reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia rolnicze > Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego

Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego

Każdy rolnik zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenie to dotyczy wszystkich budynków znajdujących się na terenie gospodarstwa czyli budynków inwentarskich, mieszkalnych i innych jeśli tylko znajdują się na terenie gospodarstwa.

Kiedy powstaje obowiązek ubezpieczenia budynku

Obowiązek ubezpieczenia danego budynku powstaje w momencie pokrycia go dachem. Ponadto w przypadku objęcia w posiadanie gospodarstwa rolnego, w którym budynki rolnicze nie są ubezpieczone, rolnik zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia budynków rolniczych najpóźniej w dniu objęcia tego gospodarstwa rolnego w posiadanie.

Zobacz: Bezpłatne porady prawne

Co obejmuje ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego

Ubezpieczenie obejmuje fundamenty, izolacje, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, tynki, stropy, schody, balkony, dachy, instalacje oraz stałe elementy wykończeniowe każdego z ubezpieczonych budynków.

Kiedy zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie

Zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie w przypadku zniszczeń spowodowanych przez zdarzenia losowe w postaci: ognia, huraganu, powodzi, podtopienia, deszczu nawalnego, gradu, opadów śniegu, uderzenia pioruna, eksplozji, obsunięcia się ziemi, tąpnięcia, lawiny lub upadku statku powietrznego. ogień, huragan, opady śniegu, powódź, grad, podtopienia wskutek deszczu nawalnego, eksplozję, obsunięcie się ziemi, tąpniecie, lawinę oraz upadek statku powietrznego.

Zobacz również serwis: Ubezpieczenia

W tym punkcie zwrócić uwagę należy na pewne ograniczenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, który to nie odpowiada za zaistniałe w budynkach rolniczych szkody:

1) wyrządzone umyślnie przez ubezpieczającego lub przez osobę, za którą ubezpieczający ponosi odpowiedzialność lub która pozostaje z ubezpieczającym we wspólnym gospodarstwie domowym;
2) wyrządzone wskutek rażącego niedbalstwa przez osoby, o których mowa w pkt.1
3) górnicze w rozumieniu przepisów prawa geologicznego i górniczego;
4) powstałe wskutek trzęsienia ziemi.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Justyna Godlewska

Prawnik, aplikantka radcowska

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ubezpieczenie obejmuje m.in. fundamenty, izolacje, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, tynki, stropy, schody, balkony, dachy.
Ubezpieczenie obejmuje m.in. fundamenty, izolacje, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, tynki, stropy, schody, balkony, dachy.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andersen w Polsce

Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama