REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

KM-LEX
Rezygnacja musi być spowodowana okolicznościami niezależnymi od ubezpieczonego.
Rezygnacja musi być spowodowana okolicznościami niezależnymi od ubezpieczonego.

REKLAMA

REKLAMA

Rezygnacja z wycieczki turystycznej pociąga za sobą zwykle spore koszty. Co do zasady im bliższy termin wyjazdu, tym większe straty powoduje rezygnacja. Możliwe jest jednak zminimalizowanie negatywnych skutków finansowych spowodowanych rezygnacją z wyjazdu poprzez zawarcie umowy ubezpieczenia na taką okoliczność.

Przedmiot ubezpieczenia

Przedmiotem ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w zależności od wariantu ubezpieczenia może obejmować koszty rezygnacji ubezpieczonego z uczestnictwa w imprezie turystycznej oraz koszty wcześniejszego powrotu ubezpieczonego z imprezy turystycznej.

REKLAMA

Zakres ubezpieczenia

Zakłady ubezpieczeń ściśle określają w jakich przypadkach ubezpieczony może uzyskać zwrot kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Przede wszystkim ubezpieczony musi udokumentować poniesione koszty.

Zobacz: Darmowa porada prawna

Ponadto rezygnacja musi być spowodowana okolicznościami niezależnymi od ubezpieczonego takimi jak np.:

 • nagłe zachorowanie ubezpieczonego;
 • nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego;
 • nagłe zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek osób pozostających z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym lub za które ponosi odpowiedzialność oraz osób bliskich;
 • nagle powstały stanu chorobowy lub nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące czasową niezdolność do pracy;
 • śmierć osoby bliskiej;
 • popełnienie przestępstwa przez osoby trzecie na szkodę ubezpieczonego lub osób bliskich oraz pozostających z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym, w następstwie którego powstała konieczność osobistego dokonania czynności faktycznych i prawnych, uniemożliwiających wyjazd na imprezę turystyczną;
 • zdarzenie którego skutki bezpośrednio dotknęły mienie ubezpieczającego powodując konieczność dokonania przez niego osobiście odpowiednich czynności faktycznych i prawnych( np. włamanie, pożar, uderzenie pioruna, wybuch, huragan, upadek statku powietrznego, powódź, grad, deszcz nawalny, zapadnięcie lub usuwanie się ziemi, lawinę ,wylew wód podziemnych);
 • kradzież lub utrata dokumentów niezbędnych w podróży.

Zobacz również serwis: Sprawy karne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mimo, iż ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym planując wyjazd turystyczny warto rozważyć zawarcie umowy tego rodzaju ubezpieczenia, ponieważ uchronić nas ono może przed poniesieniem strat w wyniku sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Zobacz również serwis: Ubezpieczenie turystyczne

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Emerytura może być niższa o 20 proc. od świadczenia kompensacyjnego. Zmiany w emeryturach już od 1 wrześnie 2024 r.

Emerytura może być niższa o 20 proc. od świadczenia kompensacyjnego. Od 1 września 2024 roku wchodzą w życie przepisy o emeryturze stażowej. Nauczyciele będą mogli wybrać, czy chcą skorzystać z nowych uprawnień, czy z obowiązującego świadczenia kompensacyjnego. Związek Nauczycielstwa Polskiego przedstawił porównanie obu świadczeń.

Podwyżki od 526,06 zł do 1173,53 zł już od 1 lipca. Termin zawarcia porozumień mija 31 maja. Jednak szefowie nie wiedzą do robić.

Podwyżki od 526,06 zł do 1173,53 zł już od 1 lipca. Jednak nadal nie zawarto porozumień z personelem, a płynność finansowa placówek może być zagrożona.

Waloryzacja 2024 – składki emerytalne, kapitał początkowy, subkonto w ZUS

ZUS informuje, że roczna waloryzacja ruszy już 1 czerwca 2024 r. Składki emerytalne i kapitał początkowy wzrosną o 14,87 proc. a środki zgromadzone na subkoncie o 9,91 proc. To wskaźniki podobne do tych, jakie były w 2023 roku, kiedy to waloryzacja roczna wyniosła 14,4 proc. dla składek emerytalnych i kapitału początkowego oraz 9,2 proc. dla subkonta. 

1209,94 zł netto zasiłku w pierwszych 3 miesiącach. Od 1 czerwca 2024 r. wyższy zasiłek dla bezrobotnych

Ile wynoszą kwoty brutto i netto zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2024 r. Kto ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych? Jak długo można dostawać zasiłek dla bezrobotnych?

REKLAMA

Zmowa cenowa ws. sprzętu RTV i AGD? UOKiK przeszukał siedzibę Xiaomi Polska

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące podejrzenia nielegalnego ustalania cen sprzętu elektronicznego. W tym celu przeprowadzono przeszukania w siedzibie Xiaomi Polska oraz u dwóch dystrybutorów produktów tej marki.

Zasiłek dla bezrobotnych. Jaka kwota od 1 czerwca 2024 r.?

Od 1 czerwca 2024 r. wzrośnie wysokość zasiłku dla bezrobotnych. Jaka jest kwota świadczenia po waloryzacji? Od czego zależy wysokość otrzymywanej pomocy? Jak długo przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

Nie będzie kredytu 0 proc.? Zdaniem Ministra Finansów, wszystko zależy od Polski 2050

Nie będzie kredytu 0 proc.? Zdaniem Ministra Finansów, wszystko zależy od Polski 2050. Liczba nieruchomości na rynku wpływa na ich cenę. Musi zostać wypracowane rozwiązanie systemowe, by powstawało w Polsce więcej mieszkań.

Kolejne dopłaty do kosztów energii. Przeciwdziałanie skutkom wzrostu cen. Dostaną konkretne grupy przedsiębiorców.

Kolejne dopłaty do kosztów energii. Przeciwdziałanie skutkom wzrostu cen. Otrzymają je za I półrocze 2024 r. konkretne grupy przedsiębiorców.

REKLAMA

Czternaste emerytury 2024. Ważne decyzje rządu już dzisiaj

Czternaste emerytury w 2024 roku. Rząd dziś musi zdecydować w sprawie rozporządzenia dotyczącego miesiąca wypłaty czternastej emerytury. Ma też możliwość wydania rozporządzenia, które określiłoby wyższą kwotę czternastej emerytury.

Ustawa o ochronie sygnalistów przyjęta przez Sejm. Najważniejsze zmiany

W dniu 23 maja 2024 r. Sejm przyjął długo oczekiwaną ustawę o ochronie sygnalistów. Główne założenia ustawy nie zmieniły się od ostatniego projektu zaprezentowanego przez Radę Ministrów. Niemniej posłowie zdecydowali się na wprowadzenie kilku poprawek, w tym te najważniejsze dotyczące grup kapitałowych.

REKLAMA