REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą w karcie kredytowej

Krzysztof Konopka
KM-LEX
Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.
Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.

REKLAMA

REKLAMA

Dynamiczny rozwój usług bankowych, a w szczególności wzrastająca konkurencja, powodują że do standardowych usług dostajemy różnego rodzaju bonusy. Jednym z działań mających nas skłonić do korzystania z usług danego banku, są dodawane bezpłatnie lub w bardzo atrakcyjnych warunkach różnego rodzaju ubezpieczenia.

Ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą to popularny dodatek do kart kredytowych, szczególnie do tych o podwyższonym standardzie - złotych lub platynowych.

REKLAMA

W zasadzie byłoby to wręcz rewelacyjne rozwiązanie dla osób podróżujących gdyby nie ograniczenia w zakresie „uruchomienia” ochrony, które mogą być szczególnie uciążliwe lub wręcz niemożliwe do spełnienia.

Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.

W przypadku zwykłych kart można pokusić się o stwierdzenie iż zakres ich działania jest jedynie iluzoryczny a pozostawiając nas w błogiej nieświadomości co do zakresu i warunków ubezpieczenia i w związku z tym mogą doprowadzić nas do przykrego rozczarowania i to w momencie najmniej do tego odpowiednim.

Zobacz również serwis: Ubezpieczenia turystyczne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pierwszym ograniczeniem jest wysokość sumy ubezpieczenia

Na niektórych kartach suma ubezpieczenia wynosi nawet mniej niż 10 000 złotych. W większości krajów zachodnich suma ta wystarczy na niewielkie zabiegi ale nie pozwoli nam się czuć w pełni bezpiecznie. W przypadku kart z „wyższej półki” sumy ubezpieczenia mogą być o wiele wyższe i sięgać nawet kilku milionów euro jednak jest to związane z opłatami rocznymi w wysokości kilkuset złotych.

Zobacz również serwis: Odszkodowania

Uaktywnienie działania polisy ubezpieczeniowej

REKLAMA

W wielu bankach rozpoczęcie działania polisy ubezpieczeniowej obwarowane jest wykonaniem przez właściciela karty określonego w umowie działania. Przykładem takiego działania może być konieczność wykupienia kartą biletu na podróż, opłacenie hotelu, zakup paliwa za granicą lub nawet ciastka.

Problem powstaje z reguły jeżeli chcemy się wybrać na wycieczkę z biurem podróży. Wykupujemy wtedy kompleksową usługę i nie jest możliwe spełnienie warunku zakupu biletu lotniczego czy opłacenia hotelu naszą kartą.

W przypadku, by do aktywacji polisy ubezpieczeniowej niezbędny był zakup biletu autobusowego na wyjazd, a my udawaliśmy się w podróż własnym pojazdem, warunek niezbędny nie został spełniony czyli polisa nie działa.

Tak więc jeżeli planujemy wyjazd za granicę posiadając ubezpieczenie w karcie kredytowej, najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemności jest sprawdzenie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i zasad aktywacji tego typu usługi. Pozwoli nam to na uniknięcia rozczarowania w przypadku dochodzenia odszkodowania. Jeszcze lepiej warunki ochrony i aktywacji jej sprawdzić przed podjęciem decyzji o dołączeniu takiej usługi do naszej karty co pozwoli nam zaoszczędzić na opłatach za tę być może niepotrzebną nam usługę.

Zobacz: Forum prawne

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co daje zastrzeżenie numeru PESEL

Od 1 czerwca 2024 r. wszystkie instytucje finansowe będą musiały sprawdzić Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL, zanim udzielą komuś pożyczki czy podpiszą umowę. Zastrzeżenie numeru PESEL to najprostszy sposób na zabezpieczenie się przed oszustami.

1250 zł dofinansowania na osobę do wycieczki szkolnej! Może trwać od 2 do 5 dni. Rusza nowy program MEN. Decyduje kolejność zgłoszeń

Nawet 1250 zł dofinansowania na osobę do wycieczki szkolnej. Organizowanie wycieczek szkolnych jest obecnie trudniejsze niż przed laty. Odpowiedzią na powstałe na tym tle problemy ma być nowy program MEN – Podróż z klasą.

PESEL z ważnymi zmianami od 1 czerwca 2024 r.

Od 1 czerwca 2024 r. instytucje finansowe - zanim udzielą komuś pożyczki - będą musiały sprawdzić Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL. Co to oznacza dla konsumentów i dla firm? Jak zastrzec PESEL?

Promocja bezrobotnych do 30 roku życia

Osoby bezrobotne, które nie ukończyły 30. roku życia, mogą liczyć na dodatkowe wsparcie z powiatowego urzędu pracy. Osoby te mogą uzyskać środki na aktywizację w postaci bonów: szkoleniowego, stażowego, na zatrudnienie i na zasiedlenie.

REKLAMA

Renta socjalna 2024 r. [ile wynosi, wniosek, od kiedy, dla kogo]

Ładowanie treści...

Zasiłki dla rodzin w 2024 r. Ile, dla kogo, wniosek

W 2024 r. rodzice mogą ubiegać się o szereg zasiłków i świadczeń. Jakie warunki trzeba spełnić, by je otrzymać? Gdzie składa się wniosek? Prezentujemy najważniejsze formy wsparcia.

Kiedy będzie wypłacana renta wdowia? Takie mają być zasady

Renta wdowia - na jakich zasadach na przysługiwać to świadczenie? Zaproponowano, aby owdowiała osoba mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oszacowało, że roczne koszty wypłaty renty wdowiej to 8-10 mld zł.

Emerytura stażowa 2024 r. [dla kogo, od kiedy, w jakiej wysokości]

Emerytura stażowa będzie przysługiwać ubezpieczonym przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego. Poselski projekt ustawy wprowadzającej emeryturę stażową znajduje się obecnie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

REKLAMA

Rodzic na wycieczce szkolnej musi mieć zaświadczenie z KRK o niekaralności?

Do naszej redakcji napisała zaniepokojona czytelniczka, że otrzymała wiadomość od dyrektorki szkoły, do której uczęszcza jej córka, że w sytuacji, gdy rodzic będzie chciał jechać na wycieczkę z dziećmi albo uczestniczyć w wyjściu do kina czy teatru, będzie musiał przedstawić zaświadczenie o niekaralności. "W poniedziałek mamy wyjście z okazji dnia dziecka, żaden rodzic nie ma takiego zaświadczenia, czy teraz wyjście się nie odbędzie?" - dopytuje czytelniczka. 

Będą podwyżki wynagrodzeń. Plany na resztę 2024 roku

Dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego pokazują, że od stycznia do kwietnia 2024 r., 57% firm zdecydowało się na podniesienie wynagrodzeń. Z tych firm, 45% planuje dalsze podwyżki w tym roku. Dodatkowo, 24% firm, które jeszcze nie podniosły płac, zamierza to zrobić. Oznacza to, że łącznie 67% badanych firm podniesie pensje w tym roku.

REKLAMA