| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Przemoc i molestowanie > Jakie wsparcie dla młodych rodziców?

Jakie wsparcie dla młodych rodziców?

Program „Dobry rodzic – Dobry Start” ma na celu zapobieganie krzywdzeniu i zaniedbywaniu najmłodszych dzieci w wieku do 3 lat, poprzez kompleksowe wsparcie ich rodziców oraz profesjonalistów. Program jest realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje pod honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Zdrowia.

W ramach tego programu rodzice mogą skorzystać z konsultacji indywidualnych z psychologiem, psychiatrą, prawnikiem, spotkań edukacyjnych, warsztatów umiejętności rodzicielskich, materiałów edukacyjnych, aktywnych poniedziałków, czyli wspólnego czasu zabawy oraz strony i poradni internetowej. Profesjonalistom zapewnia się szkolenia, warsztaty, seminaria, spotkania superwizyjne.

Strona i poradnia internetowa

W ramach programu „Dobry rodzic – dobry start” stworzona została strona internetowa www.dobryrodzic.pl, zawierająca wskazówki dotyczące tego, jak pokonać trudności i w pełni cieszyć się rodzicielstwem. Ponadto, działa również poradnia internetowa: poradnia@dobryrodzic.pl, gdzie na pytania rodziców odpowiedzi udzielają: psychologowie, pedagodzy, położna, dietetyk.

Na stronie internetowej znajdują się również informacje o placówkach z całej Polski, prowadzonych przez różne instytucje, które zapewniają rodzicom małych dzieci bezpłatną pomoc i wparcie w zakresie wychowywania dziecka.

Zobacz również serwis: Władza rodzicielska

Grupa „Nastoletni rodzice”

Ponadto, powstała grupa „Nastoletni rodzice” skierowana do młodych rodziców, którym towarzyszy poczucie zagubienia i przerażenia, gdzie mogą powiedzieć o swoim szczęściu, radości, ale także obawach, troskach i trudnościach z jakimi się borykają. Spotkania prowadzone są przez psychologów. 

Zobacz również: Prawa nieletnich rodziców

Spotkania odbywają się raz w tygodniu w czwartki w godz. 15:00 – 17:00. Pod numerem telefonu (22) 616 16 69 można umówić się na konsultację.

Działa również Stowarzyszenie Centrum Pomocy Psychologicznej PIERWSZY KROK Telefon zaufania dla rodziców 0800 703 072 (we wtorki i czwartki 17.00 - 21.00).

Czytaj także

Ekspert:

Żaneta Urawska

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Gdy pojawia się dziecko, rodzice potrzebują wsparcia. Ważna jest tu pomoc psychologiczna, dietetyczna czy pedagogiczna.
Gdy pojawia się dziecko, rodzice potrzebują wsparcia. Ważna jest tu pomoc psychologiczna, dietetyczna czy pedagogiczna.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »