reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia turystyczne > Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą w karcie kredytowej

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą w karcie kredytowej

Dynamiczny rozwój usług bankowych, a w szczególności wzrastająca konkurencja, powodują że do standardowych usług dostajemy różnego rodzaju bonusy. Jednym z działań mających nas skłonić do korzystania z usług danego banku, są dodawane bezpłatnie lub w bardzo atrakcyjnych warunkach różnego rodzaju ubezpieczenia.

Ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą to popularny dodatek do kart kredytowych, szczególnie do tych o podwyższonym standardzie - złotych lub platynowych.

W zasadzie byłoby to wręcz rewelacyjne rozwiązanie dla osób podróżujących gdyby nie ograniczenia w zakresie „uruchomienia” ochrony, które mogą być szczególnie uciążliwe lub wręcz niemożliwe do spełnienia.

Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.

W przypadku zwykłych kart można pokusić się o stwierdzenie iż zakres ich działania jest jedynie iluzoryczny a pozostawiając nas w błogiej nieświadomości co do zakresu i warunków ubezpieczenia i w związku z tym mogą doprowadzić nas do przykrego rozczarowania i to w momencie najmniej do tego odpowiednim.

Zobacz również serwis: Ubezpieczenia turystyczne

Pierwszym ograniczeniem jest wysokość sumy ubezpieczenia

Na niektórych kartach suma ubezpieczenia wynosi nawet mniej niż 10 000 złotych. W większości krajów zachodnich suma ta wystarczy na niewielkie zabiegi ale nie pozwoli nam się czuć w pełni bezpiecznie. W przypadku kart z „wyższej półki” sumy ubezpieczenia mogą być o wiele wyższe i sięgać nawet kilku milionów euro jednak jest to związane z opłatami rocznymi w wysokości kilkuset złotych.

Zobacz również serwis: Odszkodowania

Uaktywnienie działania polisy ubezpieczeniowej

W wielu bankach rozpoczęcie działania polisy ubezpieczeniowej obwarowane jest wykonaniem przez właściciela karty określonego w umowie działania. Przykładem takiego działania może być konieczność wykupienia kartą biletu na podróż, opłacenie hotelu, zakup paliwa za granicą lub nawet ciastka.

Problem powstaje z reguły jeżeli chcemy się wybrać na wycieczkę z biurem podróży. Wykupujemy wtedy kompleksową usługę i nie jest możliwe spełnienie warunku zakupu biletu lotniczego czy opłacenia hotelu naszą kartą.

W przypadku, by do aktywacji polisy ubezpieczeniowej niezbędny był zakup biletu autobusowego na wyjazd, a my udawaliśmy się w podróż własnym pojazdem, warunek niezbędny nie został spełniony czyli polisa nie działa.

Tak więc jeżeli planujemy wyjazd za granicę posiadając ubezpieczenie w karcie kredytowej, najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemności jest sprawdzenie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i zasad aktywacji tego typu usługi. Pozwoli nam to na uniknięcia rozczarowania w przypadku dochodzenia odszkodowania. Jeszcze lepiej warunki ochrony i aktywacji jej sprawdzić przed podjęciem decyzji o dołączeniu takiej usługi do naszej karty co pozwoli nam zaoszczędzić na opłatach za tę być może niepotrzebną nam usługę.

Zobacz: Forum prawne

reklama

Czytaj także

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.
Generalną zasadą jest, że im wyższy standard karty tym większa ochrona i łatwiejsze warunki uaktywniające tą ochronę.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Intelligence Dwumiesięcznik

Business Intelligence to nowy punkt widzenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama