reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Zwrot nowej rzeczy

Kupiłam nowe buty, ale gdy je dokładnie obejrzałam domu okazało sie że nie są takie ładne jak mi się wydawało. Nie podobają mi się. Słyszałam od kolegi, że towar nieużywany można oddać w ciąg 14 dni. Czy to prawda, że mogę zwrócić buty do sklepu?

Nie. W przypadku zawierania umowy sprzedaży w zwykłym sklepie, nie można z niej zrezygnować. Wynika to z zasady dotrzymywana umów. Niektóre sklepy w ramach swojej polityki marketingowej oraz chęci pozyskania większej liczby klientów proponują pewne udogodnienia dla konsumentów. Jednym z nich jest możliwość dokonania zwrotu towaru w określonym czasie. Informacji na ten temat należy szukać w regulaminie danego sklepu – każdy sklep może przewidywać inny termin na zwrot towaru albo tylko możliwość wymiany na inny produkt – albo bezpośrednio u sprzedawcy

Inaczej jest w przypadku rezygnacji z zakupu towaru nabytego poprzez telefon, intenrnet. Są to tzw. umowy zawierane na odległość. Można od nich odstąpić bez podawania przyczyny w ciągu 10 dni od momentu wydania rzeczy.

Jeżeli natomiast zakupiona rzecz jest niezgodna z umową to można na nią złożyć reklamacje.

Podstawa prawna:

art. 353 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

Zadaj pytanie: Forum prawników

Zobacz: Prawa konsumenta

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W przypadku zawarcia umowy sprzedaży w zwykłym sklepie, nie można z niej zrezygnować.
W przypadku zawarcia umowy sprzedaży w zwykłym sklepie, nie można z niej zrezygnować.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama