reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wyprawka szkolna z programu "Dobry start" - wnioski do 30 listopada 2018 r.

Wyprawka szkolna z programu "Dobry start" - wnioski do 30 listopada 2018 r.

30 listopada 2018 r. jest ostatnim dniem na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną z programu "Dobry start". Dokumenty można składać w formie papierowej oraz elektronicznej.

Rafalska: Prawie sto procent rodziców złożyło wnioski w programie "Dobry start"

Prawie sto procent rodziców złożyło wniosek o wyprawkę szkolną dla dziecka. Ponad połowa zrobiła to przez internet. Dziś ostatni dzień składania wniosków – przypomniała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rafalska była gościem poranka w radiowej Jedynce. Przypomniała, że 30 listopada jest ostatnim dniem składania wniosków w programie "Dobry start", w ramach którego rodzice dostają 300 złotych na wyprawkę dla uczącego się dziecka.

"Spóźnialscy, którzy w grudniu złożą taki wniosek, już nie dostaną 300 złotych" - zaznaczyła szefowa resortu polityki społecznej. Rafalska poinformowała, że wnioski złożyło blisko sto procent rodziców. "Ponad 4,5 miliona polskich dzieci, polskich uczniów, z tego programu skorzystało. Wydawało nam się, że może jakieś pięć procent rodziców nie złoży wniosków, bo takie były deklaracje, jednak okazuje się, że program interesuje wszystkich" - powiedziała minister.

Dodała, że program "Dobry start" odpowiada na "wzmożone potrzeby rodzin, które w okresie szkolnym rzeczywiście wydają więcej na wyposażenie szkolne uczniów". Podkreśliła, że w przypadku rodzin wielodzietnych "zawsze są to zwielokrotnione wydatki".

Rafalska uważa, że tak duża ilość wniosków o dopłatę do wyprawki, to efekt bardzo prostej procedury. "Wniosek można złożyć elektronicznie, można go wysłać droga tradycyjną, po prostu wrzucić do skrzynki" - przypomniała. Według danych ministerstwa, ponad połowa zgłoszeń wpłynęła za pośrednictwem internetu.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na tegoroczne wyprawki ponad 1,44 mld złotych.

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18 lat lub 20 lat życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24 lat życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Świadczenie jest wypłacane niezależnie od dochodów rodziny. (PAP)

Autorka: Hanna Złotorowicz

hz/ krap/

Polecamy serwis: Edukacja

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Wyprawka "300 plus"/fot. Shutterstock
Wyprawka "300 plus"/fot. Shutterstock

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mecenas Adrian Achtelik jest radcą prawnym, partnerem zarządzającym w kancelarii ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY ADWOKACI I RADCY PRAWNI Sp.p. z Katowic specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach prawnych dla spółek handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama