reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Edukacja > Zmiany w programie państwa w zakresie dożywiania

Zmiany w programie państwa w zakresie dożywiania

Rząd znowelizował rozporządzenie Rady Ministrów z 7 lutego 2006 r. w sprawie realizacji programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania. W związku z tą nowelizacją wójt, burmistrz lub prezydent miasta będą teraz mieli czas do 10 marca, aby przekazać swojemu wojewodzie sprawozdanie z realizacji rządowego programu dożywiania.

Zmiany w rozporządzeniu

Wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast będą teraz mieli więcej czasu na przesłanie do wojewody sprawozdania z realizacji programu w kolejnych kwartałach. Będą musieli zrobić to do 15 dnia następnego miesiąca. Natomiast sprawozdanie roczne będą musieli złożyć na ręce wojewody do 10 marca.
Wojewodowie będą przesyłać informacje do Ministerstwa Finansów i Pracy o realizacji programu do 30 dnia następnego miesiąca. Sprawozdanie roczne będą musieli przesłać do 20 marca.

Cel rządowego programu dożywiania

Program rządowy dożywiania umożliwia gminom przyznawanie nieodpłatnych posiłków w szkołach dla dzieci z najuboższych rodzin. Jest to element wsparcia państwa dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Jakie są kryteria finansowe, aby skorzystać z programu bezpłatnego dożywiania?

Aby korzystać z tego programu, dochody rodziny nie mogą przekraczać 150 proc. kryterium dochodowego, określonego w ustawie z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
To kryterium wynosi 351 zł na osobę w rodzinie lub 477 zł dla osoby samotnie gospodarującej. Aby skorzystać z programu wymagane są dochody nieprzekraczające odpowiednio 526,5 zł lub 715,5 zł.
Gmina może uchwalić nowy - niższy próg dochodowy dla przyznania posiłków osobom potrzebującym, przy czym sama je finansuje ze środków własnych.

Zobacz: Dziecko i prawo

Zadaj pytanie: Forum

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rządowy program dożywiania.
Rządowy program dożywiania.

INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paragona

europejski lider w dziedzinie rozwiązań kadrowych w sektorze medycznym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama