| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Zmiany w programie Rodzina Na Swoim

Aktualizacja: 20.04.2011

Już niebawem zmienią się zasady rządowego programu „Rodzina Na Swoim”. Jeszcze w 2011 roku wejdą w życie nowe regulacje, wskutek czego mniej mieszkań zostanie objętych dopłatą ze strony Skarbu Państwa. Zmienią się również wymogi dotyczące osób ubiegających się o dofinansowanie. »

Reforma szkolnictwa wyższego

Aktualizacja: 06.04.2011

Prezydent RP, w dniu 5 kwietnia 2011 r. podpisał ustawę o szkolnictwie wyższym i ustawę o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki. Nowe przepisy będą obowiązywać już od października 2011 r. »

Większa ochrona konsularna dla obywateli UE

Aktualizacja: 24.03.2011

Unia Europejska zwiększy prawa obywateli w zakresie ochrony konsularnej oraz pomocy na terytorium państw trzecich. »

Zmiany zasad w naborze do policji

Aktualizacja: 28.03.2011

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji, które weszło w życie 11 marca 2011 r., reguluje kwestie zasad przyjęć do służby w policji. Po zmianach, kandydat do policji do kolejnej kwalifikacji może przystąpić po 6 miesiącach od dnia przerwania postępowania kwalifikacyjnego. »

Łatwiejsza powtórna rejestracja pojazdów

Aktualizacja: 21.03.2011

W dniu 21 marca 2011 roku wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. W praktyce oznacza to, że powtórna rejestracja samochodu będzie dużo mniej problematyczna- rozporządzenie wprowadza dużo ułatwień. »

Nowe przepisy antydyskryminacyjne

Aktualizacja: 21.03.2011

Komisja Europejska zamknęła trzy osobne postępowania przeciwko Polsce w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, dotyczące różnych aspektów prawodawstwa UE w dziedzinie równości. »

Rodzice dziecka urodzonego w UE mają prawo do pobytu i pracy

Aktualizacja: 14.03.2011

ETS rozpoznał sprawę z zapytania belgijskiego sądu, który wystosował pytanie czy rodzice małoletnich obywateli Unii, nie będący jej obywatelami, mogą w oparciu o prawo UE przebywać i pracować w Belgii. »

Składka ubezpieczenia niezależna od płci

Aktualizacja: 07.03.2011

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wypowiedział się w sprawie uwzględniania kryterium płci przy obliczaniu składek i świadczeń ubezpieczeniowych na podstawie umów ubezpieczenia. Dyrektywa unijna zakazuje wszelkiej dyskryminacji ze względu na płeć. »

Ustawa ogranicza dyskryminację pracujących na podstawie umowy cywilnoprawnej

Aktualizacja: 23.02.2011

Ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania pozwala samozatrudnionym, zleceniobiorcom i pracującym na podstawie umowy o dzieło żądać od pracodawcy odszkodowania za nierówne traktowanie. »

Duże zmiany w konstrukcji hipoteki

Aktualizacja: 28.02.2011

W dniu 20 lutego 2011 roku w życie weszła ustawa o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Ustawa ta wprowadza spore zmiany w konstrukcji hipoteki. Założeniem ustawodawcy było uelastycznienie zabezpieczenia hipotecznego. »

UOKiK wygrywa z Lasami Państwowymi

Aktualizacja: 31.01.2011

Zasady sprzedaży drewna stosowane przez Lasy Państwowe miały charakter antykonkurencyjny. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK »

ETPC: Nieodpowiednia opieka medyczna w czasie trwania aresztu

Aktualizacja: 01.02.2011

Europejski Trybunał Praw Człowieka zasądził 10 tys euro tytułem zadośćuczynienia E. Kupczakowi, który zaskarżył brak zapewnienia ze strony państwa odpowiedniej opieki medycznej podczas trwania aresztu w postępowaniu przygotowawczym. »

Zasady dotyczące odpowiedzialności Poczty Polskiej są zgodne z Konstytucją

Aktualizacja: 04.02.2011

Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż regulacja prawa pocztowego wprowadzająca ograniczenie odpowiedzialności operatora publicznego za niewykonanie lub nienależyte wykonanie powszechnej usługi pocztowej jest zgodna z Konstytucją. »

Podniesienie stawek podatku VAT

Aktualizacja: 21.01.2011

W dniu 1 stycznia 2011 roku weszły w życie zasadnicze zmiany dotyczące podatku od towarów i usług, które przewidują m.in. podniesienie stawek VAT. »

Czy wolne w Święto Trzech Króli jest zgodne z Konstytucją?

Aktualizacja: 26.01.2011

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania zgodności z konstytucją ustawy wprowadzającej dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK