| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia turystyczne > Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą w karcie kredytowej

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą w karcie kredytowej

Dynamiczny rozwój usług bankowych, a w szczególności wzrastająca konkurencja, powodują że do standardowych usług dostajemy różnego rodzaju bonusy. Jednym z działań mających nas skłonić do korzystania z usług danego banku, są dodawane bezpłatnie lub w bardzo atrakcyjnych warunkach różnego rodzaju ubezpieczenia.

Ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą to popularny dodatek do kart kredytowych, szczególnie do tych o podwyższonym standardzie - złotych lub platynowych.

W zasadzie byłoby to wręcz rewelacyjne rozwiązanie dla osób podróżujących gdyby nie ograniczenia w zakresie „uruchomienia” ochrony, które mogą być szczególnie uciążliwe lub wręcz niemożliwe do spełnienia.

Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.

W przypadku zwykłych kart można pokusić się o stwierdzenie iż zakres ich działania jest jedynie iluzoryczny a pozostawiając nas w błogiej nieświadomości co do zakresu i warunków ubezpieczenia i w związku z tym mogą doprowadzić nas do przykrego rozczarowania i to w momencie najmniej do tego odpowiednim.

Zobacz również serwis: Ubezpieczenia turystyczne

Pierwszym ograniczeniem jest wysokość sumy ubezpieczenia

Na niektórych kartach suma ubezpieczenia wynosi nawet mniej niż 10 000 złotych. W większości krajów zachodnich suma ta wystarczy na niewielkie zabiegi ale nie pozwoli nam się czuć w pełni bezpiecznie. W przypadku kart z „wyższej półki” sumy ubezpieczenia mogą być o wiele wyższe i sięgać nawet kilku milionów euro jednak jest to związane z opłatami rocznymi w wysokości kilkuset złotych.

Zobacz również serwis: Odszkodowania

Uaktywnienie działania polisy ubezpieczeniowej

W wielu bankach rozpoczęcie działania polisy ubezpieczeniowej obwarowane jest wykonaniem przez właściciela karty określonego w umowie działania. Przykładem takiego działania może być konieczność wykupienia kartą biletu na podróż, opłacenie hotelu, zakup paliwa za granicą lub nawet ciastka.

Problem powstaje z reguły jeżeli chcemy się wybrać na wycieczkę z biurem podróży. Wykupujemy wtedy kompleksową usługę i nie jest możliwe spełnienie warunku zakupu biletu lotniczego czy opłacenia hotelu naszą kartą.

W przypadku, by do aktywacji polisy ubezpieczeniowej niezbędny był zakup biletu autobusowego na wyjazd, a my udawaliśmy się w podróż własnym pojazdem, warunek niezbędny nie został spełniony czyli polisa nie działa.

Tak więc jeżeli planujemy wyjazd za granicę posiadając ubezpieczenie w karcie kredytowej, najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemności jest sprawdzenie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i zasad aktywacji tego typu usługi. Pozwoli nam to na uniknięcia rozczarowania w przypadku dochodzenia odszkodowania. Jeszcze lepiej warunki ochrony i aktywacji jej sprawdzić przed podjęciem decyzji o dołączeniu takiej usługi do naszej karty co pozwoli nam zaoszczędzić na opłatach za tę być może niepotrzebną nam usługę.

Zobacz: Forum prawne

Czytaj także

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.
Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »