reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Przemoc w rodzinie > Niebieska karta - wzór, jak wypełnić?

Niebieska karta - wzór, jak wypełnić?

Niebieska karta to procedura, w ramach której wypełnia się 4 karty (A, B, C i D). Jak wygląda wzór każdej z nich? Kto go wypełnia?

Niebieska karta – 4 karty

Procedura „Niebieskie Karty” (NK) to ogół czynności podejmowanych i realizowanych przez przedstawicieli jednostek pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, policji, oświaty i ochrony zdrowia w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.

Warto wiedzieć, że na procedurę NK składają się 4 etapy, czyli 4 karty są wypełniane, począwszy od karty z literą A, skończywszy na karcie z literą D.

Poniżej w kolejnych linkach znajdą Państwo wzór karty A (NK-A) oraz kolejnych, aż do litery D (NK-D). Wyżej wskazane formularze są wypełniane kolejno przez osoby inicjujące, zajmujące się, czy też prowadzące procedurę Niebieskie Karty z pokrzywdzonym i sprawcą. W początkowym etapie może to być policjant podczas pierwszej interwencji, pracownik socjalny lub inne osoby enumeratywnie wymienione w art. 9d ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z dnia 29 lipca 2005, (Dz.U. Nr 180, poz. 1493), w zależności od sytuacji inicjującej procedurę NK.

Niebieska Karta - A (wzór formularza NK-A)

Formularz NK-A zawiera podstawowe informacje o osobach, które zostały dotknięte przemocą oraz pozostałe informacje, także dotyczące osoby, która tą przemoc stosuje.(link do formularza)

Niebieska Karta A - wzór NK-A

Źródło: www.niebieskalinia.info

Niebieska Karta - B (wzór formularza NK-B)

Formularz "Niebieska Karta "B" otrzymuje osoba dotknięta przemocą w rodzinie, lub w przypadku przemocy wobec dziecka - rodzic, opiekun prawny lub faktyczny, osoba, która zgłosiła podejrzenie stosowania przemocy w rodzinie. Formularz B jest dokumentem dla osób pokrzywdzonych, zawierającym definicję przemocy, praw człowieka, informację o miejscach gdzie można uzyskać pomoc. Formularza B nie przekazuje się osobie podejrzanej o stosowanie przemocy w rodzinie. (link do formularza)

Niebieska Karta B- wzór NK-B

Źródło: www.niebieskalinia.info

Niebieska Karta - C (wzór formularza NK-C)

Na posiedzenie grupy roboczej lub zespołu interdyscyplinarnego, zaprasza się osobę, wobec której istnieje podejrzenie, że doznaje przemocy w rodzinie. Na tym posiedzeniu dokonuje się analizy sytuacji rodzinnej oraz wypełnia formularz "Niebieska Karta- C". (link do formularza)

Niebieska Karta C - wzór NK-C

Źródło: www.niebieskalinia.info

Niebieska Karta - D (wzór formularza NK-D)

Formularz D członkowie zespołu interdyscyplinarnego lub grupy roboczej wypełniają w obecności osoby, wobec której istnieje podejrzenie, że stosuje przemoc w rodzinie. (link do formularza)

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Agnieszka Beczkalska

aplikant radcowska

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Niebieska karta - wzór, jak wypełnić? Kto wypełnia Niebieską Kartę?
Niebieska karta - wzór, jak wypełnić? Kto wypełnia Niebieską Kartę?

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama