reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - turystyka > Reklamacja do biura podróży za nieudane wakacje

Reklamacja do biura podróży za nieudane wakacje

Każdy ma możliwość złożenia reklamacji do biura podróży w przypadku nieudanych wakacji, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od powrotu z wycieczki.

W jakiej sytuacji możemy złożyć reklamację?

Reklamację możemy złożyć w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy o świadczenie usług turystycznych.

Chodzi tu zarówno o sytuację, gdy biuro podróży nie wykonało przewidzianych w umowie usług, jak również, gdy bez zgody klienta dokonało niekorzystnych zmian, np. podwyższyło cenę bez uzasadnionej przyczyny.

Zobacz również: Jak sporządzić reklamację?

Termin na złożenie reklamacji

Należy pamiętać, że termin na złożenie reklamacji – zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z 29.08.1997 r. - wynosi 30 dni od dnia zakończenia imprezy.

Czego możemy żądać od biura podróży?

W przypadku, gdy biuro nie wywiązało się z umowy możemy wystąpić do niego z roszczeniami odszkodowawczymi i żądać zwrócenia pieniędzy.

Polecamy serwis: Konsument - turystyka

Kiedy biuro nie ponosi odpowiedzialności?

Wyłączenie odpowiedzialności biura podróży za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy następuje wówczas, gdy owo niewywiązanie się z warunków umowy było spowodowane wyłącznie działaniem lub zaniechaniem klienta lub osób trzecich - jeżeli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć ani uniknąć - lub siłą wyższą.

Termin na odpowiedź biura podróży na reklamację

Biuro podróży ma obowiązek odpowiedzi klientowi na złożoną przez niego reklamację. Może zarówno uwzględnić jego roszczenia, jak również odmówić uwzględnienia reklamacji. W przypadku odmowy uwzględnienia reklamacji, biuro podróży zobowiązane jest do szczegółowego uzasadnienia na piśmie przyczyny odmowy.

Informacja taka powinna zostać przekazana klientowi w ciągu 30 dni. W przypadku braku takiej informacji we wskazanym terminie, uznaje się reklamację za uzasadnioną i uznaną przez organizatora. Musi on wówczas wywiązać się wobec klienta ze wszystkich roszczeń z jakimi ten występował.

Pobierz: Bezpłatny wzór reklamacji usługi turystycznej

Podstawa prawna: Ustawa o usługach turystycznych z 29.08.1997 r.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ligęzowscy & Partnerzy. Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska.

Kompleksowa obsługa prawna na rzecz przedsiębiorców i klientów indywiduwalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama