| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Karty ubezpieczeniowe > Sport ekstremalny: skoki spadochronowe

Sport ekstremalny: skoki spadochronowe

Skoki spadochronowe – to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych. Solo lub w tandemie. Niektórzy marzą, aby skoczyć choć raz i zrobić coś szalonego. Do dzieła! Ale najpierw ubezpiecz się.

Skok w tandemie to skok spadochronowy z doświadczonym instruktorem, na jednym spadochronie , dający takie same doznania, jakie ma doświadczony skoczek spadochronowy. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie trzeba posiadać żadnych badań lekarskich ani przechodzić specjalnych kursów . Jednym słowem jest to sport ekstremalny na wyciągnięcie ręki.

Czy to sport dla każdego?

Skoków spadochronowych nie mogą uprawiać osoby chore na epilepsję, cierpiące na poważne choroby serca i układu krążenia, dodatkowo waga takiej osoby nie może przekraczać 110 kg a wzrost musi wynosić więcej niż 125 cm.

Jak przebiega przygotowanie do skoku i sam skok?

Przygotowanie do takiego skoku jest bardzo proste. Nie potrzeba posiadać zaświadczeń lekarskich ani ukończonych specjalistycznych kursów. Szkolenie pasażera trwa kilkanaście minut.

Instruktor poinformuje was o przebiegu skoku : jak wygląda skok i co się będzie działo, następnie  założy i dopasuje uprząż tak, aby lot był jak najbardziej komfortowy. Po wykonaniu tych czynności zostaniecie poproszeni o wykonanie na ziemi kilku prostych ćwiczeń sylwetki symulujących postawę,  w jaką ciało ułoży się podczas lotu. Następnie skoczkowie wraz z instruktorami wsiądą do samolotu, który wzbije się na wysokość ok. 4.000 m.

Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

Na wysokości  3.500 m instruktor przypnie swoją uprząż do pasażera a ok. 500 m wyżej nastąpi skok. Po wyskoku i ok. 5 sekundach instruktor otworzy tzw. hamulec (mały spadochron stabilizujący), dzięki któremu prędkość spadania tandemu jest zmniejszana z ok. 300 km /h do ok. 200 km /h. Czas wolnego spadania wynosi ok. 60 s.

Na wysokości 1.800 – 1.600 m nad ziemią instruktor otwiera spadochron główny. Po jego otwarciu lot potrwa jeszcze ok. 10 min, w ciągu których pasażer będzie mógł podziwiać piękne widoki i spróbować sterowania spadochronem. Na wysokości ok. 500 m instruktor rozpoczyna manewr lądowania, tak aby wylądować bezpiecznie i w oznaczonym miejscu ( jak najbliżej miejsca startu ).

Niewątpliwie taki skok jest niesamowitym wydarzeniem dla każdego, kto wykonuje go po raz pierwszy. Wszyscy pragnący utrwalić taki skok, mają możliwość wykupienia usługi filmowania przebiegu całego wydarzenia od momentu  szkolenia do chwili wylądowania po wykonanym skoku.

Bez ubezpieczenia ani rusz!

Ekstremalne przeżycia wymagają kompleksowych rozwiązań ubezpieczeniowych! Ubezpieczenie turystyczne Twoja Karta Podróże Sport jest takim rozwiązaniem. Jest przeznaczone dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, które aktywnie spędzają czas, uprawiając sporty ekstremalne i  wysokiego ryzyka. Ubezpieczenie jest ważne przez 365 dni. Gwarantuje ochronę ubezpieczonego podczas uprawiania sportów amatorskich, ekstremalnych oraz  wysokiego ryzyka . Zapewnia pokrycie wszystkich kosztów leczenia za granicą oraz wszelkie porady dzięki łatwemu kontaktowi  z Centrum Pomocy APRIL Polska.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Jaworski

Specjalista do spraw IT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »