REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wzór wniosku o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka

Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
rodzice, dziecko, plaża, morze, wakacje
rodzice, dziecko, plaża, morze, wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Poniżej wzór wniosku o rozstrzygnięcie o istotnych sprawa dziecka. Pismo takie składa się do sądu opiekuńczego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu dziecka, Rozstrzygnięcie następuje z reguły po wysłuchaniu dziecka, jeżeli nie stoi temu na przeszkodzie jego rozwój umysłowy, stan zdrowia, czy też stopień dojrzałości.

                                                                                Suwałki, dnia 13 listopada 2011 roku

REKLAMA

Sąd Rejonowy

III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach

Ul. Kościuszki 69

16- 400 Suwałki

Dalszy ciąg materiału pod wideo

                     Wnioskodawca: Janina Kopeć,

                                                          zam. w Suwałkach (00-123), przy ul. Kwiatowej 13/23.

                                      Uczestnik postępowania: Mirosław Kopeć,

                                                         zam. w Suwałkach (00-123), przy ul. Kwiatowej 13/23

Wniosek o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka

Wnoszę o wydanie zezwolenia na wyjazd małoletniego Jana Kopeć, syna wnioskodawczyni i uczestnika postępowania, urodzonego w dniu 12 grudnia 2005 roku w Suwałkach na wyjazd w okresie 23 grudnia– 6 stycznia 2011 roku wraz z wnioskodawczynią do Niemiec w celu spędzenia urlopu wypoczynkowego u rodziny wnioskodawczyni.

Uzasadnienie

Małoletni Jan Kopeć jest dzieckiem wnioskodawczyni i uczestnika postępowania pochodzącym ze związku małżeńskiego zawartego w dniu 9 września 2003 roku.

Dowód:
- odpis zupełny aktu małżeństwa, odpis zupełny aktu urodzenia dziecka;

Obojgu rodzicom przysługuje pełnia władzy rodzicielskiej.

Dowód:
- przesłuchanie stron;

W związku z zaproszeniem siostry wnioskodawczyni ma ona wraz z mężem i synem możliwość spędzenia dwutygodniowych wakacji w Niemczech.

Dowód:
- zaproszenie z dnia 29 października 2011 roku;

Uczestnik odmówił spędzenia wakacji w Niemczech motywując swoją decyzję brakiem wystarczających środków finansowych na zagraniczny wyjazd - pomimo zaoferowanej przez siostrę wnioskodawczyni, Annę S. gotowości pokrycia kosztów utrzymania w Niemczech małoletniego Jana Kopeć, wnioskodawczyni i uczestnika postępowania, a także negatywnym stosunkiem do rodziny wnioskodawczyni, wynikającym ze znacznych dysproporcji w sytuacji zarobkowej uczestnika w stosunku do Anny S. i jej męża. Negatywne stanowisko uczestnika jest dla wnioskodawczyni niezrozumiałe, tym bardziej iż w dniu 30 sierpnia uczestnik nabył sprzęt do wędkowania uiszczając 1800 zł, pomimo iż połowem ryb zajmuje się jedynie hobbystycznie.

Dowód:
- faktura VAT z dnia 30 sierpnia 2011 roku;

Propozycja siostry wnioskodawczyni wynika z faktu, iż spędziła ona wraz ze swoją rodziną miesiąc wakacji w 2011 roku goszcząc u wnioskodawczyni i uczestnika. Anna S. od dwóch lat zamieszkuje w Niemczech, gdzie  pracuje  na  stanowisku  administratora  danych  w  przedsiębiorstwie  Rocklondon.  Małoletni  Jan Kopeć jest bardzo przywiązany do swojego ciotecznego rodzeństwa. Do roku 2010 spędzał z kuzynami każde wakacje.

Dowód:
- przesłuchanie stron;
W związku z powyższym, na podstawie treści art. 97 par. 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, wnoszę jak na wstępie.

                                                                          podpis wnioskodawczyni

Załączniki:
- odpis wniosku
- odpis zupełny aktu małżeństwa i aktu urodzenia
- faktura VAT
- zaproszenie
- dowód dokonania opłaty


Opłata od wniosku o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka - 40 zł.

Polecamy serwis: Władza rodzicielska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Bon energetyczny: Limit dochodu 2500 zł i 1700 zł. Do wypłaty prawdopodobnie 300 zł - 1200 zł

  Rząd podał dzisiaj progi dochodu dla otrzymania bonu energetycznego. Jest to 2500 zł dla osoby samotnej i 1700 zł na osobę w rodzinach.

  Jakie ceny energii od lipca 2024 r.? Znamy założenia nowego projektu

  W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano informację o projektowanej ustawie o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. 

  ZNP: Na jeden rok przywróćmy do szkół wiedzą o społeczeństwie. Inaczej zwolnienia nauczycieli albo mniejsze wynagrodzenia

  HIT zostanie zlikwidowany, a jego następca będzie wprowadzony do szkół dopiero w roku szkolnym 2025/2026. Co przez rok zrobić z nauczycielami uczącymi HITu? ZNP ma rozwiązanie.

  Komunikat MC: Będą jednolite procedury usuwania nielegalnych treści z Internetu. Nie będzie można wykorzystywać wrażliwych danych osobowych do profilowania w celach reklamowych

  Ministerstwo Cyfryzacji podało w komunikacie, że zakończyły się konsultacje projektu ustawy implementującej unijny akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act) do krajowego porządku prawnego. Nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników w sieci, wspierać walkę z nielegalnymi treściami w internecie, a także doprecyzować kwestie dotyczących moderowania treści.

  REKLAMA

  Ministerstwo Cyfryzacji: Zakończyły się konsultacje projektu ustawy - Prawo komunikacji elektronicznej. Więcej przedsiębiorców zapłaci opłatę telekomunikacyjną

  Ministerstwo Cyfryzacji podało informację dotyczącą projektu ustawy - Prawo komunikacji elektronicznej. Zmienią się stawki opłat telekomunikacyjnych. Zwiększy się też liczba przedsiębiorców telekomunikacyjnych zobowiązanych do zapłaty opłaty telekomunikacyjnej.

  Laptopy także dla nauczycieli przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznych. Kiedy? Sprawdź, co się zmienia w tej sprawie

  Określone grupy nauczycieli otrzymały w 2023 r. wsparcie na rozwój kompetencji cyfrowych. Nadal aktualne pozostaje pytanie, co z pozostałymi nauczycielami, którzy nie mogli jeszcze liczyć na bon na zakup laptopa? Czy zostaną uwzględnieni w ramach II rewizji Krajowego Planu Odbudowy? ZNP podjął działania w tej sprawie.

  Eurowybory 2024 - kiedy? Do 22 kwietnia jest czas na zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetu wyborczego, do 2 maja trzeba zgłosić kandydatów na posłów do PE

  Eurowybory w Polsce odbędą się 9 czerwca 2024 roku. Natomiast do 22 kwietnia jest czas na zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetu wyborczego, a do 2 maja należy zgłosić kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego.

  Morderstwo Polaka w Szwecji. Aresztowano 17-latka

  Sąd rejonowy w Huddinge, pod Sztokholmem, aresztował na dwa tygodnie 17-latka w związku z morderstwem 39-letniego Polaka. Prokuratura oskarża nastolatka o "ukrywanie przestępstwa". Yassin Z., z długimi kręconymi włosami, wszedł na salę sądową ubrany w koszulkę i spodnie dresowe, nie wykazując żadnych emocji. Przez swojego obrońcę przekazał, że "zaprzecza popełnieniu przestępstwa".

  REKLAMA

  Mniej zarobimy na zleceniach. To efekt kamienia milowego KPO. Sprawdź, od kiedy i jak zmienią się przepisy. Już wiadomo.

  Wszystkie umowy cywilnoprawne mają podlegać składkom na ubezpieczenia społeczne, by Polska mogła otrzymać kolejne środki z KPO. To będzie koniec płacenia składek do wysokości minimalnego wynagrodzenia. Przesądził kamień milowy KPO.

  Dramatycznie spadnie liczba ludności w Polsce. Ekspert ocenia, że konieczne będzie podwyższenie wieku emerytalnego

  W Polsce zmniejsza się liczba ludności. Programy wspierające zwiększanie dzietności to za mało, by odwrócić niekorzystne trendy. Podwyższenie wieku emerytalnego będzie konieczne, żeby w dłuższej perspektywie utrzymać stabilny system ubezpieczeń – twierdzi prof. Agnieszka Chłoń-Domińczak, dyrektor Instytutu Statystyki i Demografii SGH.

  REKLAMA