reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Praca > Formy zatrudnienia > Czy zlecenie może być nieodpłatne?

Czy zlecenie może być nieodpłatne?

Pracuje na umowę zlecenie, ostatnio pracodawca poinformował mnie, że powinnam się cieszyć ze mi płaci bo niektórzy wykonują pracę nieodpłatnie, czy faktycznie umowę zlecenia można wykonywać nieodpłatnie?

Odpłatność

Zgodnie z art. 735 Kodeksu cywilnego, jeżeli ani z umowy, ani z okoliczności nie wynika, że przyjmujący zlecenie zobowiązał się wykonać zlecenie bez wynagrodzenia, za jej wykonanie należy się wynagrodzenie. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że to od woli stron umowy zlecenia zależy czy umowa będzie odpłatna czy nieodpłatna. Ponadto wynagrodzenie w umowie zlecenia może być określone w sposób dowolny, co oznacza, że w umowie strony określają wysokość i sposób płatności.

Reasumując; zlecenie może być nieodpłatne, jednak brak wynagrodzenia powinien być zawarty w umowie.

Zobacz również serwis: Formy zatrudnienia

Podstawa prawna

Kodeks cywilny

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zlecenie może być nieodpłatne, jednak brak wynagrodzenia powinien być zawarty w umowie.
Zlecenie może być nieodpłatne, jednak brak wynagrodzenia powinien być zawarty w umowie.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama