REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kiedy debata Nawrocki Trzaskowski? Gdzie oglądać? O której godzinie zaczyna się debata prezydencka? Druga tura [Debata na żywo YouTube]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
debata prezydencka 23 maja 2025 kiedy gdzie oglądać o której godzinie
Debata prezydencka 23 maja 2025: kiedy, gdzie oglądać, o której godzinie, debata na żywo youtube
YouTube

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy będzie debata prezydencka przed drugą turą wyborów w 2025 roku? Gdzie można obejrzeć debatę? Ostatnie spotkanie Trzaskowskiego z Nawrockim poprowadzi Jacek Prusinowski, dziennikarz SE i Radia Plus. Oto link do debaty prezydenckiej II tura na żywo.

rozwiń >

Kiedy debata prezydencka? II tura wyborów 2025

Debata między kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim oraz popieranym przez PiS Karolem Nawrockim odbędzie się w piątek 23 maja 2025 r. i będzie polegała na wzajemnym zadawaniu sobie pytań w sześciu blokach tematycznych - ustaliły we wtorek ich sztaby. Moderatorem debaty będzie Jacek Prusinowski, dziennikarz Super Expressu i Radia Plus.

REKLAMA

O ustaleniach ze strony sztabu Trzaskowskiego poinformowała szefowa sztabu Wioletta Paprocka oraz posłowie KO Patryk Jaskulski i Agnieszka Pomaska, zaś ze strony sztabu Nawrockiego - wicerzecznik PiS Mateusz Kurzejewski oraz posłowie PiS Marcin Horała i Andrzej Śliwka.

O której godzinie debata prezydencka?

Ostatnia debata prezydencka Rafała Trzaskowskiego z Karolem Nawrockim rozpocznie się o godzinie 20:00. Spotkanie będzie trwało 90 minut.

Jacek Prusinowski poprowadzi debatę prezydencką

Na stronie wirtualnemedia.pl czytamy, że dziennikarz Jacek Prusinowski absolutnie nie spodziewał się propozycji poprowadzenia w pojedynkę ostatniej debaty prezydenckiej. We wtorek 20 maja 2025 r. rano otrzymał telefon z pytaniem czy byłby zainteresowany. Zgodził się, a wszystkie strony debaty zaakceptowały taki wybór. Uznano Jacka Prusinowskiego za uczciwego i rzetelnego moderatora debaty. Sam zainteresowany twierdzi, że nie zamierza komentować wypowiedzi kandydatów na Prezydenta Polski. Będzie dążył do tego, aby rozmowa była merytoryczna i uczciwa.

Gdzie można obejrzeć debatę prezydencką?

REKLAMA

Debata zostanie zorganizowana przez trzy główne telewizje informacyjne, nad czym ubolewali przedstawiciele sztabu Nawrockiego. Według Kurzejewskiego "niestety, po raz kolejny Telewizja Polska w likwidacji, TVN24 i sztab Rafała Trzaskowskiego wykazali się brakiem szacunku dla widzów, dla wyborców". "Chcieliśmy jednej dużej debaty, będziemy mieli debatę organizowaną przez trzy stacje telewizyjne, tym TVP w likwidacji i TVN24" - ocenił. Wbrew początkowym ustaleniom debata nie odbędzie się w środę, ale w piątek. Zorganizowana zostanie w studiu TVP na ul. Woronicza, rozpocznie się o godz. 20 i potrwa 90 minut.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z deklaracji przedstawicieli sztabu Trzaskowskiego wynikało, że piątkowa debata może być jedyną przed drugą turą. "Padła zapowiedź, że to ma być jedyna wielka debata. Sygnał z tej debaty będzie udostępniony wszystkim telewizjom, więc wszystkie media, które będą zainteresowane tym, żeby pokazać Polkom i Polakom debatę, będą mogły z tego skorzystać" - powiedział Jaskulski. Poseł PiS Andrzej Śliwka dodał, że nie wie, czy będą inne debaty, ale zaznaczył, że jest "wiele zaproszeń". Prezes zarządu spółki Telewizja Republika Tomasz Sakiewicz informował na portalu X, że jego stacja zamierza sama zorganizować odrębną debatę w środę o godz. 18., jeśli TVP nie zgodzi się na udział ich stacji.

  • Debata będzie transmitowana w: TVP1, TVP Info, Polsat News, TVN24, Polsat News Polityka.

Podajemy też bezpośredni link do debaty prezydenckiej II tura: https://www.youtube.com/watch?v=WS8-dfk77yw

Debata Nawrocki - Trzaskowski 23 maja 2025 r.

Debata będzie polegała na wzajemnym zadawaniu sobie pytań przez obu kandydatów w sześciu blokach tematycznych: bezpieczeństwo, gospodarka, polityka społeczna, polityka międzynarodowa, zdrowie i światopogląd. W ramach każdego bloku tematycznego kandydaci będą zadawali sobie po trzy pytania. Moderatorem debaty będzie dziennikarz "Super Expressu" Jacek Prusinowski.

REKLAMA

"Sztab Rafała Trzaskowskiego nie zgłaszał żadnych oczekiwań co do prowadzących. Powiedzieliśmy, że zaakceptujemy każdą osobę, która będzie. W wyniku dyskusji (...) sztabu Karola Nawrockiego (....) padło nazwisko pana redaktora Prusinowskiego" - relacjonowała dziennikarzom Paprocka.

Podczas gdy Pomaska przekonywała, że sztabowi Karola Nawrockiego zależało na debacie w Telewizji Republika na ich własnych warunkach, Horała ocenił, że "właśnie dzięki temu, że dziennikarze w TVP w likwidacji nie będą zadawali pytań", debata ma szansę mieć "jakieś znamiona obiektywizmu".

Druga tura wyborów - 1 czerwca 2025 r.

Druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się kandydat KO Rafał Trzaskowski oraz popierany przez PiS Karol Nawrocki, odbędzie się 1 czerwca.(PAP)

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obniżenie wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej już w 2026 r.? Resort pracy daje minus Senatorom [PROJEKT]

Trwają prace nad obniżeniem wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej. Chodzi o projekt nowelizacji o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o emeryturach pomostowych wniesiony przez senatorów 18 grudnia 2024 r. Projekt trafił do sejmu na początku maja 2025 r.

Specjalny dodatek z ZUS trafił do 133,6 tys. osób w Polsce. Sprawdź konto

Specjalny dodatek z ZUS trafił do 133,6 tys. osób w Polsce. Warto zweryfikować swoje konto, ponieważ w wielu przypadkach ZUS wypłacił świadczenie automatycznie, bez składania wniosku. Wielu osobom należą się bowiem z urzędu dodatkowe pieniądze i to nie miało, bo z wyrównaniem od stycznia i z uwzględnieniem marcowej waloryzacji.

Zmiany w e-ZLA już od 15 czerwca 2025 r. Zwolnienia lekarskie będą wyłącznie akceptowane w protokole HTTP/1.1

Od 15 czerwca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wymusi korzystanie wyłącznie z protokołu HTTP/1.1 przy przesyłaniu elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). O co chodzi z tą zmianą techniczną? ZUS odpowiada: Pacjenci mogą czuć się spokojnie.

Niemcy ujawnili ilu mają migrantów. To już ponad jedna czwarta mieszkańców

Ilu migrantów jest u naszego zachodniego sąsiada? Z danych ujawnionych przez Federalny Urząd Statystyczny wynika, że ubiegłym roku w Niemczech mieszkało około 21,2 miliona osób z historią migracji. A zatem jest to już ponad jedna czwarta mieszkańców Niemiec.

REKLAMA

Pokaźne zyski z PPK: 135-181 % przez ponad 5 lat. Jak sprawdzić stan rachunku PPK? Wypłacić można zawsze ale przed 60 urodzinami są potrącenia

Zysk statystycznego uczestnika PPK od grudnia 2019 roku do kwietnia 2025 r. wyniósł 135-181 proc. - biorąc pod uwagę kwoty, które uczestnik sam wpłacił. Taka informacja została podana w opublikowanym 21 maja 2025 r. nr 5 (43) biuletynu miesięcznego Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Debata Trzaskowski – Nawrocki [RELACJA NA ŻYWO]

Debata między kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. Relacja na żywo.

Przez tę lukę prawną, konto bankowe może zostać wyczyszczone do zera. „Takie sytuacje zdarzają się częściej niż mogłoby się wydawać, a konsekwencje bywają dramatyczne"

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze nie są chronieni przed zajęciem przez komornika środków zgromadzonych przez nich na koncie bankowym w takim zakresie, jak osoby zatrudnione w ramach stosunku pracy, w stosunku do których obowiązuje tzw. kwota wolna od potrąceń, której celem jest zabezpieczenie im tzw. minimum egzystencjalnego. Powyższa luka prawna – jak zwraca uwagę mec. Adam Kaczor z Kancelarii Restrukturyzacyjnej KPR – nierzadko skutkuje nie tylko likwidacją działalności, ale „dramatem całej rodziny”.

Miały być dopłaty, a są mandaty – i to 1500 zł. Biorą się za rowerzystów

Rządowe zapowiedzi dotyczące dofinansowania zakupu rowerów elektrycznych pojawiają się regularnie a jak dotąd nie wykroczyły poza status: obietnicy. Co najmniej od roku słyszymy, że „już niedługo” pojawią się konkretne środki wsparcia, a instytucje takie jak NFOŚiGW oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchomią programy, które mają objąć nawet kilkadziesiąt tysięcy potencjalnych nabywców rowerów elektrycznych. Zamiast tego jest akcja policji i są mandaty dla cyklistów i to niemałe bo nawet 1500 zł. Co dalej z pseudo e-rowerami?

REKLAMA

Nie domagałbym się "sprawiedliwości" co do emerytury z ZUS, gdyby moja pełna policyjna emka była składową niepełnej służby w połączeniu z przeliczonym cywilem

Do redakcji Infor.pl stale wpływają listy od policjantów, żołnierzy, emerytowanych funkcjonariuszy innych służb o bolączkach systemu emerytalnego. Publikujemy:

Pomysł naprawy emerytur policjanci i żołnierze i innych mundurowych na służbie przed 1999 r.

Dlaczego trzeba naprawić? Żołnierz albo policjant, który rozpoczął służbę np. w 1992 r. i od np. 2011 r. jest na np. emeryturze policyjnej i jednocześnie pracuje w cywilu, nie skorzysta ze składek odprowadzonych do ZUS. W niewielkim zakresie składki mogą podnieść emeryturę policyjną, ale nie ma możliwości otrzymania ze składek odprowadzonych do ZUS emerytury cywilnej. Taka możliwość istnieje dla mundurowych rozpoczynających służbę od 1999 r. Jak to naprawić? Czytelnik przesłał swoje propozycje.

REKLAMA