REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie ochrony prawnej

Krzysztof Konopka
KM-LEX
W związku ze zwiększającą się świadomością prawną, zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie systematycznie wzrastać.
W związku ze zwiększającą się świadomością prawną, zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie systematycznie wzrastać.

REKLAMA

REKLAMA

Brak akcji promocyjnej i uświadamiania klientowi istnienia tego typu ubezpieczenia powoduje, że tego typu produkt jest praktycznie niedostrzegany przez potencjalnych klientów, a stanowi on dopełnienie wszelkich ubezpieczeń typu „od odpowiedzialność cywilnej”. Tam gdzie kończą się obowiązki ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej, zaczynają się bowiem obowiązki ubezpieczyciela ochrony prawnej.

Zapisy Konstytucji RP stanowią, że każdy obywatel ma prawo do sprawiedliwego rozpatrzenia swojej sprawy przez niezawisły sąd. Jednak Temida nie działa prawie nigdy bez opłat sądowych i pozasądowych. Istotną barierą utrudniającą założenie sprawy sądowej są koszty jakie osoba wnosząca zmuszona jest ponieść na wstępie i w trakcie prowadzenia przewodu sądowego. Pomocne w realizacji swoich praw staje się wtedy ubezpieczenie ochrony prawnej.

REKLAMA

Działanie tego typu produktu ujawnia się w momencie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które powodują poniesienie jakiejkolwiek szkody przez osobę ubezpieczoną w związku z czym powstaje konieczność dochodzenia swoich praw od strony przeciwnej.

Zobacz: Darmowe porady prawne

W takim przypadku ubezpieczony potrzebuje pomocy prawnej, a więc najczęściej prawnika, który uświadomi mu zakres możliwego roszczenia, a czasami bezzasadność żądań, a także pomoże mu w dochodzeniu odszkodowania na drodze pozasądowej, bądź w razie konieczności poprowadzi sprawę na drodze sądowej.

Jakie korzyści niesie ze sobą ten produkt?

Ubezpieczyciel ochrony prawnej ponosi koszty adwokata oraz koszty sądowe (wpis, biegli, ekspertyzy i opinie), tak aby ubezpieczony mógł domagać się naprawienia szkody przez przeciwnika, bez narażania się na ryzyko ponoszenia związanych z tym kosztów. Ma to zastosowanie przy dochodzeniu odszkodowania na podstawie ustawowych postanowień dotyczących odpowiedzialności cywilnej i pomaga w uzyskaniu należnego odszkodowania od sprawcy szkody, z jego ubezpieczenia OC.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również serwis: Odszkodowania

Ochrona ubezpieczeniowa

Rolnik i jego rodzina objęci są ochroną ubezpieczeniową w życiu prywatnym, zawodowym (jako rolnicy albo pracownicy), w ruchu drogowym oraz w sprawach związanych nieruchomościami rolnymi, które rolnik użytkuje sam albo też oddaje w dzierżawę. Polisa obejmuje nie tylko ochronę cywilną ale także i karną. Rozwój tego segmentu ubezpieczeń dopiero się zaczyna. W związku ze zwiększającą się cały czas świadomością prawną społeczeństwa, zapotrzebowanie na tego typu usługi z całą pewnością będzie systematycznie wzrastać.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Płaca minimalna wzrośnie najwyżej o 5 proc. Premier Tusk: w żadnym wypadku nie będzie to wyższy skok

Płaca minimalna wzrośnie najwyżej o 5 proc. - Płaca minimalna będzie podniesiona o tyle, co wymaga ustawa w związku z inflacją, czyli blisko 5 proc., w żadnym wypadku nie będzie to wyższy skok - powiedział premier Donald Tusk. Podkreślił, że w tej chwili państwo musi zadbać o bezpieczeństwo szczególnie małych i średnich firm.

Wybory do europarlamentu 2024. Kalendarium wyborcze

4 czerwca upływa ważny termin dla wyborców przebywających za granicą, a 6 czerwca 2024 r. dla tych, którzy chcą zagłosować poza miejscem zamieszkania. O jakich jeszcze terminach warto pamiętać?

Rozporządzenie eIDAS2 obowiązuje od 20 maja 2024 r. Co zmieni? Kiedy praktyczne wdrożenie tych przepisów?

W dniu 20 maja 2024 r. w życie weszło tzw. rozporządzenie eIDAS2 ustanawiające Europejskie Ramy Tożsamości Cyfrowej. Nowelizacja przyjęta przez Parlament Europejski, a następnie Radę Unii Europejskiej rozszerza i dostosowuje do aktualnych realiów zakres pierwotnego aktu obowiązującego od blisko 10 lat. W jaki sposób wdrożone zmiany wpłyną na cyfrową dojrzałość Polski i kiedy należy spodziewać się ich pierwszych efektów?

Pigułka "dzień po" - wykaz aptek [mapa interaktywna]

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie antykoncepcji awaryjnej - pigułka "dzień po". Wykaz jest aktualizowany we wszystkie dni robocze.

REKLAMA

Jak wnioskować o emeryturę

Jak złożyć wniosek o emeryturę? Jakie dokumenty wypełnić? Ile się czeka na decyzję? Podpowiadamy. 

MRiRW: Zmiany w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja 2024 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że 25 maja 2024 r. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie to zostało opublikowane 24 maja 2024 r. w Dzienniku Urzędowym UE.

Czy religia i etyka wliczane są do średniej? Zakończenie roku szkolnego 2024/25

Jak to jest z religią na świadectwie? Czy wliczana jest do średniej z ocen? Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 kolejne miesiące, na 1 pracownika. Warszawski ratusz ogłasza pomoc dla kupców z Marywilskiej 44

2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 kolejne miesiące, na 1 pracownika. Warszawski ratusz rozpoczyna realizację projektu pilotażowego "Odbuduj swoją przyszłość". Adresatami programu są pracodawcy oraz pracownicy, którzy utracili swoje miejsca pracy w wyniku pożaru centrum przy ul. Marywilskiej 44.

REKLAMA

Tragedia w Raciborzu. Pobita i zgwałcona 46-latka nie żyje. 26-latce i 37-latkowi grozi dożywocie

We wtorek wieczorem, dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety na ulicy Nowomiejskiej w Raciborzu, przy rzece Odrze. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że to ciało 46-latki, która przebywała w Raciborzu od kilku miesięcy.

Świadectwo z czerwonym paskiem 2024 r. Jaka średnia? Czy można mieć na świadectwie 3?

Jaką średnią ocen trzeba mieć, aby uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem? Czy religia wlicza się do średniej? Jaką trzeba mieć ocenę z zachowania? 

REKLAMA