| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Przemoc i molestowanie > Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

W dniu 6 listopada 2008 r. został uruchomiony bezpłatny, ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111. Telefon służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony, zapewnia dzwoniącym kontakt z fachowcami w trudnych dla nich sytuacjach. Telefon prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje.

Pod telefonem dyżurują specjaliści, głównie psychologowie i pedagodzy, którzy pomagają osobom potrzebującym rozmowy i wsparcia.

Celem telefonu jest przede wszystkim udzielanie wsparcia, pomoc psychologiczna, informowanie tj. dostarczanie odpowiedniej wiedzy oraz interwencja co wiążę się z koniecznością współpracy z innymi instytucjami, np. policją lub pogotowiem ratunkowym.

Można również zadawać pytania online.

Telefon jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat.

Telefon jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 20.00. Połączenie jest bezpłatne. Dodatkowe informacje o zasadach działania telefonu 116 111 można znaleźć na stronie internetowej www.116111.pl.

Zobacz: Jaka odpowiedzialność za rozpijanie małoletniego?

Specjaliści, którzy dyżurują przy telefonie rozmawiają z osobą o każdym problemie. Osoba, która dzwoni nie musi podawać swoich danych i adresu zamieszkania. Rozmowy są w pełni dyskretne. Specjaliści wskazują również gdzie szukać pomocy. W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia dziecka, gdzie pojawiają się niepokojące sygnały, informacje są przesyłane do odpowiednich instytucji.

Na stronie internetowej www.116111.pl/strefa _wiedzy są przedstawione tzw. strefy wiedzy o które najczęściej pytają osoby dzwoniące.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Ponadto, działa również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, który jest telefonem skierowanym do wszystkich dzieci potrzebujących pomocy. Z numerem 800 12 12 12 można połączyć się bezpłatnie z każdego stacjonarnego numeru oraz za pośrednictwem strony internetowej. Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.

Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15-20:00. Ponadto, można skontaktować się drogą elektroniczną. Pomoc można uzyskać pisząc na adres: rpd@brpd.gov.pl.

Zobacz serwis: Dziecko i prawo

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »