reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Skazany może odbyć karę w domu

Aktualizacja: 21.09.2009

Od 1 września 2009 roku zaczął funkcjonować System dozoru Elektronicznego (SDE).Pozwoli on sprawcom tzw. lekkich przestępstw odbycie 6 miesięcy kary pozbawienia wolności w domu. »

Polska narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka

Aktualizacja: 30.07.2009

Alicja Tysiąc oskarżyła Polskę o złamanie Europejskiej konwencji praw człowieka. Stwierdziła, że naruszono m.in. jej prawo do poszanowania życia prywatnego, tworząc regulacje prawne uniemożliwiające skuteczne dokonanie legalnej aborcji. Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał jej rację. »

Tańsze SMS-y zza granicy

Aktualizacja: 30.07.2009

Od 1 lipca 2009 r. wysłanie wiadomości tekstowej z zagranicy na obszarze UE kosztuje maksymalnie 0,11 euro, niemal trzy razy taniej w stosunku do poprzedniej średniej unijnej wynoszącej 0,28 euro (bez VAT). »

Dziadek obejmie spadek po wnuku

Aktualizacja: 28.07.2009

Weszły w życie przepisy zgodnie z którymi krąg spadkobierców zostanie rozszerzony o dziadków, a w razie ich śmierci wujów i ciotki, a także pasierbów. »

Homomałżeństwo – prawem człowieka

Aktualizacja: 23.07.2009

W maju 2008 roku Sąd Najwyższy Stanu Kalifornia uznał, że prawo do zwarcia związku małżeńskiego jest prawem człowieka, także dla homoseksualistów. Społeczeństwo miało na ten temat jednak inne zdanie. »

„Masz prawo zachować milczenie”- dzięki gwałcicielowi

Aktualizacja: 02.09.2009

Znane z amerykańskich filmów prawo do odmowy składania zeznań czy prawo do adwokata gwarantowane są przez konstytucję. Jednakże obowiązek pouczenia aresztowanego o jego prawach Amerykanie zawdzięczają gwałcicielowi. »

Ostrzeganie przed dopalaczami formą reklamy?

Aktualizacja: 23.07.2009

Przestrzeganie w ogólnopolskim dzienniku o negatywnych skutkach brania leków jest według Głównego Inspektora Farmaceutycznego niezgodną z prawem reklamą. »

Łatwiej przeniesiesz numer telefonu

Aktualizacja: 30.07.2009

Abonent, który będzie chciał zachować numer, nie będzie już musiał kontaktować się z dotychczasowym dostawcą usług. Cała procedura ma trwać od 6 godzin do 14 dni w zależności od rodzaju sieci-ruchomej, bądź stacjonarnej. »

Nie odetną prądu za długi

Aktualizacja: 23.07.2009

Nie można wstrzymać dostaw energii elektrycznej tylko dlatego, że odbiorca za nią nie płaci. Do zgodnego z prawem odcięcia prądu nie wystarczy też samo poinformowanie odbiorcy o zadłużeniu. »

Powieść z gatunku politicial fiction nie narusza dóbr osobistych

Aktualizacja: 23.07.2009

Dobra osobiste nie mogą być naruszone przez umieszczenie w powieści z gatunku politicial fiction obraźliwych określeń, gdyż nie należy odnosić postaci w niej opisanych do postaci rzeczywistych. »

Odchudzanie… portfela

Aktualizacja: 30.07.2009

Chudniesz w zgodzie z naturą bez żadnych skutków ubocznych ani efektu jo-jo – to jedno z haseł promujących produkty z Zielarni Ojca Klimuszko. Prezes Urzędu uznała, że reklama wprowadzała konsumentów w błąd »

Media muszą odpowiadać za prezentowany materiał

Aktualizacja: 23.07.2009

Stacja TVN w jednym z reportaży naruszyła dobra osobiste bohatera materiału. Sąd nakazał stacji złożenia oświadczenia z przeprosinami. »

Publiczna informacja musi być poparta dowodami

Aktualizacja: 23.07.2009

Rozpowszechnianie niesprawdzonych wiadomości na temat życiorysu osoby publicznej, nawet gdyby stanowiły one zaledwie opinię, mogą prowadzi do naruszenie dóbr osobistych zainteresowanego. »

Redaktor nie odpowiada za komentarze czytelników

Aktualizacja: 23.07.2009

Dziennikarz prowadzący działalność prasowa w postaci portalu internetowego, nie odpowiada za wpisy umieszczane na stronie internetowej, ponieważ nie stanowią one materiału prasowego. »

Uważaj na sąsiada

Aktualizacja: 23.07.2009

Zaniedbanie obowiązku należytej staranności i rzetelności zawodowej stanowić może podstawę do pociągnięcia dziennikarza do odpowiedzialności zawodowej lub cywilnej- orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama