| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - turystyka > Co przysługuje turyście w ramach ubezpieczenia

Co przysługuje turyście w ramach ubezpieczenia

Czy ubezpieczenia turystyczne są regulowane w przepisach, czy są jakieś sztywne normy, które opisują, co w ramach ubezpieczeń turystycznych przysługuje turyście, który z nich korzysta?

Osobami ubezpieczonymi są zarówno kierowca jak i pasażerowie z tym, że nie są to osoby konkretnie oznaczone np. wymienione w polisie czy innym dokumencie z imienia i nazwiska, lecz każdorazowy kierujący pojazdem w chwili wypadku oraz uczestniczący w nim pasażerowie.

Ubezpieczenie NNW podobnie jak ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych nie jest przypisane do osoby a do ściśle oznaczonego pojazdu, na który wystawiana jest polisa. W omawianym ubezpieczeniu osoba ubezpieczona konkretyzuje się dopiero w momencie zajścia wypadku objętego ochroną ubezpieczeniową i może nim być każda osoba pod warunkiem, że jest kierującym lub pasażerem ubezpieczonego w zakresie NNW pojazdu, oczywiście pod warunkiem, że zdarzenie nie podlega wyłączeniu z ochrony ubezpieczeniowej (czyli sytuacji, w których zakład ubezpieczeń nie odpowiada).

Warto w tym miejscu dodać, że ubezpieczający czyli osoba zawierająca umowę ubezpieczenia nie zawsze musi być ubezpieczonym gdyż w chwili wypadku, wcale nie musi przebywać w ubezpieczonym pojeździe, a tym samym nie znajdzie się w kręgu osób ubezpieczonych – objętych ochroną ubezpieczeniową.

Źródło: Biuro Rzecznika Ubezpieczonych

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »