| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Rozwody > Mediacja > Jak przebiega mediacja rodzinna?

Jak przebiega mediacja rodzinna?

Mediacja nie jest tak sformalizowana jak postępowanie przed sądem. Mediator musi poznać problemy osób poddających się mediacji i pomóc im dojść do porozumienia.

Proces mediacji powinno poprzedzać spotkanie informacyjno-konsultacyjne, w  trakcie którego strony konfliktu i mediatorzy wzajemnie się poznają.

Mediatorzy informują o przebiegu i zasadach procesu mediacji i potwierdzają dobrowolność udziału obydwu stron.

Osoby zainteresowane mediacją przedstawiają wstępnie problem, który chcą rozwiązać, oraz swoje oczekiwania wobec mediacji. Spotkanie konsultacyjne kończy się ustaleniem, czy sprawa może być rozwiązana na drodze mediacji.

Zobacz: Korzenie współczesnej mediacji

Czas trwania sesji mediacyjnej to sesje mediacyjne trwające średnio od dwóch do czterech godzin. Na ogół potrzebne są dwa lub trzy spotkania.

Zakończenie mediacji

Mediacja kończy się zazwyczaj spisaniem protokołu, który podpisują zarówno strony jak i mediatorzy. Dokument ten trafia do sądu, gdzie następuje weryfikacja pod względem prawnym i zatwierdzenie porozumienia przez sąd. Od tej chwili ma ono taką samą moc prawną jak wyrok sądu.

Zobacz serwis: Sprawy rodzinne

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Proces mediacji powinno poprzedzać spotkanie informacyjno-konsultacyjne, w  trakcie którego strony konfliktu i mediatorzy wzajemnie się poznają.
Proces mediacji powinno poprzedzać spotkanie informacyjno-konsultacyjne, w trakcie którego strony konfliktu i mediatorzy wzajemnie się poznają.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

KOGNITARIAT

Biuro podatkowo-finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »