REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wybory 2023. Prezydent Duda dziękuje za frekwencję i gratuluje nowym posłom

Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Wybory 2023. Prezydent Andrzej Duda złożył podziękowania i gratulacje "za odpowiedzialne wzięcie udziału w tym wielkim wydarzeniu i tym sukcesie, jakim były te wczorajsze wybory parlamentarne". Prezydent obecnie przebywa w Rzymie na obchodach 45. rocznicy wyboru Papieża św. Jana Pawła II.

Wybory 2023. Podziękowania prezydenta Dudy

Podkreślił, że jest ogromnie wdzięczny za udział w wyborach. "Dziękuję wszystkim członkom komisji, za pracę, którą wykonali. Dziękuję Państwowej Komisji Wyborczej.

REKLAMA

REKLAMA

Zaznaczył, że "co dla mnie najważniejsze, przy tak ogromnej frekwencji te wybory przebiegły spokojnie". "Było bardzo wiele obaw". "Wiecie państwo, że jest sytuacja wojenna, że mamy wojnę za naszą wschodnią granicą, że mamy atak hybrydowy ze strony białoruskiej, że tych potencjalnych możliwości ingerencji na różne sposoby w nasze wybory było bardzo dużo" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

"Dziękuję wszystkim, którzy dbali o bezpieczeństwo Rzeczypospolitej w tym czasie, którzy pilnowali bezpieczeństwa Rzeczypospolitej - zarówno tego teleinformatycznego, jak i bezpieczeństwa bezpośrednio fizycznego" - powiedział. Podkreślił, że to było bardzo ważne zadanie i, że jest za to ogromnie wdzięczny.

"Nic poważnego w tym czasie się nie stało. Oczywiście, był szereg jakichś drobnych incydentów, ale w aspekcie tego, co mogło się zdarzyć, były to naprawdę incydenty drobne" - zaznaczył prezydent.

Wybory 2023. Gratulacje prezydenta Dudy

Podziękował za ciężką pracę wykonaną w związku z tymi wyborami i cały czas jeszcze wykonywaną przez Państwową Komisję Wyborczą. Podziękował także wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Spokojnie czekamy. Demokracja w Polsce jest stabilna. Cieszę się z tego ogromnie. Cieszę się, że jest ten głos polskiego społeczeństwa, jaka jest jego wola" - powiedział Duda.

REKLAMA

Zaznaczył, że "coraz bardziej ona się rysuje, klaruje". "Z góry można powiedzieć, że tym, którzy zwyciężyli w wyborach - z całego serca gratuluję. Wszystkim nowym posłom, nowym senatorom gratuluję i tym, którzy będą mieli mandaty w tym nowym parlamencie z całego serca gratuluję" - podkreślił Duda.

"Wszystkim dziękuję za odpowiedzialne wzięcie udziału w tym wielkim, wielkim wydarzeniu i tym sukcesie - bez wątpienia naszej demokracji - jakim były te wczorajsze wybory parlamentarne" - podsumował prezydent Duda.

Autorka: Iga Leszczyńska, Sylwia Wysocka

iga/ sw/ mir/

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/15
    Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
    od 1 stycznia i od 1 lipca
    od 1 stycznia i od 1 czerwca
    od 1 lutego i od 1 lipca
    Następne
    Prawo
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Podwyżki dla pielęgniarek coraz realniejsze. Sejm na poważnie wziął się do pracy nad projektem obywatelskim

    Wszystkie kluby opowiedziały się w środę, podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o sposobie ustalania wynagrodzenia pielęgniarek za dalszymi pracami nad nim w komisjach: zdrowia i finansów publicznych. Proponowane w nim zmiany dotyczą m.in. podwyższenia współczynnika pracy.

    Recepty na leki psychotropowe. Zmiany od 1 grudnia 2023 r.

    Od 1 grudnia 2023 r. nie zrealizujemy recepty papierowej na leki psychotropowe. Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia, takich recept nie można wystawiać od 1 listopada, ale przez 30 dni można było wykupić na nie leki

    Historia Trybunału Stanu pokazuje, że raczej nikt przed nim za nic nie odpowie…

    Trybunał Stanu (TS) pełni w polskiej polityce rolę miecza Damoklesa. Wisi nad głowami naszych politycznych władców, grozi im, ale nie spada na ich głowy. Trybunałem się u nas bowiem często straszy, ale praktycznie nikogo się przed nim nie stawia. Tymczasem nie jest przecież tak, że polscy politycy są bez skazy. Wielu z nich zasługuje na to, by TS orzekł, czy nie powinni ponieść konstytucyjnej odpowiedzialności za swoje działania. Nasi politycy wolą sobie jednak nawzajem grozić użyciem tej instytucji, niż z niej korzystać. Ponieważ bardzo niedawno Sejm wybrał nowy skład TS, warto przypomnieć jego historię i zastanowić się czy do czegokolwiek właściwie on jest przydatny.

    Polacy niechętnie sporządzają testamenty. Ponadto panują błędne przekonania dotyczące dziedziczenia

    Sporządzanie testamentu w Polsce nie jest powszechne. Robi to tylko 9% osób powyżej 45 r.ż. Rodacy twierdzą, że albo nie mają co zostawić, albo mają zgodną rodzinę, albo mają jeszcze na to czas. Tymczasem testament to jest jedyny dokument, w którym możemy zadecydować, co się stanie z naszym majątkiem po naszej śmierci. 

    REKLAMA

    UWAGA! Rząd zmienił algorytm ustalania punktów dla świadczenia wspierającego. Waga o wartości 4 punktów. 25 najwyższych iloczynów. Wzór formularza. Jak to liczyć? [Dz.U poz. 2581]

    Wstępny algorytm przyznawania punktów przez zespół ds orzekania o niepełnosprawności został kilka tygodni temu przedstawiony w projekcie rozporządzenia. Był od przedmiotem szeregu krytycznych uwag ze strony osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

    Zespół ds. orzekania przyznaje świadczenie wspierające w 2024 r. Algorytm przyznawania punktów. Formularz. Test 32 czynności [rozporządzenie Dz.U. poz. 2581]

    Co bierze pod uwagę zespół ds orzekania przyznając punkty wymagane przy świadczeniu wspierającym? 

    Nie tylko maile i sms-y. Jak rekruterzy w branży IT korzystają ze sztucznej inteligencji?

    Prawie 60 procent osób rekrutujących w branży IT korzysta ze wsparcia sztucznej inteligencji. Tak wynika z raportu No Fluff Jobs 

    Niewielka usterka może spowodować wielkie szkody. O jakich przeglądach warto pamiętać?

    Czasami mała usterka, jak pęknięty wężyk w łazience, może być powodem zalania 17 pomieszczeń na trzech kondygnacjach i kosztów remontu przekraczających 50 tys. zł. Poza zakupem odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej, bardzo ważne jest systematyczne wykonywanie wymaganych przeglądów budynku oraz instalacji.

    REKLAMA

    Od 2024 r. ważne zmiany dla opiekunów podlegających ubezpieczeniu w KRUS

    Zmiany od 1 stycznia 2024 r. dotyczą osób, za które wójt, burmistrz lub prezydent miasta opłaca składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. Co trzeba wiedzieć?

    Projekt ustawy o finansowaniu in vitro do dalszych prac w Komisji Zdrowia

    Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy, który wprowadza finansowanie procedury in vitro. 

    REKLAMA