| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Karty ubezpieczeniowe > Karta ubezpieczeniowa w podróży

Karta ubezpieczeniowa w podróży

Wyjeżdżasz poza granicę kraju? Upewnij się, czy nie warto ubezpieczyć się przed podróżą. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia dostosowanego do naszych potrzeb.

Przy wyborze właściwego ubezpieczenia musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie w jakim celu wyjeżdżamy poza Polskę i jak często oraz przed następstwami jakich zdarzeń chcemy się ubezpieczyć.

Na rynku ubezpieczeniowym jest aktualnie sporo produktów ubezpieczeniowych skierowanych do osób podróżujących po świecie, ale my proponujemy wam Twoja Karta Podróże Classic.

Co zapewnia to ubezpieczenie?

Twoja Karta Podróże Classic daje nam gwarancję pokrycia kosztów leczenia poza Polską. Łącznie wartość ubezpieczenia może pokryć koszty na kwotę do 260 000 zł. To samo dotyczy następstw od wypadków. Poniżej prezentujemy zestawienie podstawowych świadczeń jakie obejmuje ta karta.

Koszty leczenia -  do 260 000 zł

 Następstwa nieszczęśliwych wypadków - do 15 000 zł

Odpowiedzialność cywilna – do 100 000 zł

Koszty rehabilitacji po powrocie do Polski – do 500 zł

Ubezpieczenie "Komfortowa Kieszeń" - 1 000 PLN - pakiet gwarantujący ochronę rzeczy osobistych ubezpieczonego od kradzieży, a także od rabunku czy organizację i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego do ambulatorium lub szpitala. Może także pokryć koszt organizacji transportu ubezpieczonego do szpitala na terenie Polski.

Warto pamiętać, że koszty transportu chorego są na ogół bardzo wysokie, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Twoja Karta Podróże Classic zabezpiecza także koszty transportu ciała ubezpieczonego do kraju w przypadku jego śmierci poza granicami kraju.

Ubezpieczenie pokrywa również koszty ratownictwa i poszukiwań przez wyspecjalizowane służby ratownicze.

Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

Jakie są zalety tej karty?

To ubezpieczenie daje możliwość ubezpieczenia osób w wieku od 29 do 60 roku życia. Poza tym posiadacze tej karty mają bardzo łatwy dostęp do Centrum Pomocy April Polska. Pokrycie wszystkich kosztów leczenia poza granicami Polski, a także ubezpieczenie gwarantuje pokrycie kosztów przedwczesnego porodu, a także opieki nad matką i dzieckiem. Ubezpieczenie pokrywa również koszty leczenia wynikającego z zaostrzenia się następstw chorób przewlekłych.

W jakich krajach działa ubezpieczenie?

Karta jest na tyle uniwersalnym i powszechnym ubezpieczeniem, że można z niej korzystać we wszystkich krajach europejskich, a także w większości krajów na świecie za wyjątkiem Stanów Zjednoczonych Ameryki i Kanady. Decydując się na wyjazd, warto wziąć pod uwagę właśnie to ubezpieczenie, żeby mieć zapewniony komfort w czasie podróży.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Wróbel

analityk rynków finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »