REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zdrowie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

To jest najlepszy czas dla borówki amerykańskiej z polskich sadów, wsparcie dla zdrowia i urozmaicenie menu

Borówka amerykańska, ale polska. Dokładnie tak, nazwy owoców nie zmienimy, ale już miejsce uprawy i sezon, jak najbardziej. Gdy kończą się truskawki, uznawane przez wielu dietetyków za polski owoc niemal idealny, nadchodzi czas borówki amerykańskiej z polskich plantacji.

Stres w pracy. Kogo dopada najczęściej i jak się przed nim bronić, w jakich branżach i zawodach napięcie w firmie jest największe

Stres w pracy dotyka wszystkich – jednak nie wszystkich dopada po równo. Szeregowi pracownicy są bardziej narażeni na to, że napięcie nerwowe doprowadzi ich do wypalenia niż menedżerowie wysokiego szczebla.

Te dane mogą szokować: przez hałas umiera niewiele mniej osób niż wskutek smogu

W wielu miastach w Europie ponad połowa mieszkańców narażona jest na hałas przekraczający wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ta zaleca, aby hałas w ciągu dnia nie przewyższał 55 dB. Tymczasem, nawet głośne rozmowy w restauracji generują ok. 70 dB. Z badań Europejskiej Agencji Środowiska wynika, że zanieczyszczenie hałasem odpowiada rocznie za 16,6 tys. przedwczesnych zgonów w krajach UE. Hałas to ryzyko chorób: zawału, udaru czy nadciśnienia tętniczego.

Zakazane fast-foody, na początek w reklamie, ale walka z otyłością rusza na całego

Na początek w Wielkiej Brytanii, ale warto śledzić doświadczenia Brytyjczyków, bo otyłość staje się problemem w skali chorobowej także w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA