reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wyprawka szkolna z programu "Dobry start" - wnioski do 30 listopada 2018 r.

Wyprawka szkolna z programu "Dobry start" - wnioski do 30 listopada 2018 r.

30 listopada 2018 r. jest ostatnim dniem na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną z programu "Dobry start". Dokumenty można składać w formie papierowej oraz elektronicznej.

Rafalska: Prawie sto procent rodziców złożyło wnioski w programie "Dobry start"

Prawie sto procent rodziców złożyło wniosek o wyprawkę szkolną dla dziecka. Ponad połowa zrobiła to przez internet. Dziś ostatni dzień składania wniosków – przypomniała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rafalska była gościem poranka w radiowej Jedynce. Przypomniała, że 30 listopada jest ostatnim dniem składania wniosków w programie "Dobry start", w ramach którego rodzice dostają 300 złotych na wyprawkę dla uczącego się dziecka.

"Spóźnialscy, którzy w grudniu złożą taki wniosek, już nie dostaną 300 złotych" - zaznaczyła szefowa resortu polityki społecznej. Rafalska poinformowała, że wnioski złożyło blisko sto procent rodziców. "Ponad 4,5 miliona polskich dzieci, polskich uczniów, z tego programu skorzystało. Wydawało nam się, że może jakieś pięć procent rodziców nie złoży wniosków, bo takie były deklaracje, jednak okazuje się, że program interesuje wszystkich" - powiedziała minister.

Dodała, że program "Dobry start" odpowiada na "wzmożone potrzeby rodzin, które w okresie szkolnym rzeczywiście wydają więcej na wyposażenie szkolne uczniów". Podkreśliła, że w przypadku rodzin wielodzietnych "zawsze są to zwielokrotnione wydatki".

Rafalska uważa, że tak duża ilość wniosków o dopłatę do wyprawki, to efekt bardzo prostej procedury. "Wniosek można złożyć elektronicznie, można go wysłać droga tradycyjną, po prostu wrzucić do skrzynki" - przypomniała. Według danych ministerstwa, ponad połowa zgłoszeń wpłynęła za pośrednictwem internetu.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na tegoroczne wyprawki ponad 1,44 mld złotych.

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18 lat lub 20 lat życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24 lat życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Świadczenie jest wypłacane niezależnie od dochodów rodziny. (PAP)

Autorka: Hanna Złotorowicz

hz/ krap/

Polecamy serwis: Edukacja

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Wyprawka "300 plus"/fot. Shutterstock
Wyprawka "300 plus"/fot. Shutterstock

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Olewińska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama