reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Weksle > Wezwanie do wykupienia weksla - WZÓR PISMA

Wezwanie do wykupienia weksla - WZÓR PISMA

Wezwanie do wykupu weksla to pismo jakie wierzyciel wekslowy składa dłużnikowi wekslowemu. Wnosi on nim o wykup weksla……………………………. r.
(data i miejsce)


………………………

………………………


………………………
(imię i nazwisko oraz adres)


WEZWANIE DO WYKUPIENIA WEKSLA

___________________________________________

            W imieniu własnym, informuję, iż dnia ………………….. (data dzienna) r. został wypełniony weksel in blanco na kwotę ……………………… zł.

Jednocześnie wzywam Pana/Panią do wykupienia powyższego weksla. Kserokopie wypełnionego weksla załączam do wezwania. Nadto informuję, iż oryginał weksla będzie dostępny do wglądu w moim mieszkaniu przy ul. …………………….. (dokładny adres remitenta)

Wpłaty należy dokonać na nr konta:

………………………………………………………………………… (numer rachunku bankowego remitenta)

     W przypadku nie wykupienia ww. weksla w terminie do dnia …………………… (data wykupu),  będę zmuszony skierować sprawę na drogę sądową żądając zwrotu należności wraz z odsetkami (do dnia zapłaty) oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego i egzekucyjnego, które mogą wynieść około ………………………………………..,- zł.……………………………(podpis)

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Wezwanie do wykupienia weksla

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama