REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sprzedaż, Firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sprzedaż samochodu przez współwłaścicieli - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Umowa sprzedaży, dotycząca samochodu będącego współwłasnością dwóch osób. Współwłaściciele występują, jako sprzedawca.

Umowa sprzedaży komisowej samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz wzór umowy. W umowie komisu komisant zobowiązuje się do sprzedaży samochodu na rachunek komitenta, za wynagrodzeniem.

Umowa sprzedaży samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę sprzedaży samochodu sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Dla celów rejestracji wymagana jest co najmniej forma pisemna.

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - WZÓR PISMA

Pobierz bezpłatny wzór pisma. Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. W razie sprzedaży pojazdu zbywca jest obowiązany zawiadomić o tym zakład ubezpieczeń.

REKLAMA

Zakup samochodu w Polsce - zanim zawrzemy umowę

O czym warto pamiętać i co sprawdzić przed zakupem samochodu w Polsce? Zanim sporządzisz umowę sprzedaży, pamiętaj o ważnych jej prawnych aspektach.

Umowa akwizycji - WZÓR UMOWY

Umowa o świadczenie usług akwizycyjnych to umowa jaką przedsiębiorca zawiera ze zleceniobiorcą. Na jej podstawie zleceniobiorca świadczy usługi akwizycyjne.

Lotus nareszcie w Polsce

Od września na polski rynek motoryzacyjny przybywa nowy konkurent – brytyjska marka Lotus. Salon z autami tej marki zostanie otwarty w Warszawie na ulicy Puławskiej.

Jaka kara za działanie na szkodę firmy?

Osoba, która zajmuje się sprawami finansowymi w firmie, a wyrządzi szkodę majątkową przekraczającą 200 tysięcy złotych, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Za działanie na szkodę firmy grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Wniosek o działalność maklerską

Wniosek o działalność maklerską to wniosek złożony do Komisji Nadzoru Finansowego przez podmiot zainteresowany prowadzeniem takiej działalności.

Umowa o zarządzanie portfelem

W umowie o zarządzanie portfelem, w którego skład wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, firma inwestycyjna zobowiązuje się do podejmowania i realizacji decyzji inwestycyjnych na rachunek klienta, w ramach pozostawionych przez zleceniodawcę do dyspozycji zarządzającego środków pieniężnych lub instrumentów finansowych.

Umowa o oferowanie instrumentów finansowych

Umowa o oferowanie instrumentów finansowych to umowa zawierana pomiędzy firmą inwestycyjną a jej klientem. Umowa, o której mowa w zdaniu poprzednim, powinna być zawarta w formie pisemnej, a w przypadku umowy zawieranej z klientem detalicznym – w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Umowa o świadczenie usług brokerskich

W umowie o wykonywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych firma inwestycyjna zobowiązuje się do nabywania lub zbywania instrumentów finansowych na rachunek zleceniodawcy.

Towarzystwo funduszy inwestycyjnych

Towarzystwem funduszy inwestycyjnych może być wyłącznie spółka akcyjna z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie działalności związanej z tworzeniem funduszy inwestycyjnych i zarządzaniem nimi. Jednoosobowym założycielem towarzystwa może być wyłącznie osoba prawna.

Świadectwo depozytowe

Pod pojęciem świadectwa depozytowego należy rozumieć imienne świadectwo depozytowe, które, na żądanie posiadacza rachunku papierów wartościowych, podmiot prowadzący ten rachunek (wystawiający) wystawia mu na piśmie, oddzielnie dla każdego rodzaju papierów wartościowych. Na żądanie posiadacza rachunku w treści wystawianego świadectwa może zostać wskazana część lub wszystkie papiery wartościowe zapisane na tym rachunku.

Statut funduszu inwestycyjnego

Statut funduszu inwestycyjnego określa jego wewnętrzną organizację, tryb działania, jak również cele istnienia. Statut sporządza się w formie aktu notarialnego.

Regulamin usługi maklerskiej

Regulamin usługi maklerskiej określa sposób świadczenia usługi maklerskiej przez firmę inwestycyjną na rzecz klienta, w tym prawa i obowiązki firmy inwestycyjnej i klienta z tego tytułu, a także warunki zawierania i rozwiązywania umowy.

Rejestr funduszy inwestycyjnych

Fundusze podlegają obowiązkowi wpisu do rejestru funduszy inwestycyjnych. Rejestr prowadzi Sąd Okręgowy w Warszawie (sąd rejestrowy).

Prywatyzacja bezpośrednia przez sprzedaż przedsiębiorstwa

Jednym ze sposobów prywatyzacji bezpośredniej przedsiębiorstwa jest prywatyzacja przez sprzedaż przedsiębiorstwa.

Mikroprzedsiębiorca, mały i średni przedsiębiorca

Za mikroprzedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.

Komisja Nadzoru Audytowego

Komisja Nadzoru Audytowego sprawuje nadzór publiczny nad: wykonywaniem zawodu biegłego rewidenta oraz działalnością podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych, a także działalnością Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

Karta prywatyzacji

Z przebiegu procesu prywatyzacyjnego sporządza się kartę prywatyzacji, którą prowadzi się od momentu rozpoczęcia procesu prywatyzacji.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to spółka akcyjna powołana przez Skarb Państwa. Jej kapitał zakładowy wynosi 41 972 000 złotych. Zadaniem GPW jest organizacja obrotu instrumentami finansowymi. Giełda zapewnia koncentrację w jednym miejscu i czasie ofert kupujących i sprzedających w celu wyznaczenia kursu i realizacji transakcji.

Działalność maklerska

Prowadzenie działalności maklerskiej wymaga zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego wydanego na wniosek złożony przez zainteresowany podmiot.

Doradca inwestycyjny

Przez wykonywanie zawodu doradcy inwestycyjnego należy rozumieć wykonywanie funkcji w organach zarządzających lub nadzorczych firmy inwestycyjnej bądź wykonywanie lub nadzorowanie wykonywania m.in. takich czynności jak: a) zarządzanie portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych; b) doradztwo dla przedsiębiorstw w zakresie struktury kapitałowej, strategii przedsiębiorstwa lub innych zagadnień związanych z taką strukturą lub strategią; c) doradztwo i inne usługi w zakresie łączenia, podziału oraz przejmowania przedsiębiorstw.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

CEIDG prowadzi w systemie teleinformatycznym minister właściwy do spraw gospodarki.

Agent firmy inwestycyjnej

Przez agenta firmy inwestycyjnej należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, której firma inwestycyjna może w drodze umowy zawartej w formie pisemnej powierzyć wykonywanie stałe lub okresowe w imieniu i na rachunek firmy inwestycyjnej czynności pośrednictwa w zakresie działalności prowadzonej przez tę firmę inwestycyjną.

Kradzież rzeczy przed wydaniem kupującemu

Co zrobić w sytuacji, jeżeli sprzedana rzecz została skradziona zanim sprzedawca zdążył ją wydać kupującemu? Jakie roszczenia przysługują w takiej sytuacji?

Czy 16-latek może sprzedać laptopa?

Nieuchronnie zbliża się rok szkolny. Warto dowiedzieć się co może, a czego nie nastolatek, jeżeli chodzi o zawieranie umów. Czy może on np. sprzedać swojego laptopa?

Kupujący zalega z zapłatą – co zrobić?

Zawierając umowę sprzedaży kupujący zobowiązuje się do zapłaty oznaczonej w umowie ceny. Co może zrobić sprzedawca w przypadku zwłoki w uiszczeniu ceny?

Toyota bez Yarisa

W salonach Toyoty nie znajdziemy obecnie modelu Yaris. Auta są niedostępne za co częściową winę ponosi niedawny kataklizm w Japonii.

Działanie na szkodę spółki a odpowiedzialność karna

Spowodowanie znacznej szkody przez osobę obowiązaną do zajmowania się sprawami majątkowymi jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jakie są zasady ponoszenia odpowiedzialności przez te osoby? Czy szkoda musi wystąpić czy wystarczy jej bezpośrednie niebezpieczeństwo?

Ranking sprzedaży nowych samochodów: top-10 lipca

Lipiec przyniósł poprawę notowań sprzedaży aż 6 z 10 modeli w porównaniu z rokiem ubiegłym. Auta utrzymujące się w ścisłej czołówce najchętniej kupowanych aut w Europie to m. in VW Golf, i Ford Focus.

Czy z programu „Rodzina na swoim” mogą skorzystać osoby samotne?

Nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, którą podpisał już prezydent Bronisław Komorowski wprowadza kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu programu. Jedną z nich jest umożliwienie skorzystania z dopłaty do kredytu także osobom samotnym, nie tylko rodzinom.

Jak założyć własną firmę?

Od 1 lipca 2011 roku założenie własnej firmy jest dużo łatwiejsze, gdyż możemy większość czynności dokonać przez Internet. Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju naszej działalności, następnie – złożenie wniosku CEDIG-1.

Ile kosztuje założenie własnej działalności gospodarczej?

Choć ustawa deregulacyjna, która weszła w życie 1 lipca 2011 roku, zmniejszyła liczbę formalności, które należy dopełnić, by założyć swoją działalność, to nie obniżyła kosztów. Za co i ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje założenie własnej działalności gospodarczej?

Choć ustawa deregulacyjna, która weszła w życie 1 lipca 2011 roku, zmniejszyła liczbę formalności, które należy dopełnić, by założyć swoją działalność, to nie obniżyła kosztów. Za co i ile trzeba zapłacić?

Co zrobić, gdy sprzedawca nas oszukał? cz. 2

Wprowadzenie konsumenta w błąd stanowi nieuczciwą praktykę rynkową . Co zrobić w sytuacji, gdy sprzedawca przedstawił nieprawdziwe informacje? Jakimi prawami dysponujemy i na co się powołać?

Co zrobić, gdy sprzedawca nas oszukał? cz. 1

Przypadki oszukiwania przy sprzedaży są dość częste. Co zrobić w sytuacji, gdy sprzedawca przedstawił nieprawdziwe informacje? Jakimi prawami dysponujemy i na co się powołać?

Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Nadchodzące półrocze może być bardzo trudne dla naszego rynku motoryzacyjnego. Już czerwcowe wyniki są dalekie od ideału i niestety wszystko wskazuje na to, że europejski rynek nowych aut czekają dalsze spadki.

TOP 10 aut: czerwiec 2011

Czerwiec przyniósł duże zmiany w sprzedaży nowych aut w Europie. Dominowały zdecydowane spadki, a tylko dwóm modelom udało się poprawić wynik. Prezentujemy ranking 10 najlepiej sprzedających się w Europie samochodów w czerwcu 2011 roku.

Czy organ podatkowy może zakwestionować cenę sprzedaży?

Sprzedaż pomiędzy osobami niebędącymi podatnikami VAT podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2%. Podstawą do ustalenia wysokości podatku jest rynkowa wartości rzeczy.

Peugeot rośnie w siłę

Peugeot podsumował pierwsze półrocze 2011 roku z dodatnim wynikiem. Marka sprzedała na świecie ponad milion aut, a udział sprzedaży realizowanej poza Europą urósł do 44%.

Na nowe auto poczekasz nawet 5 miesięcy

Czas oczekiwania na nowe samochody w Polsce znacznie się wydłużył. Największe problemy mają Peugeot, Skoda i Renault, u których czas oczekiwania na zamówiony samochód wynosi nawet do 5 miesięcy!

Nowy Chevrolet Cruze hatchback od lipca w salonach

Najchętniej kupowany model Chevroleta – Cruze, pojawi się w wersji hatchback jeszcze w lipcu 2011 roku w polskich salonach. Cena zaczynać się będzie od 47 690 zł.

LOTUS - brytyjska marka wchodzi na polski rynek!

Lotus, brytyjska marka specjalizująca się w produkcji samochodów sportowych i wyścigowych, przybywa do Polski. Razem z salonem.

Zwiększa się sprzedaż Chevroleta

Chevrolet odnotował wzrost sprzedaży swoich samochodów. W okresie od stycznia do czerwca 2011 roku sprzedał o 8 procent aut więcej niż w tym samym okresie roku 2010.

Specjalna wersja Fiata 500 - First Edition, trafiła na chiński rynek

Do sprzedaży w Chinach trafiła limitowana edycja Fiata 500 - First Edition, obejmująca tylko 100 egzemplarzy.

Pułapki prawne w umowie sprzedaży – cz. 3

Zawierając umowę sprzedaży możemy ją w znaczny sposób zmodyfikować. Trzeba jednak wykazać się znajomością podstawowych pojęć. Warto wiedzieć czym różni się zadatek od zaliczki.

Pułapki prawne w umowie sprzedaży – cz. 2

Zawierając umowę sprzedaży powinniśmy mieć świadomość jakie pułapki prawne mogą na nas czyhać. Warto wiedzieć kiedy sprzedawca może ograniczyć swoją odpowiedzialność, a kiedy nie może.

Pułapki prawne w umowie sprzedaży – cz. 1

Zawierając umowę sprzedaży powinniśmy mieć świadomość jakie pułapki prawne mogą na nas czyhać. Skutki naszej umowy mogą zależeć nie tylko do jej treści lecz również od tego kto jest sprzedawcą.

REKLAMA