REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak złożyć wniosek o wydanie bonu na zakup laptopa? Publikujemy instrukcję KROK po KROKU. Wniosek złóż w październiku!

laptop nauczyciel bon wniosek
laptop nauczyciel bon wniosek
Jak złożyć wniosek o wydanie bonu na zakup laptopa? Publikujemy instrukcje KROK po KROKU. Wniosek złóż w październiku!
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jesteś nauczycielem? Zastanawiasz się jak złożyć wniosek o wydanie bonu na zakup laptopa? Publikujemy instrukcje KROK po KROKU. Instrukcja może być przydatna również dla dyrektorów szkół. 

Krok 1. Wzór wniosku

 1. Nauczyciel składa do dyrektora szkoły wniosek wraz z załącznikiem, czyli uzupełnioną tabelą z danymi nauczyciela (plik excel).
 1. Przykładowy wniosek jest dostępny https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli
 2. Załącznik - tabela wraz z instrukcją jej uzupełnienia -  jest dostępny https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli 

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje składanie wniosku w postaci elektronicznej zgodnie z zasadami określonymi przez dyrektora szkoły (np. na wskazany przez dyrektora adres e-mail). 

REKLAMA

Krok 2. Tabela dla Dyrektora

 1. Dyrektor szkoły może samodzielnie wpisywać dane do tabeli, które pozyskał z przesłanych przez nauczycieli wniosków, do ustandaryzowanej tabeli (plik excel) https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli

lub

może skorzystać z pomocniczego ustandaryzowanego pliku (plik excel) z zestawieniem tabelarycznym nauczycieli zatrudnionych w danej szkole, który jest dla niego dostępny w  Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej. Plik ten zawiera  imiona, nazwiska i numery PESEL nauczycieli, którzy widnieją w ewidencji zatrudnionych nauczycieli w danej szkole. 

 • Zestawienie zawiera informacje o nauczycielach pozostających w stosunku pracy w szkole (umowa o pracę) na 30 września 2023. Na liście nie znajdą się  nauczyciele, którzy w dniu 30 września 2023: pozostają w stanie nieczynnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia; są zawieszeni w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 85t ust. 1–3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; przebywają na urlopie bezpłatnym, trwającym nie krócej niż 14 dni; są urlopowani lub całkowicie zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 854).
 • Zestawienie zostanie udostępniony dla dyrektorów szkół w dniu 2 października 2023 roku.

Krok 3. Weryfikacja danych

 1. Dyrektor  weryfikuje i uzupełnia o dane w tabeli (plik excel): numery telefonu i adresy e-mail uprawnionych nauczycieli, którzy złożyli wcześniej wnioski (pkt.1)

Uwaga! Pobrany plik z zestawieniem  ma charakter jedynie pomocniczy, a ostateczna weryfikacja czy nauczyciel spełnia wszystkie warunki określone w ustawie z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji należy do dyrektora szkoły.

Krok 4. Lista uprawnionych do otrzymania bonu

 1. Dyrektor szkoły przekazuje do organu prowadzącego zweryfikowaną listę uprawnionych do otrzymania bonu nauczycieli (w ustandaryzowanym pliku excel https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli) wraz z niezbędnymi danymi przekazanymi przez nauczycieli we wniosku (pkt.1).

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje składanie wniosku w postaci elektronicznej zgodnie z zasadami określonymi przez organ prowadzący szkołę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Krok 5. Instrukcja dla organów prowadzących szkoły

Organ prowadzący szkołę składa (oddzielnie dla każdej szkoły) formularz wniosku w systemie teleinformatycznym udostępnionym przez Ministerstwo Cyfryzacji zgodnie z instrukcją - Instrukcja dla organów prowadzących szkoły, która jest dostępna w sekcji Materiały na stronie https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli

Źródło: https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  11 grudnia w Sejmie. "Demokratycznych emocji nie zabraknie"

  11 grudnia w Sejmie. "Zarządzam przerwę w posiedzeniu do dnia 11 grudnia 2023 r. do godz. 10. (…) Demokratycznych emocji z pewnością nie zabraknie. Ważne dni dla Polskiej demokracji" – powiedział ogłaszając przerwę marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

  Zamrożenie cen prądu 2024. Jest ustawa!

  Zamrożeniem cen prądu do połowy 2024 roku. Sejm przyjął ustawę o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw, której celem jest zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła do połowy 2024 r. Teraz ustawa trafi do Senatu.

  Czy trzeba przerejestrować samochód od 1 stycznia 2024 r.?

  Od 1 stycznia 2024 roku wejdą w życie zmiany w zakresie konieczności przerejestrowania pojazdów używanych, które dotyczą zarówno właścicieli prywatnych,  jak i dealerów oraz handlarzy samochodami. Niedopełnienie obowiązku zakończy się karą w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

  M. Morawiecki: jutro wprowadzam rozporządzeniem 0% VAT na 2024 r. A Sejm niech zajmuje się dalej srebrnym przyciskiem na Youtube

  M. Morawiecki: W piątek lub sobotę podpiszę rozporządzenie w sprawie zerowej stawki VAT na żywność w 2024 roku

  REKLAMA

  Jeszcze przed 2024 r. pracownicy będą chcieli wykorzystać 2 dni wolnego. Pracodawca musi się zgodzić. Jeśli nie, grozi mu grzywna do 30 000 zł

  Sprawdź komu jeszcze przed 2024 r. pracodawca musi udzielić dodatkowych dni zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej. Pamiętaj, że pozostał już tylko grudzień na to, żeby je wykorzystać – później przepadną. Pracodawcy, który się nie wywiąże z obowiązku, może grozić grzywna nawet do 30 000 zł.

  Doręczenia transgraniczne w Unii Europejskiej. Czy trzeba tłumaczyć pozew wraz z załącznikami?

  W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym coraz częściej zdarza się, że sprawy sądowe obejmują strony z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej. W związku z tym, istotne jest zrozumienie kluczowych aspektów procedur transgranicznych, zwłaszcza w kontekście inicjacji sporów.

  Sąd Najwyższy: Referendum 15 października było ważne, chociaż jego wyniki nie są wiążące

  Sąd Najwyższy stwierdził w czwartek 7 grudnia 2023 r. ważność referendum ogólnokrajowego przeprowadzonego 15 października razem z wyborami parlamentarnymi. W referendum Polacy odpowiadali m.in. na pytania o wyprzedaż majątku państwowego i likwidację bariery na granicy z Białorusią. Wobec tego, że frekwencja w referendum była mniejsza niż 50 proc., jego wyniki nie są wiążące.

  Podawał się za syna, który miał wypadek. Seniorzy uwierzyli i stracili 70 tys. zł

  Apele policji nie przynoszą skutku. Kolejne osoby zostały oszukane na dużą sumę pieniędzy. Tym razem padło na seniorów z województwa podlaskiego, którzy oddali oszustom 70 tys. zł.

  REKLAMA

  Nowy rozkład jazdy pociągów 2023/2024 od 10 grudnia

  Nowy rozkład jazdy pociągów 2023/2024 wejdzie w życie o północy z 9 na 10 grudnia 2023 r. W większości krajów Europy rozkład ulega zmianie raz do roku, w drugi weekend grudnia w nocy z soboty na niedzielę.

  ZUS wypłaci wszystkie emerytury i renty przed Świętami Bożego Narodzenia. W grudniu niektórzy dostaną dodatkowo emeryturę albo rentę za styczeń 2024 r.

  Jak co roku emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami. Do końca grudnia 2023 r. świadczenia te zostaną wypłacone osobom, których termin wypłaty przypada na 1 stycznia 2024 r. 

  REKLAMA