| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Praca > Formy zatrudnienia > Umowa zlecenia a prawo do urlopu

Umowa zlecenia a prawo do urlopu

Zostałam zatrudniona na umowę zlecenia, w treści umowy nie ma jednak wzmianki o urlopie. Czy przepisy kodeksu cywilnego regulują kwestię urlopu ?

Urlop

Umowę zlecenia regulują przepisy art. 734-751 Kodeksu cywilnego. Należy przy tym zaznaczyć, że kwestia urlopu nie została w w/w przepisach uregulowana.

Warto jednak przypomnieć, że strony umowy zlecenia mogą swobodnie kształtować stosunek umowny co oznacza to, że jeżeli strony ustaliły urlop w umowie to taki urlop zleceniobiorcy się należy.

Pani Ania zawarła umowę zlecenia z Panem Adamem, strony umowy ustaliły i zapisały w umowie , że w pierwszym tygodniu lipca Pani Ania będzie na urlopie.

Należy również podkreślić, że umowa zlecenia nie jest umową o pracę w związku z czym nie stosuje się do niej przepisów kodeksu pracy.

Reasumując; przepisy kodeksu cywilnego nie regulują kwestii urlopu, tylko postanowienia zawarte w umowie zlecenia mogą gwarantować przyjmującemu zlecenie dni wolne od pracy.

Zobacz również serwis: Praca

Podstawa prawna:

Kodeks cywilny

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Umowa zlecenia nie jest umową o pracę w związku z czym nie stosuje się do niej przepisów kodeksu pracy.
Umowa zlecenia nie jest umową o pracę w związku z czym nie stosuje się do niej przepisów kodeksu pracy.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »