REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sport ekstremalny: skoki spadochronowe

Dorota Dziubałko
Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych
 APRIL Polska Service sp. z o.o.
Multiagencja ubezpieczeniowa
Sport ekstremalny: skoki spadochronowe
Sport ekstremalny: skoki spadochronowe

REKLAMA

REKLAMA

Skoki spadochronowe – to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych. Solo lub w tandemie. Niektórzy marzą, aby skoczyć choć raz i zrobić coś szalonego. Do dzieła! Ale najpierw ubezpiecz się.

Skok w tandemie to skok spadochronowy z doświadczonym instruktorem, na jednym spadochronie , dający takie same doznania, jakie ma doświadczony skoczek spadochronowy. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie trzeba posiadać żadnych badań lekarskich ani przechodzić specjalnych kursów . Jednym słowem jest to sport ekstremalny na wyciągnięcie ręki.

REKLAMA

Czy to sport dla każdego?

Skoków spadochronowych nie mogą uprawiać osoby chore na epilepsję, cierpiące na poważne choroby serca i układu krążenia, dodatkowo waga takiej osoby nie może przekraczać 110 kg a wzrost musi wynosić więcej niż 125 cm.

Jak przebiega przygotowanie do skoku i sam skok?

Przygotowanie do takiego skoku jest bardzo proste. Nie potrzeba posiadać zaświadczeń lekarskich ani ukończonych specjalistycznych kursów. Szkolenie pasażera trwa kilkanaście minut.

Instruktor poinformuje was o przebiegu skoku : jak wygląda skok i co się będzie działo, następnie  założy i dopasuje uprząż tak, aby lot był jak najbardziej komfortowy. Po wykonaniu tych czynności zostaniecie poproszeni o wykonanie na ziemi kilku prostych ćwiczeń sylwetki symulujących postawę,  w jaką ciało ułoży się podczas lotu. Następnie skoczkowie wraz z instruktorami wsiądą do samolotu, który wzbije się na wysokość ok. 4.000 m.

Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

REKLAMA

Na wysokości  3.500 m instruktor przypnie swoją uprząż do pasażera a ok. 500 m wyżej nastąpi skok. Po wyskoku i ok. 5 sekundach instruktor otworzy tzw. hamulec (mały spadochron stabilizujący), dzięki któremu prędkość spadania tandemu jest zmniejszana z ok. 300 km /h do ok. 200 km /h. Czas wolnego spadania wynosi ok. 60 s.

Na wysokości 1.800 – 1.600 m nad ziemią instruktor otwiera spadochron główny. Po jego otwarciu lot potrwa jeszcze ok. 10 min, w ciągu których pasażer będzie mógł podziwiać piękne widoki i spróbować sterowania spadochronem. Na wysokości ok. 500 m instruktor rozpoczyna manewr lądowania, tak aby wylądować bezpiecznie i w oznaczonym miejscu ( jak najbliżej miejsca startu ).

Niewątpliwie taki skok jest niesamowitym wydarzeniem dla każdego, kto wykonuje go po raz pierwszy. Wszyscy pragnący utrwalić taki skok, mają możliwość wykupienia usługi filmowania przebiegu całego wydarzenia od momentu  szkolenia do chwili wylądowania po wykonanym skoku.

Bez ubezpieczenia ani rusz!

Ekstremalne przeżycia wymagają kompleksowych rozwiązań ubezpieczeniowych! Ubezpieczenie turystyczne Twoja Karta Podróże Sport jest takim rozwiązaniem. Jest przeznaczone dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, które aktywnie spędzają czas, uprawiając sporty ekstremalne i  wysokiego ryzyka. Ubezpieczenie jest ważne przez 365 dni. Gwarantuje ochronę ubezpieczonego podczas uprawiania sportów amatorskich, ekstremalnych oraz  wysokiego ryzyka . Zapewnia pokrycie wszystkich kosztów leczenia za granicą oraz wszelkie porady dzięki łatwemu kontaktowi  z Centrum Pomocy APRIL Polska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W 2025 r. kolejna waloryzacja progów dochodowych w świadczeniach z ZUS

Od 1 marca 2024 r. kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wynosi 2419,33 zł, w 2025 r. zostanie zwaloryzowane. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, iż próg dochodowy dla tzw. świadczenia 500 plus nie zostanie w najbliższym czasie zniesiony. 

Renta wdowia: od kiedy i dla kogo 2024, czy będzie działała wstecz

W piątek, 26 lipca komisja rozpatrzyła poprawki zgłoszone w drugim czytaniu do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Chodzi o wprowadzenie tzw. renty wdowiej.

Czy renta wdowia weszła już w życie?

Przepisy wprowadzające instytucję renty wdowiej nie weszły jeszcze w życie. Ustawa została uchwalona przez Sejm w piątek 26 lipca, jednak to nie koniec prac legislacyjnych. Nowelizacją zajmie się teraz Senat. Co już wiemy o rencie wdowiej? Jakie rozwiązania zaproponował rząd i kiedy miałyby wejść w życie?

Zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie dotyczące informatorów

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Chodzi o informatory zawierające przykładowe zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025 r.

REKLAMA

Emerytury stażowe w lipcu? OPZZ informuje co się dzieje z projektem

Na piątek, 26 lipca 2024 r. na godzinę 12:15 zaplanowane jest posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która zajmie się kwestią emerytur stażowych. Jest to odpowiedź na wniosek OPZZ przypominający o projekcie ustawy OPZZ i Lewicy dotyczący emerytur stażowych.

2520 zł dodatku dopełniającego do renty socjalnej, ale nie dla wszystkich

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Zakłada on wypłatę dodatku dopełniającego osobom uprawnionym do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji. Od kiedy będzie przysługiwał nowy dodatek?

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności. Co zadecydował Senat?

Senat obradował nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy mają przedłużyć maksymalnie o 6 miesięcy ważność orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności, które wygasają 30 września 2024 r.

Renta wdowia: Będą dalsze prace – projekt został skierowany do komisji sejmowej

W czwartek, 25 lipca 2024 r., podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby zadeklarowały chęć dalszej pracy nad projektem w sprawie renty wdowiej. Regulacja została skierowana do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej posiedzenie zaplanowano na piątek, 26 lipca.

REKLAMA

Lista organizacji mających prawo do otrzymania 1,5% podatku rolnego. Wnioski w wpis do końca roku

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 31 grudnia 2024 r. można składać wnioski o wpis na listę podmiotów uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku rolnego za bieżący rok.

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek do 15 września

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek trzeba złożyć do 15 września. W czasie obozu mają się odbywać co najmniej 2 godziny zajęć sportowych dziennie, wewnętrzne zawody, turnieje i wycieczki.

REKLAMA