REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Które szkoły będą pracowały w weekendy? Tylko określone zajęcia będą prowadzone w soboty. Ministerstwo przedstawiło projekt.

sport dziecko rodzina animator sportowy Aktywna Szkoła Otwarta Szkoła weekend
Które szkoły będą pracowały w weekendy? Tylko określone zajęcia będą prowadzone w soboty. Ministerstwo przedstawiło projekt.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Szkoły otwarte nie tylko w weekendy, ale i popołudniami. Ministerstwo nie ustaje w staraniach by zaktywizować nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorosłych.

Ministerstwa nie ustają w staraniach, by zaktywizować obywateli - dotyczy to nie tylko dzieci i młodzieży, ale i dorosłych. Flagowymi działaniami są programy "Otwarta Szkoła" i "Aktywna Szkoła", których celem jest udostępnienie sportowej infrastruktury szkolnej poza godzinami placówek. Program startuje już 15 marca, a sportowa infrastruktura szkolna będzie dostępna dla obywateli. Związany jest z tym również program "Aktywna Szkoła", który ma zapewnić zaplecze personalne.

REKLAMA

Dofinansowanie w ramach programu Aktywna Szkoła

Trwają działania mające przeciwdziałać niskiej aktywności fizycznej młodzieży i dorosłych. Ich częścią są zmiany planowane w zakresie zasad lekcji wychowania fizycznego, a także działania Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki odpowiedzią na rosnące w tym zakresie potrzeby ma być program Aktywna Szkoła. Jego nazwa jest o tyle myląca, że program ma obejmować swym zakresem nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych. Działania prowadzone w ramach programu mają ułatwić społeczeństwu dostęp do infrastruktury sportowej znajdującej się w szkołach i innych obiektach samorządowych. Resort ma zamiar wspierać finansowo szkoły i samorządy w zakresie upowszechniania aktywności fizycznej wśród całych rodzin. Tylko w 2024 r. nakłady na realizację tych zamierzeń wyniosą aż 260.000.000 zł. Dodatkowo zostanie też ogłoszony program Aktywna Szkoła – zakup sprzętu sportowego. Dzięki niemu placówki będą mogły uzyskać wsparcie finansowe w wysokości 25.000 zł na zakup sprzętu sportowego.

Kim są realizator i animator Aktywnej Szkoły?

Choć zapowiedzi dotyczące wskazanych programów są obiecujące, może powstać uzasadniona wątpliwość co do tego, w jaki sposób Ministerstwo ma zamiar sprostać stronie organizacyjnej tego przedsięwzięcia. Jak wskazano, o realizację programu przez trzy lata będzie dbał wyłoniony realizator, który przeprowadzi rekrutację tzw. animatorów, czyli osób które będą prowadziły zajęcia sportowe na udostępnionych obiektach. Zgodnie z przewidywaniami Ministerstwa, od 2024 r. pokryje ono 100 godzin pracy animatora, który będzie mógł zarobić 60 zł brutto za godzinę pracy. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie 2024 r. wysokość minimalnej stawki godzinowej, która jest uzależniona od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę to 27,70 zł, a od 1 lipca 2024 r. będzie to 28,10 zł. Wskazana przez Ministerstwo stawka może więc robić wrażenie.
Więcej informacji na temat programu tutaj

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zasiłek pogrzebowy w 2024 roku. Wniosek, kwota, warunki uzyskania. Od kiedy podwyżka do 7000 zł?

W jakich sytuacjach i kto może dostać zasiłek pogrzebowy. Ile wynosi w 2024 roku ten zasiłek? Od kiedy podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł? Jak i gdzie złożyć wniosek?

Zmiany w Kodeksie pracy. Nowelizacja uchwalona przez Sejm dotyczy kilkuset tysięcy pracowników

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy, która wdraża dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

Babciowe coraz bliżej. Senat nie wprowadził poprawek, teraz czas na prezydenta. Do wzięcia max. 1900 zł miesięcznie na dziecko

Babciowe przechodzi kolejny etap legislacyjny. Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic", która zakłada trzy rodzaje świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Renta socjalna 2024

Kto się może ubiegać o rentę socjalną? Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać? Ile wynosi renta socjalna 2024? 

REKLAMA

Bez jakiejkolwiek podwyżki w zasiłkach w 2025 r.? Niskie kwoty: 674 zł, 95 zł, 215,84 zł, 400 zł. Ktoś się tym zajmie? [świadczenia rodzinne]

Są cztery przyczyny braku waloryzacji i podwyżki świadczeń rodzinnych. "Poszkodowani" to: zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego; świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny; zapomogi i świadczenia wypłacane przez gminy; jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka; 5) świadczenie rodzicielskie.

Czy Boże Ciało jest dniem wolnym w Austrii?

W Polsce Boże Ciało należy do dni ustawowo wolnych od pracy. W tym roku wypada 30 maja. A jak jest w Austrii?

Wakacje składkowe bez poprawek. Jeszcze tylko podpis Prezydenta RP

W dniu 23 maja 2024 r. Senat zaakceptował bez poprawek ustawę wprowadzającą tzw. wakacje składkowe dla przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do Prezydenta RP do podpisu.

Dokarmiasz tu gołębie? Grożą za to drakońskie kary, nawet 50.000 zł

Od 1 sierpnia w Hong Kongu zmienia się prawo. Osoby, które będą dokarmiać dzikie zwierzęta, w tym miejskie gołębie, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 100 000 dolarów hongkońskich (50,5 tys. złotych), i więzieniem na okres roku. 

REKLAMA

Chcesz zmienić miejsce głosowania? Możesz to zrobić za pomocą telefonu

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że z pomocą aplikacji mObywatel 2.0 można jednorazowo zmienić miejsce głosowania. Jak to zrobić?

Do 31 maja 2024 r. powiadomienie ZUS o zarobkach osób pobierających świadczenie przedemerytalne

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć powiadomienie ZUS o zarobkach osób pobierających świadczenie przedemerytalne. Na tej podstawie ZUS ustali, czy wypłacił Twoje świadczenie w prawidłowej wysokości, czy też powinno być zmniejszone lub zawieszone.

REKLAMA