Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Państwo i prawo

9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Państwo i prawo
9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Państwo i prawo
W dniach 16-18 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale i Europy oraz świata. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach od ośmiu lat, co roku staje się coraz większą platformą dialogu, wymiany wiedzy i poglądów oraz doświadczeń między przedstawicielami świata biznesu, nauki i samorządu. Taka jest właśnie idea Kongresu: Biznes - Nauka - Samorząd - Razem dla Gospodarki, która przyświeca wydarzeniu od samego początku i stanowi fundament działania. Głównym celem Kongresu jest ukazanie wizerunku małych i średnich firm jako przedsiębiorstw, które w głównej mierze tworzą polską gospodarkę, oraz jednocześnie są podmiotami innowacyjnymi, które aspirują do ciągłego rozwoju, wymiany doświadczeń podbijając nie tylko rynek polski, ale również rynki zagraniczne.

W ciągu trzech dni Kongresu Katowice staną się sercem przedsiębiorczości. Program 9. edycji jest wyjątkowo bogaty, a lista prelegentów obfituje w znane nazwiska. Hasło przewodnie Kongresu SMART - SAFE - SOLUTIONS, nawiązuje do obecnie panującego trendu oraz głównego pytania, na które odpowiedź poznamy podczas wydarzenia – "Dzięki jakim innowacjom, inteligentnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniom sektor MŚP może zapewnić sobie stały, zrównoważony rozwój na rynku oraz odgrywać znaczącą rolę w gospodarce europejskiej i światowej?”

Tradycyjnie całość Kongresu dopełnią Targi Biznes Expo, które stanowią wyjątkową przestrzeń wystawienniczą połączoną ze strefą prezentacji, networkingu oraz eksperckich porad.

Rangę wydarzenia potwierdzają przyznane w tej edycji patronaty honorowe: Patronat Honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Patronat Honorowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Patronat Honorowy Biura Rzecznika MŚP oraz Patronat Parlamentu Europejskiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej informacji oraz bezpłatna rejestracja na: www.ekmsp.eu.

Ścieżka Państwo i prawo

Działalność wielu instytucji państwowych w sposób znaczący wpływa na codzienne zachowania biznesowe każdego przedsiębiorcy. Państwo poprzez tworzenie norm postępowania może zachęcać przedsiębiorców do podejmowania określonych aktywności, kreuje normy zachowań, które nie powinny być przekraczane, a także pełni rolę moderatora lub inicjatora określonych procesów rynkowych. Szereg zagadnień związanych z kodeksem pracy, polityką fiskalną państwa, zmianami w prawie spółek, firmami rodzinnymi, a także z przypadkami spornymi i mediacjami zostanie przedstawiony podczas ścieżki tematycznej Państwo i prawo.

W ramach ścieżki odbędą się m.in. Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP dotyczące stosowania zasad Prawa przedsiębiorców przez organy Krajowej Administracji Skarbowej, debata na temat kierunków zmian w światowej gospodarce w XXI wieku  przez pryzmat „opieki” państwa nad rosnącymi przedsiębiorstwami, panel z udziałem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców obejmujący stosunek między aktualną polityką fiskalną państwa a oczekiwaniami przedsiębiorców.

Pośród zagadnień znajdą się także coraz bardziej elastyczne formy zatrudnienia w świetle Kodeksu Pracy. Jakie korzyści i ograniczenia wynikają z ich stosowania? Dynamika panująca na rynku pracy wpłynęła na dopuszczenie na mocy prawa do stosowania takich forma elastycznego zatrudnienia jak: umowy terminowe (na czas określony, na zastępstwo), telepraca, praca na wezwanie, umowy cywilnoprawne, leasing pracowniczy, job sharing, job rotation, outsourcing, samozatrudnienie. Taka elastyczność możliwa do wprowadzenia w sektorze MŚP może być przewagą konkurencyjną.

Nie zabraknie tematów związanych z ryzykiem płynącym zarówno ze strony nieuczciwej konkurencji, jak i wynikającego z błędów popełnionych przez pracowników.

Wiele dobrze prosperujących firm to jednocześnie dzieło i sens życia ich założycieli. Podczas panelu poświęconego firmom rodzinnym pojawi się mnóstwo praktycznych porad związanych z sukcesją: tym, jak nią pokierować, by nie stracić tego, na co pracowało się intensywnie przez wiele lat i jak uniknąć konfliktów w rodzinie.

Szczegółowy plan ścieżki Państwo i prawo

  1. Stosowanie zasad Prawa przedsiębiorców przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP
   Rada Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców jest organem opiniodawczym i doradczym Rzecznika. Zapewnia stały i bezpośredni kontakt Rzecznika ze środowiskiem przedsiębiorców. Rada zajmuje się:
 • wspieraniem Rzecznika w działaniach na rzecz obrony praw polskich przedsiębiorców,
 • monitorowaniem sytuacji przedsiębiorców z sektora MŚP,
 • diagnozowaniem problemów i reagowaniem w przypadkach wymagających interwencji Rzecznika,
 • opiniowaniem oraz opracowywaniem projektów ustaw, które bezpośrednio wpływają na sektor MŚP.
   
  1. Niewidzialna ręka rynku czy widzialna ręka państwa. Debata gości specjalnych Kongresu.
 • Kierunki zmian w światowej gospodarce w XXI wieku,
 • Międzynarodowe unie gospodarcze czy porozumienia bilateralne - jaką drogą pójdzie świat?
 • Czy „opieka” państwa nad rosnącymi przedsiębiorstwami jest możliwa i ma sens?
 • Zakres etatyzmu państwowego a konkurencyjność krajowej gospodarki.

  1. Aktualna polityka fiskalna państwa a oczekiwania przedsiębiorców. Panel z udziałem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
 • Polityka podatkowa państwa w kontekście realizowanych programów socjalnych.
 • Działania podejmowane przez rząd na rzecz przedsiębiorców - ocena skuteczności.
 • Obawy i niepokoje przedsiębiorców - czy są zasadne?
 • Propozycje zmian w systemie podatkowym i fiskalnym.

  1. Elastyczne formy zatrudnienia w świetle Kodeksu Pracy
 • Czy elastyczny rynek pracy jest koniecznością wynikającą z dynamicznego i innowacyjnego otoczenia?
 • Korzyści i ograniczenia wynikające ze stosowania elastycznych form zatrudnienia.
 • Charakterystyka wybranych elastycznych form zatrudnienia, ich wady i zalety:

* umowy terminowe (na czas określony, na zastępstwo),

* telepraca,

* praca na wezwanie,

* umowy cywilnoprawne,

* leasing pracowniczy,

* job sharing,

* job rotation,

* outsourcing,

* samozatrudnienie.

 • Elastyczność pracy jako przewaga konkurencyjna.

  1. Prawo spółek – sposoby minimalizacji ryzyka prowadzenia biznesu
 • Czynniki wpływające na ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Najbardziej bezpieczne formy organizacyjne prowadzenia biznesu.
 • Najskuteczniejsze sposoby zabezpieczenia wykonania umów i płatności.
 • Ochrona kapitału intelektualnego firmy oraz przeciwdziałanie nagłym odejściom specjalistów.
 • Minimalizacja ryzyka związanego z błędami popełnionymi przez pracowników.
 • Odpowiedzialność doradców i konsultantów za rezultaty swoich porad.

  1. Prawo karne w biznesie

Przedmiotem panelu będzie wskazanie przedsiębiorcom zagrożeń związanych z nieuczciwymi/przestępczymi działaniami innych osób i podmiotów oraz środków zapobiegawczych mających uchronić ich przed staniem się ofiarą takiego przestępstwa. Przestępstwa gospodarcze/działania oszukańcze są jednym z ryzyk prowadzenia działalności gospodarczej, stanowią także ukryte koszty jej prowadzenia. Panelistami będą osoby, które posiadają zarówno wiedzę z zakresu przestępczości gospodarczej, jak i doświadczenie w jej zwalczaniu. Pokazane zostaną przykłady oszustw wykorzystywanych w biznesie oraz sposoby zapobiegania takim praktykom.

  1. Spory korporacyjne - kryzys w firmie

Przedmiotem panelu będą spory korporacyjne, do których dochodzi pomiędzy wspólnikami, organami spółek (zarządy, rady nadzorcze) oraz ich członkami. Panelistami będą uczestnicy sporów korporacyjnych. Pokazane zostaną przykłady sporów, ich przyczyny oraz sposoby ich rozwiązywania.

  1. Mediacja w biznesie – alternatywa dla sporów sądowych
 • Koszty i przewlekłość postępowań sądowych.
 • Ekonomia w prawie – wybór mediacji.
 • Mediacja w sporach z udziałem małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Zalety i korzyści z mediacji.

  1. Firmy rodzinne. Jak optymalnie ułożyć stosunki właścicielskie przy sukcesji

79% polskich firm nie ma planu na przyszłość. Nie ma też świadomości, jak bardzo jest on istotny. W  większości przypadków sukcesja kojarzy się co najwyżej z przekazaniem zarządzania lub majątku następcom. To podstawowy błąd, który prowadzić może do katastrofy rodzinnej. Jeżeli nie chcesz, by Twój sukces – firma, był przyczyną problemów Twojej rodziny w następnych pokoleniach, powinieneś dowiedzieć się jakich błędów unikać.

 • Wiele dobrze prosperujących firm to jednocześnie dzieło i sens życia ich założycieli. Jak nim pokierować, by nie stracić tego, na co pracowało się tak intensywnie przez wiele lat?
 • Jak uniknąć konfliktów w rodzinnie? Kto powinien stać się właścicielem firmy, a kto nią zarządzać? Jaką prowadzić politykę inwestycyjną?
 • Dlaczego ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej nie jest rozwiązaniem docelowym nawet dla MŚP?

10. Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce – krok po kroku

 • Zasady i możliwości zatrudniania cudzoziemców w Polsce w 2019 roku – co pracodawca powinien wiedzieć,
 • Analiza wniosków i wymogów - jak szybko i skutecznie zatrudnić cudzoziemca,
 • Doświadczenia pracodawców zatrudniających cudzoziemców - drobne błędy, poważne konsekwencje i jak ich uniknąć.

  1. Jak szybko i sprawnie wdrożyć PPK w firmie?

Oferta PPK – PKO TFI

 • Prezentacja instytucji zarządzającej (pozycja rynkowa, doświadczenie w zarządzaniu funduszami).
 • Szczegóły oferty PPK (zakres oferowanych Funduszy Zdefiniowanej Daty, przypisane im opłaty za zarządzanie, polityka inwestycyjna).
 • Warunki administracji (prezentacja panelu dla pracodawcy i pracownika oraz ich funkcjonalności, zasady łączenia panelu pracodawcy z systemem kadrowo-płacowym Klienta.
 • Wsparcia Klientów we wdrożeniu PPK (poinformowanie pracowników o PPK oraz prezentacja niezbędnych materiałów informacyjnych).
 • Zasady podpisania umowy o zarządzanie PPK i umowy o prowadzenie PPK.

Przybliżenie tematyki pracowniczych planów kapitałowych („PPK”)

 • Określenie w jakich przypadkach pracodawca jest zobowiązany do wdrożenia PPK.
 • Wskazanie obowiązków pracodawców związanych z przygotowaniem do wdrożenia PPK.
 • Przedstawienie struktury wpłat do PPK oraz związanych z nimi obowiązkami dla pracodawców.
 • Omówienie praktycznych rozwiązań związanych z zawarciem umów o zarządzanie i prowadzenie PPK.

  1. Jak technologia może wesprzeć organizację we wdrożeniu i zarządzaniu pracowniczymi planami kapitałowymi?

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy, obowiązkowy z punktu widzenia pracodawcy, a dobrowolny dla pracownika, system długotrwałego oszczędzania, którego celem jest gromadzenie dodatkowych środków pieniężnych na poczet przyszłych emerytur. Wdrożenie do firmy PPK, to proces który należy dobrze zaplanować. Odpowiedź na potrzeby organizacji stanowią systemy klasy ERP, zyskujące coraz większą popularność w polskich przedsiębiorstwach. Podczas warsztatu omówione zostaną najważniejsze etapy wdrożenia PPK w organizacjach, wraz z praktycznymi przykładami rozwiązań technologicznych obsługujących poszczególne wymagania.

  1. Prawo spółek – rok 2019: nowe regulacje, nowe możliwości, nowe wyzwania.

__________________________________________________________________________

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Współgospodarze: Województwo Śląskie, Miasto Katowice, Wojewoda Śląski

Współorganizatorzy: Politechnika Śląska, Województwo Małopolskie, Uniwersytet Śląski

Patronat honorowy: Honorowy Patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,

Honorowy Patronat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina

Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Parlamentu Europejskiego
Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Biura Rzecznika MŚP

Linki do wydarzeń:
Europejski Kongres MŚP:
https://tiny.pl/tfghx

Targi Biznes Expo: https://tiny.pl/tf51c

Samorząd Wspiera MŚP: https://tiny.pl/tf9d6

Obserwuj nas w Social Mediach: KongresMSP

Facebook…….LinkedIn…….Instagram…….Twitter…….YouTube

Informacji na temat Europejskiego Kongresu MŚP udziela:

Ewa Kowacz | tel. 510 212 962  |mail: ekowacz@rig.katowice.pl

Biuro Prasowe Europejskiego Kongresu MŚP:

Agnieszka Skowronek | tel.  577 012 223|mail: biuroprasowe@moma-marketing.pl

Patrycja Sopalska | tel.  500 200 904|mail: biuroprasowe@moma-marketing.pl

Reklama
Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  800+ od 2024 roku - ruszyły konsultacje projektu ustawy. Kto dostanie wyższe świadczenie wychowawcze?

  1 czerwca 2023 r. w przedszkolu w Żabiej Woli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie konsultacji dotyczących ustawy, która zwiększa świadczenie „Rodzina 500+” do 800 zł miesięcznie.

  „Dyrektywa plastikowa” od 1 lipca 2024 r. Zniknie wiele produktów jednorazowych!

  Polska wdraża „dyrektywę plastikową”. Z półek zniknie wiele produktów jednorazowych. Zmiany od 1 lipca 2024 roku.

  Umył psa w myjni samochodowej. Stanie przed sądem

  Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał 45-letni oświęcimianin, który umył psa w myjni samochodowej przy użyciu znajdujących się tam detergentów i lancy z wodą pod ciśnieniem – podała w środę oświęcimska policja. Zatrzymany stanie przed sądem.

  500 plus 2023 - wniosek, terminy, wypłata. Kiedy złożyć wniosek i jakich błędów nie można popełnić?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że gdy rodzic złoży wniosek o 500 plus do 31 maja 2023 r., otrzyma prawo do świadczenia od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 roku. Błędów we wnioskach jest mniej niż w ubiegłym roku, ale wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy dwoje rodziców wnioskuje na to samo dziecko – wskazuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

  Dzień Dziecka. Roduś nauczy dzieci chronić dane osobowe

  Z Rodusiem chronimy dane osobowe – to tytuł e-lekcji, na którą uczniów klas 1–3 zaprosił Urząd Ochrony Danych Osobowych. Lekcja ma na celu m.in. nauczenie dzieci ochrony swoich danych osobowych. Wydarzenie odbędzie się w Dzień Dziecka.

  1 czerwca - XXIX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

  W Międzynarodowym Dniu Dziecka uczniowie będą obradować na XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznej sesji związany jest z 80. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim, dotyczy walki zbrojnej żydowskich organizacji bojowych.

  Rynek pracy - czym jest i jakie stoją przed nim wyzwania?

  Rynek pracy jest często używanym pojęciem w kontekście poszukiwania pracy. Jak można go zdefiniować? Jakim wyzwaniom obecnie podlega?

  Zachowek po zmianach w 2023 r.

  Czym jest zachowek i komu przysługuje? Jakie zmiany weszły w życie 22 maja 2023 r.? Oto najważniejsze informacje.

  Jak podróżować z dzieckiem po Unii Europejskiej?

  O czym warto pamiętać, gdy podróżujemy z dzieckiem samolotem, autem lub pociągiem? Jakie dokumenty są niezbędne? Na co zwrócić uwagę, wybierając hotel?

  Wszystko zaczyna się od fundatora, czyli o roli założyciela fundacji rodzinnej

  Jaka jest rola fundatora w fundacji rodzinnej? Jakie możliwości i kompetencje daje fundatorowi konstrukcja prawna fundacji rodzinnej? 

  Dzień Dziecka 2023. 10 pomysłów na wspólne spędzenie czasu

  Dzień Dziecka coraz bliżej, a to doskonała okazja na prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu. Oto 10 propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. 

  Czy urzędnicy otrzymają wynagrodzenie za nadgodziny?

  Obecne regulacje sprawiają, że zatrudnieni w służbie cywilnej otrzymują za nadgodziny czas wolny, a nie wynagrodzenie. Jednak planowane zmiany w prawie zakładają większą elastyczność w tym zakresie i umożliwienie zapłaty za nadgodziny dla urzędników.

  Stan wyjątkowy

  Stan wyjątkowy – stan nadzwyczajny, który może zostać wprowadzony w sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, w razie zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego.

  Stan wojenny

  Stan wojenny – stan nadzwyczajny, który może zostać wprowadzony w sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, w razie zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa, agresji zbrojnej lub zobowiązań sojuszniczych do wspólnej obrony.

  Fiskus sprawdza podatników w social mediach

  Fiskus sprawdza podatników na Facebooku, Instagramie i platformach handlowych. Przeglądając zdjęcia i ogłoszenia, skarbówka szuka informacji o osobach, które nie płacą podatków, zaniżają ich wysokość, prowadzą działalność gospodarczą bez rejestracji lub traktują wydatki wakacyjne jak koszty podróży służbowej - podaje Prawo.pl.

  II Ogólnopolski Moot Court z Prawa i Postępowania Karnego

  Konkurs jest doskonałą okazją, aby przećwiczyć w praktyce umiejętności konstruowania argumentów, pisania pism procesowych oraz pracy w zespole. 

  4200 złotych płacy minimalnej pułapką dla przedsiębiorców?

  Przedsiębiorcy nie dyskutują z koniecznością podnoszenia płac pracownikom, ale mają realne obawy, że kolejny skok może być dla wielu branż trudny do udźwignięcia. Czy pracodawcy będą stawiać na automatyzację?

  Granica z Białorusią. Rosyjskie i białoruskie naczepy nie przejadą

  Ruch towarowy na granicy z Białorusią dla pojazdów zarejestrowanych w Rosji i na Białorusi zostanie całkowicie zawieszony od 1 czerwca. Obecna decyzja dotyczy w praktyce zarejestrowanych w tych państwach naczep – ruch ciężarówek został zawieszony jeszcze w lutym. 

  Fundacja rodzinna

  Fundacja rodzinna jest sposobem na sukcesję. Pozwala bowiem zapewnić ciągłość działania firmy. Jakie przepisy regulują działalność fundacji rodzinnej?

  Resocjalizacja – ważny proces reintegracji osób skazanych

  Resocjalizacja to proces, który ma na celu przywrócenie jednostce, która popełniła przestępstwo, funkcjonowania zgodnego z normami społeczeństwa. To wieloetapowe działanie ma zapobiegać powtarzalności przestępstw poprzez zmianę postaw, zachowań i umiejętności osoby skazanej.

  Życie więzienne, czyli o tym jak wygląda życie za murami zakładu karnego – część 6

  W poprzedniej części serii artykułów o życiu za murami karnego była mowa o karach dyscyplinarnych dla osadzonych. W niniejszym zaś artykule poruszę temat nagród, które także przysługują osobom skazanym, oczywiście w określonych sytuacjach.

  Pierwsza komunia święta dziecka rozwiedzionych rodziców

  Maj jest tradycyjnie czasem przystępowania dzieci do sakramentu komunii świętej. Dla rodzin to szczególny okres duchowego przeżycia poprzedzony miesiącami przygotowań, które pogłębiają więzi między dziećmi a rodzicami. To okazja do wielkiego świętowania w gronie najbliższych, gdzie najważniejszą osobą jest dziecko, przystępujące pierwszy raz do komunii świętej. Sprawy organizacji tego wydarzenia mogą się jednak komplikować, gdy rodzice są rozwiedzeni. 

  Polacy przeciw rezygnacji przez Polskę z prawa weta w UE [SONDAŻ]

  58 proc. badanych opowiada się przeciwko rezygnacji przez Polskę z prawa weta w UE, za opowiedziało się 11 proc. badanych, 31 proc. nie ma zdania w tej sprawie - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

  10 życzeń dla naszej wspaniałej teściowej w Dniu Matki!

  Dzień Matki to wyjątkowy czas, kiedy możemy okazać naszą miłość i wdzięczność nie tylko naszym mamom, ale także niesamowitym teściowym, które weszły w nasze życie i stały się częścią naszej rodziny. To doskonała okazja, aby docenić ich rolę i pokazać, jak bardzo są dla nas ważne. Jeśli szukasz oryginalnych pomysłów na życzenia dla Twojej teściowej w tym wyjątkowym dniu, to właśnie tutaj znajdziesz inspirację! Przedstawiam dziesięć wyjątkowych życzeń, które przyniosą uśmiech na twarzy Twojej teściowej i pokażą jej, jak bardzo ją doceniamy.

  10 oryginalnych życzeń na Dzień Matki

  Dzień Matki to wyjątkowa okazja, aby okazać miłość, wdzięczność i podziękowania dla tych niezastąpionych kobiet, naszych mam. Jeśli szukasz oryginalnych pomysłów na życzenia dla swojej mamy w tym wyjątkowym dniu, to właśnie tutaj znajdziesz inspirację!