| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Tylko tydzień do egzaminów na aplikację

Tylko tydzień do egzaminów na aplikację

24 września 2011 r. tysiące absolwentów wydziałów prawa przystąpią do egzaminów na aplikacje prawnicze. Aplikacje cieszą się w tym roku dużą popularnością.

Aplikacja jest jedną ze ścieżek, jaką absolwent studiów prawniczych może obrać jako drogę kariery. A ma w czym wybierać, gdyż dalsze kształcenie może kontynuować m.in. na aplikacji radcowskiej, adwokackiej, sędziowskiej lub prokuratorskiej poprzedzonej aplikacją ogólną czy notarialnej. Już 5 października rozpocznie się I etap egzaminów wstępnych na aplikację ogólną z kolei  24 września młodzi prawnicy zawalczą o miejsca na aplikacji radcowskiej, adwokackiej i notarialnej.

A może aplikacja ogólna?

Aplikacja ogólna rozpoczyna się nie później niż 3 miesiące od dnia ogłoszenia listy zakwalifikowanych po egzaminie wstępnym i trwa 12 miesięcy. W czasie aplikacji jej uczestnicy będą uczęszczali na zajęcia w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz praktyki w sądach, prokuraturach i innych instytucjach związanych z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości.

Na czas nauki każdemu aplikantowi wyznaczony zostanie patron-koordynator. Będzie on opiekunem merytorycznym, a przede wszystkim będzie sprawował opiekę nad przebiegiem praktyk.

Co warto wiedzieć o aplikacjach prawniczych 2011? Czytaj tutaj

Warunkiem ukończenia aplikacji ogólnej będzie uzyskanie pozytywnych ocen ze wszystkich sprawdzianów i praktyk objętych programem aplikacji. W terminie 14 dni od zakończenia aplikacji ogólnej dyrektor Krajowej Szkoły ogłosi w BIP listę klasyfikacyjną aplikantów. Osoby, które pomyślnie ukończą aplikację ogólną, będą mogły starać się o przyjęcie na aplikację specjalistyczną. Decyzję o przyjęciu na aplikację sędziowską albo prokuratorską Dyrektor Krajowej Szkoły będzie wydawał według kolejności umieszczenia kandydatów na liście klasyfikacyjnej aplikantów aplikacji ogólnej, do miejsca wyczerpania limitu przyjęć.

Czytaj więcej: Prawnik.pl

Czytaj także

Źródło:

Prawnik.pl

Zdjęcia

24 września 2011 r. odbędą się egzaminy na aplikacje prawnicze /  fot. Fotolia
24 września 2011 r. odbędą się egzaminy na aplikacje prawnicze / fot. Fotolia

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Chronos-Investment Sp. z o. o.

Usługi księgowe i doradztwo podatkowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »