REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nagroda jubileuszowa dla pracowników Biura Ochrony Rządu

Anna Kucharska
Anna Kucharska
Podstawę obliczania nagrody jubileuszowej stanowi uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu w dniu wypłaty nagrody.
Podstawę obliczania nagrody jubileuszowej stanowi uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu w dniu wypłaty nagrody.

REKLAMA

REKLAMA

Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, wlicza się okresy służby i pracy oraz inne okresy uwzględniane przy ustalaniu wysokości uposażenia funkcjonariusza według stopnia, a także inne okresy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają zaliczeniu do okresu służby lub pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

W jakiej wysokości i po ilu latach pracy przysługuje nagroda jubileuszowa?

REKLAMA

Funkcjonariuszowi przysługuje nagroda jubileuszowa w wysokości:

  • po 20 latach służby – 75%,
  • po 25 latach służby – 100%,
  • po 30 latach służby – 150%,
  • po 35 latach służby – 200%
    – miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym.

Co stanowi podstawę obliczania nagrody jubileuszowej?

Podstawę obliczania nagrody jubileuszowej stanowi uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu w dniu wypłaty nagrody, a jeżeli jest to dla niego korzystniejsze uposażenie należne w dniu nabycia prawa do nagrody.

Zobacz również: Reforma emerytalna służb mundurowych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przypadku wypłaty nagrody jubileuszowej po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku służbowego podstawę jej obliczania stanowi uposażenie należne funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym, jeżeli jest korzystniejsze od uposażenia z dnia nabycia prawa do nagrody jubileuszowej.

W jakim dniu Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu nabywa prawo do nagrody jubileuszowej danego stopnia?

Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu nabywa prawo do nagrody jubileuszowej danego stopnia, w dniu upływu wymaganego okresu służby z zastrzeżeniem, że : 

REKLAMA

- funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który w związku z wejściem w życie przepisów umożliwiających zaliczanie do okresów służby dotychczas niepodlegających uwzględnieniu przy nabyciu prawa do nagrody jubileuszowej osiągnął okres służby dłuższy od wymaganego, prawo do nagrody jubileuszowej nabywa w dniu wejścia w życie tych przepisów;

- jeżeli w okolicznościach, o których mowa powyżej osiągnięty okres służby uprawnia jednocześnie do kilku nagród, funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu wypłaca się tylko jedną, najwyższą nagrodę jubileuszową; 

- w przypadku nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wyższego stopnia, w ciągu 12 miesięcy od dnia nabycia prawa do nagrody niższej, uzyskanej w okolicznościach, o których mowa w ust. 1 i 2, przysługuje z tego tytułu wyrównanie do nagrody wyższej;

- funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu uprawniony do emerytury lub renty nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu zwolnienia ze służby, jeżeli w tym dniu brakuje mu do wymaganego okresu służby nie więcej niż 12 miesięcy.

Zobacz również serwis: Dodatki i nagrody

REKLAMA

Nagrodę jubileuszową wypłaca się, niezwłocznie po nabyciu do niej prawa. Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu jest obowiązany udokumentować swoje prawo do nagrody, jeżeli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji. Ponadto Funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu, który osiągnął wymagany okres służby w okresie podlegającym zaliczeniu do wysługi lat, lecz bez prawa do uposażenia, należną nagrodę jubileuszową wypłaca się bezpośrednio po upływie tego okresu.

Funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu pełniącemu służbę w dniu wejścia w życie rozporządzenia przy ustaleniu prawa do kolejnych nagród jubileuszowych wlicza się okresy, które zostały wliczone funkcjonariuszowi przy ustalaniu prawa do nagrody jubileuszowej, do której nabył prawo w czasie pełnienia służby przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 kwietnia 2002 r. w sprawie okresów wliczanych do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej oraz sposobów jej obliczania i wypłacania funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Chcesz zmienić miejsce głosowania? Możesz to zrobić za pomocą telefonu

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że z pomocą aplikacji mObywatel 2.0 można jednorazowo zmienić miejsce głosowania. Jak to zrobić?

Przechodzisz na emeryturę? Kiedy korzystnie?

Osiągnięcie powszechnego wieku emerytalnego i udowodnienie okresu ubezpieczenia to podstawowe warunki przejścia na emeryturę. Jednak wybór momentu, w którym złożysz wniosek o emeryturę, jest także ważny. Wysokość emerytury z ZUS zależy bowiem także od miesiąca, w którym zdecydujesz się przejść na emeryturę. Kiedy najbardziej opłaca się przejść na emeryturę?

Rekrutacja do szkół średnich 2024 – zasady, terminy, wnioski

Do kiedy trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych? Kiedy jest rekrutacja uzupełniająca? Do ilu szkół można złożyć dokumenty?

Energetyczna linia bezpośrednia – dla kogo nowe rozwiązanie?

Energetyczna linia bezpośrednia. 7 września 2023 roku weszły w życie zmiany w ustawie Prawo energetyczne, które zwiększają dostępność rozwiązania technologicznego nazywanego linią bezpośrednią. Choć przepisy w nowym kształcie obowiązują już od niemal roku, przedsiębiorcy podchodzą do tego rozwiązania z dystansem, co może wynikać z braku dostatecznej wiedzy. Wyjaśniamy więc, czym jest linia bezpośrednia i kto może z niej skorzystać.

REKLAMA

MON: Zmiany w dodatkach stażowych i awansach. Odejścia z wojska. Karta Rodziny Wojskowej

Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak – Kamysz zapowiedział w Sejmie korzystne zmiany dla sił zbrojnych jak i poszczególnych żołnierzy. Przed nami modernizacja wojsk i więcej pieniędzy na wynagrodzenia mundurowych.

Rewolucja w Policji? Szkolenia 100% stacjonarne są historią? Szkolenia hybrydowe! Pierwsze zawodowe podoficerskie

Od 20 maja do 10 czerwca szkolenia hybrydowe policjantów. W Krakowie. Wdrożenie tego rozwiązania w całej Polsce zostałoby (prawdopodobnie) przyjęte z zadowoleniem przez mundurowych.

8 tys. zł dotacji do wzięcia. Rusza pilotażowy projekt wsparcia cyfryzacji mikro- oraz małych i średnich firm

8 tys. zł dotacji do wzięcia przez 195 przedsiębiorstw. Bank Światowy wybrał Koalicję na rzecz Polskich Innowacji (KPI) do wdrożenia w Polsce pilotażowego projektu wsparcia cyfryzacji mikro- oraz małych i średnich firm. Nabór do projektu rozpocznie się 23 maja 2024 r.

Zmiany dla rolników. Oznaczanie graficzne składników pochodzących od owadów i gotowe strefy produkcji rolniczej. Propozycje Kukiz'15 i PiS

W środę poseł Jarosław Sachajko z partii Kukiz’15 ogłosił trzy nowe projekty ustaw, które zostaną złożone przez klub PiS i koło Kukiz’15. 

REKLAMA

Od 1100 zł do 4400 zł – tyle można dostać na skończenie studiów. Wnioski na rok akademicki 2024/2025 są już przyjmowane.

Od 1100 zł do 4400 zł – tyle można dostać na skończenie studiów. Wnioski na rok akademicki 2024/2025 są już przyjmowane. Jednak trzeba spełnić określone warunki.

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanie

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanie. Czy świadczenia socjalne, otrzymywane przez pracownika z zakładowego funduszu socjalnego (ZFŚS), podlegają opodatkowaniu? Co mówi prawo podatkowe w tym zakresie?

REKLAMA