reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Wysokość zarobków > Wyższe wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Wyższe wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Od 1 września 2019 r. nauczyciele otrzymają wyższe wynagrodzenia. Ile wyniesie podwyżka zarobków nauczyciela stażysty, kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego?

Znamy już szczegóły głośno zapowiedzianych przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego podwyżek dla nauczycieli. W Dzienniku Ustaw opublikowano treść rozporządzenia wraz z załącznikiem określającym wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli obowiązujących od 1 września 2019 r. Jak się one kształtuje?

Dodatkowy miliard złotych

W tym tygodniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski po spotkaniu z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" poinformował, że rząd znalazł dodatkowy miliard złotych na tzw. subwencję oświatową na płace nauczycieli. W czwartek (22.08) opublikowano zaś w Dzienniku Ustaw rozporządzenie określające wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli stażystów, kontraktowych, mianowanych i dyplomowanych. Będzie ono obowiązywało już od 1 września 2019 r.

Polecamy: RODO na przykładach. Najczęściej zadawane pytania

Ile dla nauczyciela stażysty, a ile dla dyplomowanego?

Wynagrodzenie będzie się różniło w zależności od poziomu wykształcenia. I tak w przypadku nauczyciela stażysty z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym minimalne wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosiło 2 782 zł, a osobę z tytułem zawodowym licencjata (inżyniera) bez przygotowania pedagogicznego 2 450 zł. Natomiast nauczyciel stażysta z tytułem zawodowym magistra ale bez przygotowania pedagogicznego od 1 września będzie zarabiał nie mniej niż 2 466 zł.

A jak to się kształtuje na kolejnych szczeblach? Nauczyciel kontraktowy z najwyższym stopniem wykształcenia wymienionym w rozporządzeniu (tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym) będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2 862 zł, a z najniższym stopniem (tytuł zawodowy licencjata/inżyniera bez przygotowania pedagogicznego, dyplom ukończenia kolegium nauczycielskiego lub nauczycielskiego kolegium języków obcych, pozostałe wykształcenie) 2 466 zł.

Z kolei nauczyciel mianowany z najwyższym stopniem zarobi kwotę co najmniej 3 250 zł, a dyplomowany 3 817 zł.

Rozporządzenie wskazuje minimalne stawki tylko wynagrodzenia zasadniczego.

Rozporządzenie płacowe rozszerza również uprawnienia do dodatku za wychowawstwo na nauczycieli przedszkolnych. Jego wysokość ustalą organy prowadzące w regulaminach wynagradzania.

Całą treść rozporządzenia wraz z załącznikiem określającym minimalne wynagrodzenie zasadnicze można znaleźć na stronie Dziennika Ustaw >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Autor:

Źródło:

Dziennik Gazeta Prawna

Zdjęcia

Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r. Podwyżka pensji. Wyższe zarobki nauczycieli. / Fot. Fotolia
Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r. Podwyżka pensji. Wyższe zarobki nauczycieli. / Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Halina Kochalska

Analityk Gold Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama