REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Premier

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Stopnie alarmowe na terenie całego kraju. Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe - 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

"Szczyt rolniczy" w Warszawie. Dziś premier spotkał się z protestującymi rolnikami

Dziś w Warszawie miał miejsce "szczyt rolniczy". Premier Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników. Tematem rozmów jest m.in. kwestia napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Rolnicy sprzeciwiają się również unijnej polityce Zielonego Ładu.

Dziś posiedzenie Rady Gabinetowej [transmisja na żywo]. Prezydent Andrzej Duda chce przedyskutować z rządem realizację strategicznych inwestycji

Posiedzenie Rady Gabinetowej dziś od godz. 13. Radę zwołał prezydent Andrzej Duda, aby z rządem przedyskutować realizację strategicznych inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, kwestię energetyki jądrowej oraz modernizację polskiej armii. Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP prowadzi transmisję na żywo w social mediach.

Prace domowe. Rząd zapowiada nowe zasady od kwietnia

Od kwietnia będą obowiązywały nowe zasady dotyczące prac domowych. Takie informacje przekazał premier Donald Tusk. Wcześniej minister edukacji Barbara Nowacka podała, że rozporządzenie jest już przygotowane.

REKLAMA

Premier poinformował o terminach wyborów samorządowych w 2024 r.

"Podjąłem dzisiaj decyzję o wydaniu rozporządzenia - formalnie prześlę je do Państwowej Komisji Wyborczej wraz z kalendarzem wyborczym - ale decyzja zapadła, wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia" - powiedział premier podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem rządu.

Nowy rząd: Sejm udzielił wotum zaufania

Sejm we wtorek, 12 grudnia 2023 r., udzielił wotum zaufania rządowi premiera Donalda Tuska. Zaprzysiężenie nowego rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę odbędzie się w środę o godz. 9.00 w Pałacu Prezydenckim.

Dzisiaj w Sejmie expose Tuska i głosowanie nad wotum zaufania

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Donalda Tuska. Dzisiaj premier Donald Tusk wygłosił w Sejmie swoje expose, w którym przedstawił program działania swojego rządu oraz skład Rady Ministrów. Oglądaj transmisję online z dzisiejszych obrad Sejmu!

Dzisiaj w Sejmie expose Morawieckiego i wybór nowego premiera

Sejm wybrał Donalda Tuska na prezesa Rady Ministrów. Dzisiaj rano w Sejmie premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose, nie uzyskał jednak większości, doszło więc do tzw. drugiego kroku konstytucyjnego, w którym Sejm wybrał nowego premiera. Oglądaj transmisję online z dzisiejszych obrad Sejmu!

REKLAMA

Kiedy kolejne posiedzenie Sejmu? Grudzień 2023

Nadchodzące posiedzenia Sejmu RP, zaplanowane na 6 i 7, a także na 11 i 12 grudnia 2023 roku, zapowiadają się jako dni pełne istotnych wydarzeń i kluczowych decyzji. Zaczynając od środy, 6 grudnia, o godzinie 9:00, czeka nas szereg ważnych punktów porządku dziennego, które mogą mieć znaczący wpływ na kształtowanie polskiej polityki i społeczeństwa.

Zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego. Nowy rząd będzie mniejszy i będzie w nim dużo kobiet

Prezydent Andrzej Duda dokonał zaprzysiężenia rządu Mateusza Morawieckiego dziś o godz. 16.30 w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. 

Morawiecki: chcemy, by na koniec kadencji Polacy zarabiali średnio 10 tys. zł. Premier przedstawił propozycje programowe, które ma zrealizować stworzony przez niego rząd

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił propozycje programowe, które ma zrealizować stworzony przez niego rząd. Wśród nich m.in. średnia płaca 10 tys. brutto i wyrównanie wynagrodzeń.

Prezydent powierzy w pierwszym kroku misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu?

Spodziewam się, że prezydent Andrzej Duda powierzy w pierwszym kroku misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu, choć czekam oczywiście na orędzie prezydenta zapowiedziane na wieczór - powiedział dzisiaj członek Komitetu Politycznego PiS, senator Stanisław Karczewski.

Pierwszy krok do powołania rządu. Czy prezydent desygnuje premiera przed pierwszym posiedzeniem Sejmu?

Pierwszy krok w procedurze powołania rządu to desygnowanie premiera przez prezydenta. Prezydent Andrzeja Dudy zapowiedział wygłoszenie orędzia na ten temat w poniedziałek 6 listopada 2023 r. Jak będzie przebiegać proces formowania nowego rządu? Na czym polega „pierwszy krok”? Wyjaśniamy.

Dziś wieczorem prezydent wskaże kandydata na premiera. "Decyzja jest ostateczna"

Prezydent Andrzej Duda w dzisiejszym wieczornym orędziu wskaże kandydata na premiera, któremu powierzy misję sformowania rządu zapowiedział szef Kancelarii Prezydenta Marcin Mastalerek.

Prezes Rady Ministrów

Prezes Rady Ministrów, czyli zwyczajowo premier pełni ważną rolę, którą określa Konstytucja. Kto może objąć taki urząd? Jakie kompetencje i obowiązki spoczywają na szefie rządu?

D.Tusk o wypowiedzi prezydenta Dudy: "(...) to nie ma żadnego związku z prerogatywami konstytucyjnymi pana prezydenta."

Komentując wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie dwudniowych konsultacji z przedstawicielami komitetów wyborczych, Donald Tusk stwierdził, że prezydent jest od tego, żeby wskazać kandydata na premiera, który ma szansę zdobyć większość w parlamencie; to nie jest rola prezydenta, aby recenzować, czy uczestniczyć w tworzeniu umowy koalicyjnej.

Prezydent Duda: mamy dziś dwóch poważnych kandydatów do stanowiska premiera

Konsultacje z liderami ugrupowań sejmowych były bardzo odpowiedzialne, z bardzo poważnym podejściem do tej niezwykle ważnej sprawy państwowej, jaką jest ukonstytuowanie się przyszłego parlamentu i wyłonienie przyszłego rządu - oświadczył prezydent Andrzej Duda. Mamy dziś dwóch poważnych kandydatów do stanowiska premiera, kandydatem KO, Trzeciej Drogi i Lewicy jest Donald Tusk, natomiast zjednoczona Prawica poinformowała, że kandydatem na premiera z ich strony będzie Mateusz Morawiecki; zakładają, że będą posiadali większość na sali sejmowej - powiedział. Prezydent zapowiedział zwołanie pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji na 13 listopada.

Prezydent Andrzej Duda podsumuje dziś konsultacje z liderami partii. Czy poznamy nowego premiera?

Nie poznamy dziś nazwiska przyszłego premiera; prezydent Andrzej Duda podsumuje konsultacje z liderami partii - przekazał dzisiaj w RMF FM szef gabinetu prezydenta RP Marcin Mastalerek.

Piotr Müller: jeżeli prezydent powierzy nam misję tworzenia rządu, podejmiemy próbę

Jeżeli prezydent zdecyduje się powierzyć misję tworzenia rządu zwycięskiej partii, to PiS podejmie taką próbę - powiedział w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Prezydent rozpoczyna dziś konsultacje z przedstawicielami poszczególnych komitetów wyborczych.

Premier: równowaga w parlamencie musi być podstawą do współpracy

Premier Mateusz Morawiecki powiedział: Równowaga sił politycznych w parlamencie musi być podstawą do wspólnego działania, do współpracy, a nie do wojny i opozycji totalnej.

Oficjalnie: Donald Tusk kandydatem PO na premiera. W przyszłym tygodniu leci do Brukseli

Zarząd krajowy PO upoważnił Donalda Tuska do rozmów koalicyjnych z Trzecią Drogą i Lewicą, potwierdzając jednocześnie, że jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd premiera RP - poinformował w czwartek po posiedzeniu zarządu krajowego PO szef klubu KO Borys Budka.

Art. 154 i art. 155 Konstytucji określają zasady wyboru premiera. Znasz te przepisy?

Procedurę wybory premiera określają art. 154 i art. 155 Konstytucji 

Dane z 32% komisji: PIS o ułamki procenta poniżej 40%. Rośnie Trzecia Droga

Nowe Mitsubishi Colt 2023 pokazane. Wygląda trochę jak Clio po liftingu

Mitsubishi Motors zaprezentowało siódmą generację modelu Colt. I nie ma w tym większego zaskoczenia, że jest to de facto Clio, tylko z trzema diamentami w logo. Co wiadomo o aucie?

Polska złoży wniosek do KE o weryfikację naruszenia rynku w obszarach, takich jak drób, jajka, artykuły mleczne

Złożymy szybko wniosek do KE z prośbą o weryfikację naruszenia rynku w kilku obszarach, takich jak drób, jajka, artykuły mleczne - wskazał premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do towarów rolnych z Ukrainy.

Zasiłek pogrzebowy: Czy rząd podniesie kwotę

Zasiłek pogrzebowy będzie nadal wypłacany w wysokości 4 tysięcy, tak jak przez ostatnich dwanaście lat. Premier Mateusz Morawiecki ujawnił, że rząd nie planuje zwiększyć kwoty zasiłku. „Obecnie mamy bardzo różne programy, które mamy w zamyśle dopiero do zaprezentowania w trakcie naszej kampanii wyborczej” – wyjaśnił.

"Zasłużony dla Polonii i Polaków za Granicą". Rząd planuje ustanowienie nowej odznaki honorowej

Rząd chce ustanowić odznakę honorową "Zasłużony dla Polonii i Polaków za Granicą". Informację na temat projektu rozporządzenia w tej sprawie zamieszczono w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki: Transformacja energetyczna to szansa na skok cywilizacyjny

Morawiecki: Transformacja energetyczna to szansa na skok cywilizacyjny. Zyskamy na niej, jeśli wykształcimy ludzi kompetentnych, aby ją skutecznie przeprowadzić.

Premier: Miliard zł rocznie na działalność gospodarczą zakładaną przez kobiety

Niebawem będzie przedstawiony program zakładający miliard zł rocznie na działalność gospodarczą zakładaną przez kobiety – poinformował w środę w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.

Premier: jesteśmy w czołówce krajów europejskich, jeśli chodzi o wzrost gospodarczy

Dzięki polityce rządu, polska gospodarka wchodzi na poziom najlepiej rozwiniętych gospodarek europejskich - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w inauguracji perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 w Polsce. Nasz cel to m.in. czyste środowisko, nowe technologie - dodał.

Premierzy, prezydenci, królowie Europy - co o nich wiesz? QUIZ

Premierzy, prezydenci, królowie Europy. Przed Wami niełatwy, ale na pewno ciekawy quiz w tym temacie. Zapraszamy, sprawdźcie się!

Premier Morawiecki: kara śmierci za najcięższe przestępstwa powinna być dopuszczalna

Kara śmierci. Moim zdaniem kara śmierci za najcięższe przestępstwa powinna być dopuszczalna. W tym względzie nie zgadzam się z nauką kościoła, bo jestem zwolennikiem kary śmierci, ale jej nie mamy - mówił podczas poniedziałkowego Q&A premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: nie chcę zdusić inflacji kosztem miejsc pracy

Nie dopuścimy do tego, aby zdławić inflację poprzez takie mechanizmy, jakimi posługiwali się nasi poprzednicy, kiedy w czasie dwóch kryzysów Balcerowicza i jednego kryzysu za rządów Tuska, miliony ludzi były pozbawione pracy - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: praca Ukraińców może być wielką wartością dodaną w gospodarce

Praca Ukraińców może być wielką wartością dodaną w gospodarce; nieprawdą jest, że Ukraińcy mają lepszy dostęp do wielu usług publicznych, czy to w zakresie edukacji, czy służby zdrowia, czy rynku pracy, niż Polacy - mówi premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska".

Godna, bezpieczna, dobrze nagradzana i uczciwa praca stanowi filar stabilnej rodziny - powiedział Premier

Godna, bezpieczna, dobrze nagradzana i uczciwa praca jest jednym z fundamentów zdrowego, demokratycznego społeczeństwa i stanowi filar stabilnej rodziny; ja i mój rząd zawsze robiliśmy i będziemy robić wszystko, by tak właśnie wyglądała praca w Polsce - oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Płaca minimalna a gospodarka - podcast premiera

Jaki wpływ na gospodarkę ma płaca minimalna? Czym skutkuje brak godziwego wynagrodzenia? Premier wystartował z autorskim podcastem.

Podwyżki dla najwyższych urzędników państwowych 2021

Podwyżki dla najwyższych urzędników państwowych od 1 sierpnia 2021 r. - premiera, marszałków Sejmu i Senatu, rządu, posłów, senatorów, rzeczników itd. Ile będą zarabiać?

REKLAMA