REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa spółki jawnej - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

Spółka jawna jest osobową spółką prawa handlowego. Jest ona zawiązywana na podstawie umowy, zawieranej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. BEZPŁATNY WZÓR UMOWY

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa spółki jawnej

REKLAMA


UMOWA SPÓŁKI JAWNEJ

zawarta w dniu …………………………... w …………………. pomiędzy:


………………………………………………….. córką/synem ……………………………., zamieszkałą w …………………………… przy ulicy ..............................., legitymującą się dowodem osobistym  ser. ....  nr …………………….., nr PESEL ……………………………..


a

Dalszy ciąg materiału pod wideo


…………………………………………………… córką/synem …………………………, zamieszkałym w ………………………… przy ulicy ............................, legitymującym się dowodem osobistym ser. .... nr .............................,

nr PESEL ……………………………..


o następującej treści:


§ 1.

1.      Strony jednomyślnie oświadczają, że niniejszym powołują spółkę jawną.

§ 2.

1.      Spółka będzie działać pod firmą: ………………………………………… Spółka Jawna, Spółka może używać skrótu: ………………………………… Sp.j. oraz wyróżniającego ją znaku graficznego oznaczającego firmę przedsiębiorstwa.

2.      Siedzibą Spółki jest ………………..

3.      Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa będą następujące czynności:

a.       ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

b.       ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

c.       ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

d.      ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

e.       ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

f.       ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

g.      ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

h.      ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

i.        ………………………………………………………………………………. (PKD …………………..),

4.      Czas trwania Spółki nie jest ograniczony. Jednakże każdemu wspólnikowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy Spółki na sześć miesięcy przed końcem roku obrotowego.

5.      Spółka może zakładać oddziały i filie o czym muszą zadecydować wspólnicy uchwałą podjętą jednogłośnie.

6.      Obszarem działania Spółki jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej i zagranica.


§ 3.

1.      Łączny wkład wspólników do Spółki wynosi 13.000,- (trzynaście tysięcy) złotych, przy czym:

a.       …………………………………………… wnosi w gotówce do kasy Spółki 5.000,- (pięć tysięcy) złotych,

b.      …………………………………………… wnosi w gotówce do kasy Spółki 8.000,- (osiem tysięcy) złotych.

2.        Udziały Wspólników w majątku Spółki jak również w jej zyskach i stratach są proporcjonalne do wniesionych wkładów.

§ 4.

1.      Każdy wspólnik ma prawo reprezentowania  Spółki. Do składania oświadczeń woli i składania podpisów w imieniu Spółki umocowany jest każdy wspólnik samodzielnie.

2.      Ustanowienie prokury wymaga zgody wszystkich wspólników, ale odwołać prokurę może każdy ze wspólników jednoosobowo.

3.      Do przyjmowania oświadczeń woli, kwitowania odbioru gotówki lub towarów, jak również dokonywania wszelkich innych czynności zwykłego zarządu majątkiem Spółki umocowany jest każdy ze wspólników jednoosobowo.

4.      Zatrudnianie pracowników należy do wszystkich wspólników łącznie. To samo dotyczy ustanawiania dla nich warunków pracy i płacy. Wypowiedzenie warunków pracy i płacy przysługuje każdemu ze wspólników jednoosobowo.

§ 5.

Wszelkie pożyczki lub kredyty udzielone na rzecz Spółki przez wspólników będą oprocentowane, w takim samym procencie jak kwoty pochodzące od osób trzecich. Jednakże udziały wspólników zawsze pozostają nieoprocentowane.

§ 6.

1.      Wspólnicy zobowiązani są pracować przy dołożeniu należytej staranności na rzecz Spółki. Za te prace nie przysługuje wspólnikom wynagrodzenie.

2.      Rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym.

§ 7.

REKLAMA

1.      Wspólnik posiada bezwzględny zakaz prowadzenia działalności konkurencyjnej, a zatem nie może on bez pisemnego zezwolenia drugiego wspólnika zajmować się interesami konkurencyjnymi ani też uczestniczyć w spółce konkurencyjnej jako wspólnik jawny lub członek władz, nie może także prowadzić działalności konkurencyjnej na własny rachunek jako podmiot gospodarczy.

2.      Strony jednomyślnie potwierdzają, że prowadzenie działalności konkurencyjnej będzie miało miejsce także wtedy, kiedy wspólnik będzie prowadził przedsiębiorstwo na rachunek innej osoby albo będzie stale udzielał rad osobie, do której należy konkurencyjne przedsiębiorstwo albo gdy podejmuje tylko pewne czynności dla siebie lub innego przedsiębiorstwa albo gdy wchodzi z nim w umowy, które oddziaływać mogą niekorzystnie na interesy Spółki.

3.      W razie naruszenia zakazu konkurencji wspólnik odpowiada za szkodę i winien wydać Spółce korzyści jakie osiągnął, ponadto drugi wspólnik może wypowiedzieć niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ naruszenie takie stanowi ważny powód uzasadniający wypowiedzenie umowy.

§ 8.

W miejsce zmarłego wspólnika wstępują jego spadkobiercy. Jednakże każdy spadkobierca będzie uprawniony ustąpić ze Spółki za uprzednim powiadomieniem pozostałego wspólnika. Spadkobierca dokonuje tego zawiadomienia pod rygorem bezskuteczności niezwłocznie po powzięciu wiadomości o otwarciu spadku, przy czym decyduje chwila wysłania zawiadomienia.

§9.

W sprawach nieuregulowanych odrębnie niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Spółek Handlowych (ustawa z dnia 15. września 2000r, Dz. Ustaw Nr 94, poz. 1037) dotyczące spółek jawnych.

§10.

Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§11.

Wszelkie koszty związane ze sporządzeniem niniejszej umowy oraz związanymi z tą czynnością  opłatami  ponosi Spółka.




......................................                                                                    .......................................                                     

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa spółki jawnej                                        

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami. Nie wszystkie można łączyć [Przykłady 2025]

Czy można pobierać jednocześnie różne zasiłki i dodatki? To ważne zagadnienie dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Postaramy się pokazać je na kilku ważnych przykładach. W rzeczywistości takich sytuacji jest znacznie więcej.

ZUS: Nadużywanie alkoholu może być przyczyną niezdolności do pracy. Zwolnienie lekarskie z kodem C to brak zasiłku chorobowego przez pierwsze 5 dni

W 2024 r. do Rejestru zaświadczeń lekarskich wpłynęło 27,4 mln zaświadczeń chorobowych wystawionych dla ubezpieczonych w ZUS, KRUS i innych organach emerytalno-rentowych. Ze zwolnień tych przynajmniej raz skorzystało 7,7 mln ubezpieczonych w tych instytucjach. Źródłem części z nich było nadużywanie alkoholu - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Debata Trzaskowski – Nawrocki już w piątek o 20:00. Sześć tematów, jeden pojedynek, jedna decyzja

W piątek, 24 maja, punktualnie o godzinie 20:00, oczy całej Polski skierują się na debatę prezydencką pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. To jedyne potwierdzone bezpośrednie starcie przed II turą wyborów zaplanowaną na 1 czerwca.

Dodatek za pracę w nocy od 1 czerwca 2025 r.

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w czerwcu? jak się go oblicza? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

REKLAMA

Czy zachowek po rodzicach przepada?

Kto ma prawo do zachowku po rodzicach i od czego zależy jego wysokość? Czy roszczenie o zachowek się przedawnia? Oto najważniejsze przepisy i terminy!

Rozprawa przed TSUE ws. WIBOR-u. Nie będzie przełomu?

W dniu 11 czerwca 2025 r. w Luksemburgu odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-471/24. Jest to wynik pytań prejudycjalnych skierowanych przez Sąd Okręgowy w Częstochowie, dotyczących interpretacji przepisów prawa unijnego w kontekście kredytów opartych na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Pierwsza sprawa w TSUE dotycząca WIBOR-u budzi zrozumiałe zainteresowanie kredytobiorców, prawników i sektora bankowego. Warto jednak rozróżnić realny zakres tej sprawy od medialnych uproszczeń. Nadchodząca rozprawa nie przyniesie jeszcze żadnego rozstrzygnięcia.

Kiedy ostatnia debata prezydencka 2025? Jacek Prusinowski poprowadzi spotkanie

Zapowiadana jest ostatnia wielka debata prezydencka przed drugą turą wyborów w 2025 roku. Kiedy odbędzie się debata Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego? Gdzie będzie można obejrzeć debatę? Spotkanie poprowadzi Jacek Prusinowski, dziennikarz SE i Radia Plus.

Biejat i Hołownia popierają Trzaskowskiego [Druga tura]

Magdalena Biejat i Szymon Hołownia popierają Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich 2025 r. Na ile procent może liczyć kandydat na Prezydenta RP?

REKLAMA

[Boże Ciało] Długi czerwcowy weekend 2025. Gdzie dojedziesz tanio pociągiem prosto z Polski? W czerwcu rusza nowy zagraniczny kierunek

Planując zagraniczny wyjazd na czerwcowy długi weekend, warto rozważyć podróż koleją. Z Polski kursują bezpośrednie pociągi m.in. do Czech, Austrii, Niemiec, Słowacji, Węgier oraz na Litwę. Nowością w letnim rozkładzie będzie również bezpośrednie połączenie do Chorwacji, dostępne już od czerwca.

Kogo poprze Mentzen? Spotkania z Nawrockim i Trzaskowskim na YT [Druga tura]

Od tego, kogo poprze Mentzen może zależeć wynik drugiej tury wyborów prezydenckich 2025 r. Dlatego wszyscy tak czekają na informację od Sławomira Mentzena: Trzaskowski czy Nawrocki? Decyzja zapadnie po spotkaniach na żywo z kandydatami, które odbędą się na kanale Sławomira Mentzena na YT.

REKLAMA