REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

MSWiA

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowy mechanizm od MSWiA: Mundurowi rozczarowani. Bez zmian w dopłatach w 2024 r.

Rozczarowanie spotkało Straż Graniczną - zmiany w przepisach nie dadzą im podwyżki wysokości dodatków do wypoczynku.

MSWiA i MON: Co trzy lata egzaminy recertyfikujące uprawnienia dla funkcjonariuszy, policjantów, strażaków, żołnierzy [nowe rozporządzenie]

Podstawą do zaliczenia egzaminu teoretycznego jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na co najmniej 90% zadań testowych zawartych w karcie testowej. Dodatkowo egzamin praktyczny. Wszystko szczegółowo zapisane w nowym rozporządzeniu.

Min. Kierwiński: rozważałbym zatrudnienie obcokrajowców w Policji jako pracowników cywilnych. Łatwiejszy powrót do służby - skrócone postępowanie kwalifikacyjne

Rozważałbym możliwość zatrudnienie w Policji obcokrajowców mieszkających na terytorium Polski jako pracowników cywilnych - powiedział 6 maja 2024 r. szef MSWiA Marcin Kierwiński. Zastrzegł, że nie dotyczy to służby kontraktowej. Przekazał, że resort chce zaproponować byłym policjantom powrotu na kontrakt czasowy.

MSWiA: Zachęcamy byłych policjantów do założenia munduru. Jest 10 000 wakatów, a przeszkolić nowych możemy 6000 rocznie

Odszedłeś z policji mniej niż 5 lat temu? Powrót do policji bez testu z wiedzy, ze sprawności fizycznej i bez badań psychologicznych. Nie było Cię 5 lat? To test sprawności fizycznej. 

REKLAMA

MSWiA o podwyżkach pensji policjantów do poziomu uposażeń żołnierzy. Uda się w 2024 r.?

MSWiA rozważa rozmowy z MON i MF o zrównaniu pensji policjantów i żołnierzy. Oznacza to podwyżki dla policjantów. Celem jest zablokowanie przechodzenia policjantów do wojska z uwagi na lepsze warunki wynagradzania. MSWiA szacuje różnicę między pierwszą wypłatą policjanta, a pierwszą żołnierza na 1000 zł. I o tyle chce podnieść tą pierwszą.

RPO i MSWiA o przenoszeniach między służbami mundurowymi. Nie można się przenieść do straży pożarnej

Funkcjonariusze Służby Więziennej dziś nie mogą przenieść się do policji i Straży Granicznej.

Szkolenia policjantów i skoszarowanie: ważny komunikat MSWiA

Szkolenia w systemie skoszarowanym w Policji mogą odbywać jedynie osoby realizujące w Policji powszechny obowiązek obrony, albo funkcjonariusze odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w nadzwyczajnych okolicznościach jak np. w stanie klęski żywiołowej. Wynika z tego, że policjanci odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w zwykłych okolicznościach nie mogą być szkoleni w systemie skoszarowanym. Jak być powinno? Komenda Główna Policji zadeklarowała szczegółową analizę postanowień aktów wewnętrznych obowiązujących w poszczególnych jednostkach szkoleniowych. Szykują się kontrole!

NSZZ Policjantów o podwyżkach: 722 zł dla policjanta (3 lata stażu), 800 zł dla dzielnicowego (10 lat), 900 zł dla detektywa i starszego dzielnicowego (15 lat)

W komunikacie z 18 stycznia 2024 r. MSWiA poinformował o tym, że przeciętna podwyżka u policjantów wyniesie 1359 zł. I jak zawsze przy kwotach średnich wywołało to u policjantów kontrowersje. Chodzi o to, że szeregowi policjanci dostaną często 60% tej kwoty. Odniósł się do nich Rafał Jankowski z NSZZ Policjantów.

REKLAMA

Ile podwyżki dla policji w 2024 roku?

Podwyżki dla policji w 2024 roku. "Jedną z ważnych kwestii jest też wywiązanie się z postulatu dotyczącego 20 proc. podwyżki dla sfery budżetowej, ale również służb mundurowych" - powiedział nowy wiceszef MSWiA Wiesław Szczepański.

Uprawnienia policji. Rząd przygotowuje zmiany

Uprawnienia policji mają ulec zmianie. Rząd rozpoczął prace legislacyjne nad nowym rozporządzeniem. Dostosuje ono regulacje dotyczące uprawnień policjantów do znowelizowanej ustawy o Policji.

Punkt paszportowy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Jak wyrobić paszport tymczasowy?

W punkcie na Lotnisku Chopina w Warszawie można wyrobić paszport tymczasowy. Kto i jak może skorzystać z punktu paszportowego?

Zakaz noszenia broni w Warszawie od 20 do 22 lutego

Zakaz noszenia broni na terenie Warszawy obowiązuje od 20 do 22 lutego. Wprowadzono go w związku z wizytą w stolicy prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Jakiego rodzaje broni obejmuje? Kogo dotyczy zakaz? 

REKLAMA