| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Jak zarejestrować spółkę przez internet?

Jak zarejestrować spółkę przez internet?

Od dziś możliwa jest rejestracja spółki z o.o., jawnej i komandytowej przez internet w ciągu 24 godzin. Wszystkie niezbędne czynności można wykonać bez wychodzenia z domu.

Przez internet zarejestrowano już ponad 30 tys. spółek. W roku 2015 ok. 40% wszystkich rejestracji spółek z o.o. odbyło się za pomocą S24.

Zakładając konto w systemie osoba wskazuje swoje dane (osobowe, adresowe,) i uwierzytelnia je podając swój login i hasło. Stanowią one podpis elektroniczny, który służy zarówno do logowania do systemu, jak i podpisywania dokumentów.

Zobacz serwis: Prawo dla firm

Z systemu mogą korzystać obywatele polscy, jak i cudzoziemcy. W przypadku osób nieposiadających obywatelstwa polskiego numer PESEL nie jest wymagany przy rejestracji konta. Trzeba natomiast w każdym przypadku określić  dokument tożsamości, jakim posługuje się osoba fizyczna.

Przy rejestracji S24 konieczne jest współdziałanie wspólników przy ustalaniu treści umowy i jej podpisaniu oraz osób uprawnionych do reprezentacji (np. członków zarządu sp. z o. o., wspólników uprawnionych do reprezentacji sp. j. lub komplementariuszy sp. k ), które są kompetentne do rejestracji spółki, jak i podpisania listy wspólników czy oświadczenia w sprawie wniesienia wkładów.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Czytaj także

Aktualizacja: 23.10.2015

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak zarejestrować spółkę przez internet? /fot. Fotolia
Jak zarejestrować spółkę przez internet? /fot. Fotolia

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »