| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wsparcie rodziny i system pieczy zastępczej – zmiany

Wsparcie rodziny i system pieczy zastępczej – zmiany

Wsparcie rodziny i system pieczy zastępczej uregulowane są na mocy ustawy z 2011 r. System wsparcia dysfunkcjonalnych rodzin od 2015 r. funkcjonował będzie na zmienionych zasadach.

16 lipca w Łosicach odbyło się spotkanie na temat polityki prorodzinnej. Jednym w głównych tematów konferencji była obecnie nowelizowana ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W spotkaniu udział wzięła Elżbieta Seredyn - podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej a także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządu łosickiego. Dyskusja pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz opinii o nowelizacji ustawy.

Zadaj pytanie na FORUM

Po konferencji minister Elżbieta Seredyn odwiedziła rodzinę zastępczą w Starej Kornicy. Państwo Janina i Stefan Iwanowscy wychowali trójkę własnych dzieci, które już się usamodzielniły. W 2013 r. postanowili stworzyć rodzinę zastępczą niezawodową dla szóstki rodzeństwa: Jakuba, Patryka, Natalii, Magdaleny, Wiktorii i Julii. Od maja br. są już rodziną zawodową i złożyli wniosek o opiekę nad kolejnymi dziećmi: Kacprem, Damianem i Igorem.

- Państwo Iwanowscy tworzą niezwykłą rodzinę. Dzieci mają tu zapewnione świetne warunki, a przede wszystkim są otoczone ciepłem i miłością – powiedziała minister Elżbieta Seredyn.

Piecza zastępcza jako forma pomocy rodzinie

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. 2011 nr 149 poz. 887 z późn. zm.).

Projekt nowelizacji ustawy z 9 czerwca 2011 r. w wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2013 r. poz. 135).

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »