reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Prawa seniora > Ulgi dla seniora > Oszczędności emeryta - zniżki w muzeach, teatrach i na loty samolotem

Oszczędności emeryta - zniżki w muzeach, teatrach i na loty samolotem

Wiek emerytalny uprawnia do wielu zniżek występujących w wielu sferach życia. Są to przede wszystkim zniżki komunikacyjne ale nie tylko. Gdzie emeryt może znaleźć ofertę korzystną dla siebie?

Muzea i teatry

Emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami mają ustawową zniżkę na wejściówki do wszystkich muzeów państwowych. Wysokość tych ulg nie jest jednak określona w ustawie, przez co jej wysokość oraz dni, w których obowiązuje ustalana jest indywidualnie przez dyrektora poszczególnych placówek muzealnych.

Teatry nie są objęte żadnym ustawowym obowiązkiem zniżek. Tańsze bilety na spektakle są uzależnione wyłącznie od samego szefostwa teatru. Obecnie przy dużej liczbie powstających nowych, prywatnych teatrów często można spotkać ciekawą ofertę promocyjną kierowaną do poszczególnych grup wiekowych, przede wszystkim studentów oraz emerytów, rencistów i niepełnosprawnych.

O zniżkach obowiązujących w muzeach i teatrach najłatwiej dowiedzieć się na stronach internetowych oraz w kasach biletowych.

Zobacz: Jaka ulga na bilety przysługuje emerytom?

Bilety lotnicze

Na przeloty pasażerskie emeryt może uzyskać zniżkę w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Oferują one pule biletów, po specjalnej cenie, dedykowanych dla seniorów. Do tych biletów mają prawa osoby, które ukończyły 60 rok życia. Zniżki są udzielane w kwocie maksymalnie do 25 proc. ceny biletu i obejmują przede wszystkim loty do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Izraela. Bilety te należy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Można to uczynić zarówno za pomocą Internetu jak i tradycyjnie w kasie na lotnisku.

Zagraniczne, prywatne linie lotnicze również posiadają promocje. Są one jednak sezonowe i nie zawsze zależą od wieku klienta.

Zobacz serwis: Prawa seniora

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Promocje dotyczące seniorów najłatwiej odnaleźć w Internecie.
Promocje dotyczące seniorów najłatwiej odnaleźć w Internecie.

Kasy fiskalne 2020 (PDF)29.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Europejski Fundusz Leasingowy

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama