reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Badania lekarskie dla przyszłych kierowców

Badania lekarskie dla przyszłych kierowców

Badania lekarskie są nieodłącznym elementem starania się o prawo jazdy. Od ich wyniku zależy czy prawo jazdy będzie mogło być wydane oraz czy nie będzie posiadało ograniczeń.

Cel badań

Badania lekarskie przeprowadza się w celu ustalenia czy istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne do kierowania pojazdami. W razie ich zaistnienia lekarz albo całkowicie zabrania wydania prawa jazdy, albo wprowadza co do niego pewne ograniczenia.

Kto podlega badaniom lekarskim?

Badania lekarskie musi przejść osoba, która ubiega się o uzyskanie uprawnień do kierowania motorowerem, pojazdami silnikowymi lub starająca się o pozwolenie na kierowanie tramwajem. Oprócz tych osób badania lekarskie muszą przejść osoby, przedłużające ważność prawa jazdy określonej kategorii lub pozwolenia na kierowani tramwajem.

Badania przechodzi również osoba ubiegająca się o przywrócenie uprawnienia do kierowania pojazdami, które zostało cofnięte ze względu na stan zdrowia.

Badaniu podlega również osoba, wobec której istnieją uzasadnione i poważne zastrzeżenia co do stanu jej zdrowia. Badania lekarskie musi koniecznie przejść również osoba, która ubiega się o kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne. Jeżeli osoba przedłuża ważność takich dokumentów również musi przejść badania lekarskie.

Zobacz: Czy osoba chora może ubiegać się o prawo jazdy?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Badania lekarskie przeprowadzane są na wniosek osób które ubiegają się pierwszy raz o prawo jazdy
Badania lekarskie przeprowadzane są na wniosek osób które ubiegają się pierwszy raz o prawo jazdy

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama