy masz wszystkie dokumenty? Czy na pewno wystarczy ci dowód osobisty? Jeśli nie, sprawdź datę ważności paszportu.

Lista spraw do załatwienia

Co musisz załatwić, aby spokojnie wyjechać? Nie wystarczy wypełnić druk urlopowy, trzeba jeszcze pamiętać np. o zapłacie rachunków, by po powrocie nie zaskoczył nas brak prądu lub internetu. Warto wgrać odpowiednią muzykę do telefonu, sprawdzić, czy masz zapisane  potrzebne adresy, numery telefonów. Trzeba także zadbać o ubezpieczenie.

Twoja Karta Podróże

Jeśli często podróżujesz, Twoja Karta Podróże jest dla ciebie idealna, ponieważ daje ochronę przez rok. Daje ochronę dorosłym, dzieciom, studentom, a nawet osobom uprawiającym sporty ekstremalne. Dużo łatwiej jest mieć przy sobie kartę wielkości bankomatowej, a nie dużą papierową polisę. Ta mała karta kryje w sobie dużo ochrony. Nawet, jeśli twoje wydatki na przygotowania pokryły się z planami, weź pod uwagę, że pokusy podczas podróży będą duże. Przygotuj trochę więcej środków finansowych, na wszelki wypadek. Miłej podróży!

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »