| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowa kupno-sprzedaż > Wezwanie do odbioru zakupionej rzeczy - WZÓR PISMA

Wezwanie do odbioru zakupionej rzeczy - WZÓR PISMA

W przypadku zwłoki przy odebraniu przedmiotu sprzedaży przez Kupującego, Sprzedawca wzywa go do odebrania. Zgodnie z art. 551 Kodeksu cywilnego sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego, a także sprzedać rzecz po wyznaczeniu dodatkowego terminu do odebrania.


………………………… (miejscowość), dnia …………. (data)


Sz. P.

………………………. (kupujący)

zam. …………………………………

………………………….. (adres)


WEZWANIE DO ODBIORU ZAKUPIONEJ RZECZY

Niniejszym wzywam ………………………………… (imię i nazwisko kupującego) do odbioru ………………………………………………………… (przedmiot sprzedaży), zakupionego/zakupionych na podstawie umowy sprzedaży, zawartej między nami w dniu ………………………… (data zawarcia umowy), w …………………………………. (miejscowość).

Przypominam, iż zgodnie z § …….. wskazanej powyżej umowy jako sprzedawca zobowiązałam/em się do wydania Panu/Pani, jako Kupującemu/Kupującej przedmiotu sprzedaży poprzez wystawienie go do odbioru w dniu ……………………. Pomimo to przedmiot sprzedaży nie został odebrany w umówionym terminie.

W związku z powyższym informuję, iż na podstawie art. 551 Kodeksu cywilnego w takiej sytuacji Sprzedawca może oddać towar do przechowania na koszt i niebezpieczeństwo Kupującego.

Jeżeli przedmiot sprzedaży nie zostanie odebrany przez Kupującego do ……………………… (data), zostanie on sprzedany na rachunek Kupującego, zgodnie z art. 551 ust. 2 Kodeksu cywilnego.


Z poważaniem,

……………………………..

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Wezwanie do odbioru zakupionej rzeczy

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Uścimiak

Prawnik, specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa i postępowania karnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »