reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Blog J. Piechocińskiego > Janusz Piechociński do Spółdzielców

Janusz Piechociński do Spółdzielców

Spółdzielnie mieszkaniowe to wyraz demokratycznej formy zarządzania przestrzenią publiczną. Nie zawsze jednak w Polsce sektor spółdzielczości mieszkaniowej znajduje zrozumienie i akceptacje polityków. Spółdzielczość mieszkaniowa nie jest ani prawicowa, ani lewicowa tylko jej członków. Nie wszystkie ugrupowania polityczne chcą się z tym pogodzić.

Polskie Stronnictwo Ludowe i ja osobiście doceniamy wkład społeczności spółdzielczej w budowę, modernizację i utrzymanie substancji mieszkaniowej. Chcę być Waszym przedstawicielem w Unii Europejskiej, chcę wspierać spółdzielców w ich dążeniu do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Spółdzielnia to współdziałanie, to powierzenie naszym przedstawicielom naszych interesów. Podobnie jest w Parlamencie Europejskim.

20 lat temu Polska przeszła z systemu centralnie planowanej gospodarki w społeczną gospodarkę rynkową. Niemal 30 lat temu wszystkie zmiany w Europie zaczęły się w Polsce, a nie w innych krajach, reszta była tylko efektem domina. To Polacy pierwsi upomnieli się o swoja wolność. Pięć lat temu dzięki wydarzeniom sprzed lat udało się nam znaleźć w Unii Europejskiej. W Wspólnocie, która w znacznej mierze opiera się o spółdzielczość.

Chcę Wam serdecznie podziękować za budowanie nowej, lepszej, spółdzielczej Polski. Taka Polska jest potrzebna Europie. Europa nie jest ich, nie jest czyjaś, jest nasza, wspólna. Niemal 70 % polskiego prawa stanowione jest w Parlamencie Europejskim. Wypracowane w Brukseli rozwiązania w coraz większym stopniu wpływają na nasze codzienne życie. Zawsze byłem ze spółdzielcami, zawsze słuchałem Waszego głosu, teraz proszę o Wasz głos 7 czerwca.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KOGNITARIAT

Biuro podatkowo-finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama