reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Bezrobotni > Jak znaleźć pracę po pięćdziesiątce

Jak znaleźć pracę po pięćdziesiątce

Wbrew pozorom zaawansowany wiek i nabyte wcześniej doświadczenie mogą  okazać się atutem w znalezieniu nowej pracy. Należy tylko obalić stereotypy i zaprezentować się w dobrym świetle.

Po pierwsze zmień tok myślenia

Osoby, po pięćdziesiątym roku życia wcale nie muszą stać na straconej pozycji podczas poszukiwania zatrudnienia. Pierwszym krokiem do sukcesu w tej materii powinna być zmiana sposobu myślenia i odbierania siebie przez samego poszukującego pracy pięćdziesięciolatka.

On sam musi uwierzyć, że w związku ze swoim wiekiem wcale nie jest gorszy od innych bezrobotnych na rynku pracy. Jeżeli bezrobotny po pięćdziesiątce sam w to nie uwierzy, to nie należy oczekiwać, że będzie w stanie przekonać o tym potencjalnego pracodawcę.

Po drugie wykorzystaj swoje atuty

Osoba po pięćdziesiątym roku, która aktywnie poszukuje pracy może najczęściej wylegitymować się bogatym życiorysem, doświadczeniem życiowym i doświadczeniem zawodowym. W tych aspektach, osoba aspirująca do konkretnego stanowiska z pewnością zdecydowanie przewyższa swoich konkurentów do wakatu. 

Bezrobotny nie powinien bać się eksponować swoich atutów. Co więcej, działania skierowane na „odmłodzenie” się czy nie eksponowanie bogatej przeszłości może wpłynąć negatywnie na proces rekrutacji.

Zobacz też: Pomoc społeczna

Pracodawcy cenią osoby po pięćdziesiątce

Osoby po pięćdziesiątym roku życia są postrzegane przez pracodawców jako osoby doświadczone i godne zaufania. Ponadto takie osoby gwarantują pracodawcy stabilność, gdyż jest wątpliwe, aby w tym momencie drogi zawodowej osoby te poszukiwały nowej pracy.

W dzisiejszych czasach i zmieniających się trendach pracownicy młodsi niejednokrotnie „przemieszczają się” pomiędzy pracodawcami w określonym zawodzie w poszukiwaniu lepszych warunków pracy i wyższej pensji.

Osoby po pięćdziesiątym roku życia są pracownikami zdecydowanie stabilniejszymi i pewniejszymi w tej materii od swoich młodszych kolegów. Podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej należy eksponować właśnie ten atut. 

Zobacz też: Praca

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama