| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Komorowski odzyskuje poparcie

Komorowski odzyskuje poparcie

Bronisław Komorowski odzyskuje poparcie w kolejnych sondażach wyborczych. Przewaga nad Jarosławem Kaczyńskim zwiększyła się do 11 proc. – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Dziennika Gazety Prawnej oraz Polsat News.

Z sondaży przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wynika, iż na Marszałka Sejmu chce głosować 43,9 proc. wyborców. Z kolei prezes PiS może liczyć na poparcie 32,9 proc. respondentów.

Wzrost notowań kandydata Platformy to efekt wzrostu poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego. „Nawet ci, których ostatnie dwa i pół roku rządów ekipy Donalda Tuska rozczarowały, w obliczu coraz bardziej realnego sukcesu Jarosława Kaczyńskiego są skłonni jeszcze raz poprzeć Platformę i jej kandydata na prezydenta” – czytamy w środowym wydaniu „DGP”.

Wzrost notowań Marszałka Sejmu odnotowany został również poniedziałek w sondażu SMG/KRC, przeprowadzonego na zlecenie TVN24. Z ankiety wynika, że na Marszałka Sejmu chce zagłosować 49 proc. wyborców.

Dla Komorowskiego oznacza to wzrost poparcia o 4 proc. Gorzej prezentują się wyniki Jarosława Kaczyńskiego, który w porównaniu do poprzedniego sondażu stracił 5 proc. poparcia.

Zobacz również: Pierwsza debata Jurek - Olechowski

Jeszcze wyraźnie przewaga Komorowskiego rysuje się w drugiej turze. Gotowość do głosowania na Marszałka Sejmu wyraża 58 proc. badanych. Również tutaj Komorowski notuje wzrost o 4 punkty proc. Z kolei na prezesa PiS głosy oddać chce 33 proc. wyborców (spadek o 8 proc.).

Dużo mniejsza jest grupa wyborców, którzy jeszcze nie wiedzą na kogo zagłosują w II turze. Odsetek niezdecydowanych wyniósł w tym wypadku 7 proc. respondentów. 2 proc. z wyborców stwierdziło z kolei, że ma zamiar głosować w pierwszej turze, ale nie wybiera się do urn dwa tygodnie później, w wypadku gdyby głosowanie z 20 czerwca nie wyłoniło zwycięzcy.

Zobacz również serwis: Wybory prezydenckie 2010

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gawrońska-Juzefowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »