REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podwyżki wynagrodzenia dla Krajowej Radiofonii i Telewizji - nowelizacja ustawy

Paulina Karpińska, Redaktor
Z Grupą Infor PL zwązana od grudnia 2021 roku. Pełni w niej funkcję redaktora prowadzącego serwis Nieruchomości oraz współprowadzącego serwisy Prawo i Biznes.
Podwyżki wynagrodzenia dla Krajowej Radiofonii i Telewizji - nowelizaja ustawy
Podwyżki wynagrodzenia dla Krajowej Radiofonii i Telewizji - nowelizaja ustawy
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się nowy projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, w którym zostały określone nowe stawki wynagrodzenia dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ile wyniosą?

Wysokość wydatków na wynagrodzenia w KRRiT w latach 2023-2032

Autor projektu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa krajowego zamiany w ustawie argumentuje nałożeniem na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji nowych zadać ustawowych w zakresie monitoringu rynku audiowizualnego usług medialnych na żądanie.

REKLAMA

Limit wydatków na wynagrodzenia członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na najbliższe 10 lat, licząc od 2023 r. zgodnie z projektem ustawy wynosi łącznie 6,8 mln zł. Został podzielony na poszczególne lata:

 1. W 2023 r. – 607 tys. zł
 2. W 2024 r. – 623 tys. zł
 3. W 2025 r. – 640 tys. zł
 4. W 2026 r. -  655 tys. zł
 5. W 2027 r. – 671 tys. zł
 6. W 2028 r. – 689 tys. zł
 7. W 2029 r. – 706 tys. zł
 8. W 2030 r. – 723 tys. zł
 9. W 2031 r. – 741 tys. zł
 10. W 2032 r. – 760 tys. zł

Nowe zadania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Projekt ustawy ma na celu ustanowienie maksymalnych limitów wydatków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji związanych zustawowym zadaniem monitorowania rynku audiowizualnych usług medialnych na żądanie na lata 2023- 2032, realizowanym w ramach Departamentu Monitoringu, które obejmują:

- kontrolowanie audiowizualnych usług medialnych na żądanie;
- prowadzenie postępowań administracyjnych zmierzających do nałożenia kary na dostawców;
- przygotowywanie wezwań wzywających dostawców do zaniechania działań w zakresie naruszania przepisów ustawy
o radiofonii i telewizji pod rygorem nałożenia kary pieniężnej;
- inne działania, związane z przyjętymi przez rynek regulacjami w ramach samoregulacji;
- opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie audiowizualnych usług medialnych na żądanie;
- opracowywanie aktów wykonawczych regulujących działalność audiowizualnych usług medialnych na żądanie;
- współpraca z instytucjami i platformami europejskich organów regulacyjnych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Centrum Informacyjne Rządu

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
2 tys. zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Premier Tusk ogłasza pomoc dla kupców z Marywilskiej 44

2 tys. zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników. "Od czwartku przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku pożaru hali targowej przy ul. Marywilskiej w Warszawie mogą się zgłaszać do ZUS o pomoc" - poinformował premier Donald Tusk. Jak dodał, w przygotowaniu są również m.in. zwolnienia podatkowe.

2519 zł dla osób niepełnosprawnych w 2025 roku? Jest plan nowego dodatku do renty socjalnej zamiast stałej podwyżki do minimalnego wynagrodzenia

Od marca 2024 r. trwają w Sejmie prace nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Celem tej nowelizacji miało być stałe zwiększenie kwoty renty socjalnej z obecnych 1780,96 zł brutto do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie 4242 zł brutto). Jednak 9 maja 2024 r. na posiedzeniu sejmowej podkomisji przyjęto poprawkę, zgodnie z którą uprawnionym do renty socjalnej będzie przysługiwał dodatek w kwocie stanowiącej różnicę między tym świadczeniem a wysokością minimalnego wynagrodzenia. Zmiany mają obowiązywać dopiero od 2025 roku.

Wybory do europarlamentu w 2024 r. Jak głosować?

Wybory do europarlamentu zbliżają się wielkimi krokami. Kto może głosować w kraju? Jak można oddać swój głos poza miejscem zamieszkania? Co z osobami niepełnosprawnymi? O jakich terminach warto pamiętać? Odpowiadamy!

Nowe zasady funkcjonowania szkół i nowe formy kształcenia? W Dzienniku Ustaw opublikowano jednolity tekst ustawy – Prawo oświatowe

W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst ustawy  – Prawo oświatowe. Jakie zmiany przepisów obejmuje?

REKLAMA

Wypłata dodatków dla pracowników pomocy społecznej i rodzin zastępczych już możliwa. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy

Wypłata dodatków dla pracowników pomocy społecznej i rodzin zastępczych już możliwa. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy, na podstawie której będzie można wypłacić dodatki m.in. pracownikom pomocy społecznej i żłobków oraz zawodowym rodzinom zastępczym.

Będzie obligatoryjna coroczna aktualizacja kryteriów dochodowych uprawniających do otrzymania pomocy społecznej

Będzie obligatoryjna coroczna aktualizacja kryteriów dochodowych uprawniających do otrzymania pomocy społecznej. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada kompleksową reformą systemu pomocy społecznej.

1500 zł – takie wsparcie dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. O złożeniu wniosku muszą pamiętać rodzice. Ale kiedy to zrobić?

1500 zł – to wsparcie dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. O złożeniu wniosków muszą jednak pamiętać rodzice. Kiedy to zrobić, by otrzymać pieniądze jeszcze w wakacje?

Abonament RTV 2025 – ile wynosi. Jakie zniżki za zapłatę z góry za cały rok?

W 2025 roku będą obowiązywać takie same stawki abonamentu RTV jak w 2024 roku. Tak wynika z rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 13 maja 2024 r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2025 r. 

REKLAMA

Czy pokrzywdzony musi bać się groźby, by jej sprawca został ukarany?

Groźba nie jest niczym przyjemnym. Wiele osób może odczuwać poważne obawy, a co za tym idzie także emocjonalno–psychiczne cierpienia utrudniające normalne, codzienne funkcjonowanie. Tymczasem są też ludzie bardzo odporni psychicznie na tyle, że w przypadku stosowania wobec nich gróźb, często mogą nie odczuwać ani żadnych obaw ani emocji.

Sanatorium na koszt ZUS 2024 - choroby układu oddechowego. Astma, mukowiscydoza, następstwa przebytego COVID-19 i inne. Jak uzyskać skierowanie?

ZUS informuje, że cały czas można skorzystać z rehabilitacji leczniczej w sanatorium na koszt Zakładu. Dotyczy to różnych schorzeń - także układu oddechowego. Tylko w zeszłym roku skierowanych zostało na rehabilitację lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS ponad 50,8 tys. osób w całej Polsce. Ponad tysiąc osób z całego kraju odbyło leczenie z powodu schorzeń układu oddechowego. Do dolegliwości tych należą m.in. mukowiscydoza, przewlekła choroba płuc, astma oskrzelowa, nadciśnienie płucne czy następstwa przebytego COVID-19.

REKLAMA