| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Inne > Dofinansowanie kursu na prawo jazdy

Dofinansowanie kursu na prawo jazdy

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że do dnia 22 sierpnia 2011 roku można będzie składać wnioski z prośbą o dofinansowanie na przykład kursu prawa jazdy kategorii B.

Program PEGAZ 2010, który jest prowadzony przez PFRON, jest programem pomocowym skierowanym do osób niepełnosprawnych. Jego celem jest likwidowanie barier transportowych i w komunikowaniu się tych osób.

Zobacz: Jak odzyskać zatrzymane prawo jazdy?

W roku 2011 PFRON realizuje pomoc w trzech zakresach :

- pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu
- pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację, wynikającą z rodzaju i zakresu niepełnosprawności adresata programu,
- pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.

Fundusz zastrzega jednak, że wypłata pieniędzy jest możliwa jedynie wtedy, gdy uzyska ona zgodę ministra finansów oraz pozytywną opinię sejmowej komisji ds., budżetu na przesunięcia środków w planie finansowym PFRON na rok 2011.

Wnioski składać należy w oddziałach Funduszu, właściwych do miejsca zamieszkania. Szczegóły programu oraz niezbędne formularze są dostępne na stronach internetowych PFRON.

KM/PFRON

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Mototarge
fot. Mototarge

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »